Kontratlı iPhone 4S Fiyat Karşılaştırması
Genel

Kontratlı iPhone 4S Fiyat Karşılaştırması

Bugün itibariyle operatörler tarafından satışa sunulan iPhone 4S'lerde üç operatör de son güne kadar kampanya bilgilerini açıklamadı. En erken öğlen saatlerinde Avea'nın tarife bilgilerini açıklamasından 1-2 saat sonra Vodafone tarife bilgilerini açıklamıştı. Turkcell ise ancak dün gece yarısına doğru iPhone 4S tarifelerini açıklamıştı.

3 operatörün iPhone 4S kampanyalarının toplam bedeline baktığımızda hiçbirinin "ucuz" olmadığını söylememiz gerekiyor. Ancak iPhone 4S'in kendi fiyatına ve dünyadaki kampanya rakamlarına baktığımızda da "ucuz" bir ürün olmadığını görebiliyoruz. Operatörlerin tüm kampanyalarını topladığımızda belli bir konuşma saati bulunan paketlerde ortalama 3500 TL gibi bir bedel oluşuyor. Ortalamayı aşağı çeken kampanya ise toplam maliyeti 2700 TL olan Avea'nın küçük paketi oluyor.

iPhone 4S kampanyalarını konuşma süreleri olan paketleri değerlendirdiğimizde her yöne 250 dk, 250 SMS ve 4 GB internet ile Avea ayda 115 TL'lik ödemelerle en uygun fiyatlı iPhone'u sağlıyor. Telefon konuşması 250 dk'yı geçmeyen kullanıcılar için bu kampanya çok uygun gibi görünüyor. Alınan hizmetlerin değerleri toplanıldığında iPhone 4S 16GB'a 1100 TL gibi bir fiyatla sahip oluyorsunuz.

Aylık konuşma süresi 250 dk'yı aşan kullanıcılar tarafında ise operatörlerin tamamında bir standart oluşmuş. Buna göre her yöne aylık 1000 dk, 1000 SMS veya 1 GB internet paketi alındığında ayda 155TL ve toplamda 3500 - 3700 TL civarında bir bedel ortaya çıkıyor. Konuşma süresi, SMS ve data paketi hizmetlerinin ayrı ayrı değerleri toplanıldığında ise iPhone 4S 16GB'a 2000 - 2100 TL ortalamasında bir bedel ile sahip olabiliyorsunuz.

Öğlen saatlerinde dolaştığımız Avea ve Turkcell bayilerinde iPhone 4S'i sorduğumuzda Turkcell'in sistemininde henüz kontratlı satışların başlamadığını ancak kontratsız satışların başladığını öğrendik. Turkcell bayilerinde şu anda kontratlı satışların da başladığını ancak sistemlerinde zaman zaman sorunlar yaşandığını duyuyoruz.

Uğradığımız Avea bayilerinde ise henüz iPhone 4S'ün herhangi bir modeli bulunmuyordu. Turkcell şubesinde kontratsız iPhone 4S 16 GB 2097 TL, 32 GB 2467 TL, 64 GB ise 2834 TL'den satılıyor. Yanda Turkcell şubesinde çektiğimiz resmi görebilirsiniz.

Vodafone şubelerinde iPhone 4S bulunup bulunmadığını bilemiyoruz, yürüdüğümüz yol üzerinde Vodafone göremedik. Fiyat konusunda ise Vodafone'un paylaştığı tarifelerin neredeyse Turkcell ile birebir aynı olduğunu ancak daha çok tarife seçeneği olması sebebiyle ara çözümlerde seçilebilir.

Aylık konuşma süreleri düşük olan benim gibi kullanıcılar için Avea'nın kampanyası gerçekten çok iyi gibi görünüyor. Konuşma süresi 250 dknın üzerindeki kullanıcılar için ise 3500 TL'den başlayan bir harcamanın yolu görünüyor. Benim asıl şaşırdığım olay ise 3 operatörün de iPhone 4S'ler için aktif bir kampanya yapmadıkları gibi müşteri temsilcileri ve bayilerinin de konuya bir o kadar ilgisiz olmaları oldu.

Yorumlar (15)
 1. Bugün Darty'den 2099 liraya iPhone4S aldım ve bulabildiğim en ucuz fiyat buydu. Beyoğlu İstiklal üzerindeki iki Turkcell bayisi de iPhone 4S fiyatlarını yaklaşık 2600-2700 arası, Avea ise 2400 lira olarak belirtti. Yazınızda geçen fiyatlar pek gerçeği yansıtmıyor sanırım ya da her bayide değişiyor fiyatlar. Ayrıca bütün operatörler 16 Aralık'ta iPhone 4S satışına başlayacaklarını 15 gün öncesinden yayınlamasına rağmen saat 14:00 civarlarında bile Vodafone'un fiyatlar belli değil demesi ise gerçekten büyük bir fail'dı.

  1. Turkcell bayisine gittiğimizde yetkili arkadaş listeyi çıkartarak fiyatı belirtti. Ayrıca yazıdaki resimde de görebileceğiniz gibi arkadaşın kendisine aldığı nottur. Hatta fotoğrafta kağıdı tutan el Turkcell bayisindeki satış temsilcisinin elidir :)

   Söylediğiniz gibi eğer bayiden bayiye fiyatlar değişiyorsa Turkcell tarafından bayilere sağlıklı bilgi akmıyor demektir. Biz bayideyken kontratsız telefonu alanlar vardı.

