iPhone 4S'in Kontratlı Türkiye Fiyatları Belli Oldu
Mobil

iPhone 4S'in Kontratlı Türkiye Fiyatları Belli Oldu

Operatörlerin birbiri ardına 16 Aralık'ta satışına başlayacaklarını duyurduğu iPhone4S'in fiyatı uzun süredir bekleniyordu. Sessizliği ilk bozan ise Avea oldu. Avea yayınladığı basın bülteninde bireysel kullanıcılar için 24 ay kontratlı iPhone 4S 16 GB modelini her yöne 250 dk konuşma, 250 SMS, 4 GB data paketiyle birlikte aylık 115 TL'den satışa sunacağını açıkladı. Aynı paket özellikleriyle 32 GB iPhone 4S aylık 133 TL, 64 GB'lık modeli ise aylık 151 TL'den satışa sunulacak.

Bültende orta ve büyük paketler hakkında bilgi yer almazken yarından itibaren iPhone 4S'lerin Avea İletişim Merkezleri ve Avea Satış Noktaları'ndan temin edilebileceği bilgisi veriliyor. Bültende ayrıca iPhone 4 8GB modelinin, aylık 4 GB data paketiyle birlikte aylık 87 TL ücretle satılacağı bilgisi paylaşılıyor.

Güncelleme 1: Vodafone'un iPhone 4S fiyat tarifesi belli oldu. Yazının devamında bulabilirsiniz.

Güncelleme 2: Turkcell'in iPhone 4S fiyat tarifesi de belli oldu. Yazının devamında bulabilirsiniz.

Henüz Avea'nın web sayfasında konuyla ilgili detaylar yer almazken diğer operatörlerin sayfalarında da herhangi bir değişiklik yok. Turkcell ve Vodafone'un da yakın fiyatlardan iPhone 4S'leri satışa sunacağı düşünüldüğünde, bu fiyat aralığının oldukça makul olduğunu söyleyebiliriz.

Vodafone iPhone 4S'i faturalı tarifelere ek ayda 64TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuyor

Vodafone'dan gönderilen bilgi notuna göre iPhone 4S ücretleri normal fatura paket ücretlerinin üzerine eklenecek. Buna göre en düşük paketi baz alacak olursak Cep Avantaj Her Yöne Ekstra paketinde 1000 dakika her yöne konuşma, 1000 SMS ve 1 GB internet ücreti 59TL, bunun üzerine iPhone 4S 16 GB için 87 TL, 32 GB için 102 TL, 64 GB için 117 eklenecek. Bu pakete göre en uygun ücretle iPhone 4S sahibi olmak isteyen Vodafone'lular toplamda ayda en az 146 TL ödeyecek. Çeşitli paketlerin bulunduğu tabloyu aşağıda bulabilirsiniz.

Turkcell'de 99 TL/ aydan başlayan ödemelerle iPhone 4S sahibi olabilirsiniz

Turkcell'in iPhone 4S paketi de sonunda belli oldu. Ancak rakiplerine göre Turkcell'in paketlerine baktığımızda fiyatların daha yüksek olduğunu görebiliyoruz. Buna göre içerisinde sadece 100 MB internet olan paketi alarak ayda 99TL'ye iPhone 4s 16 GB alabilirsiniz. Fakat Avea ve Vodafone ile doğru bir karşılaştırma yapmak için içerisinde konuşma ve SMS olan en uygun pakete baktığımızda 1000 dk Turkcell içi her yöne, her yöne 1000 SMS ve 1 GB internet paketi olan Full Paket'in aylık ücreti 157 TL olarak belirlenmiş. Farklı seçenekleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

24 ay kontratlı tarifeler bu şekilde belirlenmişken hiçbir operatör kontratsız satış ile ilgili bilgiye internet sitesi üzerinden yer vermemiş. Yine de bu kontratsız iPhone 4S satışı yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Sebebini tam olarak bilemiyoruz ancak iPhone 4S fiyat tarifelerini açıklamakta operatörlerin oldukça geç kaldıklarını düşünüyorum. Özellikle Turkcell'in en küçük paketinde her yöne konuşma vermemesine çok şaşırdığımı söyleyebilirim. Belki yarın tarifeler hakkında daha detaylı bir yazı yazabiliriz...

Güncelleme: Turkcell gece yarısı yayınladığı Full Paket'te değişiklik yaparak 1000 dk Turkcell içi konuşmayı her yöne olarak güncelledi.

Kontratlı iPhone 4S fiyat karşılaştırması yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. 32gb iphone 4s fiyatını geçen hafta viyana'da 749 euro olarak görmüştüm. Açıkçası pahalı mı ucuz mu bilemedim ama bu fiyatları gördükten sonra ucuz olduğu kanısına vardım.

  Burada yani Macaristan'da da iphone 4s'i (8gb) vodafone 169 990 Ft yani yaklaşık 1500 TL'ye satıyor. Kısacası her zamanki gibi en pahalıyı benim güzel memleketemin güzel insanının aldığını söyleyebiliriz.

  1. Avrupa yada Amerikadan telefonu aldigin zaman is bitmiyorki. Ona bir servis te baglatman lazim (konusma ve internet). Turkiyedeki fiyatlarin icinde 2 sene boyunca Konusma ve internet ucretlerinin oldugunu da dusununce, fiyatlar asagi yukari ayni sayilir.

 2. Emrah Yılmaz Emrah Yılmaz

  iphone 4s 8gb amerika kontratsız satış fiyatı 1150-1200 TL civarındaydı. Türkiyede fiyat bunun 2 katından daha çok. İşin bir başka boyutu ise insanların telefona bu kadar çok verip çok küçük paketler kullanması. Yani telefon olsun, gösteriş olsunda konuşmasakta olur... gibi bir yaklaşım var.

  1. 4S'in 8GB modeli var mı? iPhone 4'de 8GB var bildiğim kadarıyla.

   1. Buraya ozel birsey olabilir cunku internet sitesinde de 4s 8gb diye belirtmisler.

  2. iPhone 4S 8GB yok, sadece iPhone 4S 16GB, 32GB ve 64GB mevcut. iPhone 4 8GB mevcut.

 3. Ben de İngiltere'den iPhone 4 ve 4S satın almıştım. Kendi deneyimimi ve Tax free olayını bloguma yazdım.

  http://entelektuel.com/iphone-4s%E2%80%99in-gercek-fiyatlari-ve-tax-free/

 4. Domain Reyonu Domain Reyonu

  Turkcell yine çuvallamış.

  Konuşmalı paketlerin en düşüğü 157 TL x 24 = 3.768 TL

  Konuşmalı paketlerin en temizi Avea! 115x24 = 2.760 TL

  vodafone'u çözemedik :)

 5. 2 yilda 6 bin turk lirasi sokaga atiyorsunuz .maksat konusmak degilmi?nedir bu merak anlamadim

  yani 5 iphone konturatina bir daire sokaga atmis oluyorsunuz yazik bence.tabiki sizin karariniz gecerli olan.