   Ancak genel olarak üç operatörün de iPhone 4S satışına başlarken çok hazırlıklı olmadığı görülüyor. Bunu en güzel dün gece yarısı Turkcell paket fiyatlarını sitesine koyduğunda, 1000 dkyı sadece Turkcell arasında olacağını yazarak yaptı.

   1. Bugun Bayrampasa'da bulunan ORA outlet icinde yanyana bulunan Vodafone ve Turkcell fiyatlari bile farkliydi.

    Vodafone 2650 TL gibi bir rakam telafuz ederken Turkcell'de bu 2490 TL idi. Hatta urun diger telefonlarin yaninda tezgahta yerini almis altinda da fiyati yazili durumdaydi.

    4S hakkinda bicok bilgi ve bir suredir Apple kolik diyebilecegim bir tanidigimin kullandigi 4S uzerinden bana mini bir demi yapmasi icimdeki istahi kabartmisti fakat birinin bana neden bu meblagi vermeli oldugum konusunda ikna etmeli...

   2. 'Hatta fotoğrafta kağıdı tutan el Turkcell bayisindeki satış temsilcisinin elidir' dediğiniz acaba hangi Turkcell şubasi. Ben de Darty'den aldım ve şu ana kadar gittiğim herhangi bir Turkcell şubesi sizin söylediğiniz fiyatlarda satmıyor. Yayımladığınız fotograftaki fiyat listesi bende de mevcut ama ne yazıkki sizin ifade ettiğiniz 2097 fiyatından satmıyorlar.

    1. Turkcell Şaşkınbakkal TİM

 2. İngiltere'ye giden arkadaşlardan aldırmak mantıklı ama sigortasız oluyor bu kötü.

  Ben de İngiltere’den iPhone 4 ve 4S satın almıştım. Kendi deneyimimi ve Tax free olayını bloguma yazdım.

  http://entelektuel.com/iphone-4s%E2%80%99in-gercek-fiyatlari-ve-tax-free/

 3. Bu ne biçim iş arkadaş yaa... Gerçekten çok özür diliyorum ama bir tek enayi biziz değil mi? Az önce Turkcell'e girdim peşin fiyatı 2.490 TL.. Peki sormak isterim, kim kaybetti bu kadar miktarı da millet gidip alıyor. Gayet iyi bir notebook fiyatı olan 2.500 TL'yi ben neden iPhone'a veriyorum ? Hayır işin bir diğer acı kısmı yıllardır kullandığım Blackberry'den gerçekten yaka silktiğimden dolayı Apple'a geçiş yapmak istiyorum ama bu fiyatlarla sadece istek olarak kalacakmış gibi..

  3G'li bir iPad neden iPhone'dan daha ucuz onu da biri bana anlatsın, ya ben bir e-commerce işvereni olarak bu işi gerçekten bilip anlamıyorum ya da herkes koyun, bir gaz gidip alıyor??

 4. Ömer Faruk Gül Ömer Faruk Gül

  Geçen Vodafone Çengelköy bayisine girip paket fiyatlarının belli olup olmadığını sordum, kadın bilmiyorum dedi, ben de 16 Aralıkta açıklanacağını bildiğim halde ne zaman açıklanır diye sordum. Kadın "bu ay sonuna doğru açıklanır herhalde" diye cevap verdi. (Vodafone'un resmi bayisinden bahsediyorum). Öncededen hiç mi broşür, doküman gönderilmiyor, veya eğitim filan verilmiyor mu elemanlara? Bence bayiler marka ile iletişimin önemli bir ayağı ve benim gibi numarasını taşımayı düşünen olası müşteriler de bu kötü hizmeti görünce markadan soğuyor.

 5. Kredi kartı şartı çok kötü,yok kullanmıyoruz.

 6. Çok Fazla Pil Yemesinden Başka Sorunum Yok.Oda Yeni Bir iOS Yaması İle Telafi Edilir.

 7. Dubai'den getirtiyorum. 32 GB'lık model 950 Dolar. Bence Turkiye'den kasmayın, çok pahalı.

  1. Ne güzel söylemişsiniz. Getirtecek kimsemiz yoksa ne yapalım arkadaşım.

 8. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Kontratsız fiyatlarını görünce kontratlı almak hiç mantıklı durmuyor. Fiyatların kontratlı almayı teşvik edecek şekilde olmasını beklerdim. Kontratsız bir Iphone + ayrıca bir paketi alınca buradaki fiyatlardan daha ucuza geliyor..

 9. Avea kullanıcısı olarak bende aramadığım bayi neredeyse kalmadı ve aldığım cevap elimizde cihaz yok ve en az 30 kişi isim yazdırdı, cihazda sınırlı sayıda gelecek hepsinde cihazı vermemiz mümkün olmayacak isterseniz sizinde isminizi yazalım belki almayan olur şeklinde cevaplar aldım.

  Müşteri hizmetlerini aradım. Aldığım cevap karşısında şok oldum. Stoklarında mevcut olmadığını ve ne zaman olacağını bilmediklerini söylediler. Bende yaptıklarının yanlış olduğunu stoklarını tamamladıklarında bu kampanyanın başlaması gerektiğini kullanıcıları kandırdıklarını boş umutlar yarattıklarını belirttim. Bizleri bu şekilde kandırmalarına izin vermeyelim bizi enayi yerine koyan bu zatlara gereken cevabı vermek gerektiğini düşünüyorum. Arayalım müşteri temsilcilerini ve operatörden vazgeçtiğimizi bildirelim derim. BİZ KERİZ DEĞİLİZ...

 10. niye bu kadar pahalı almıyoruz işte apple amca:(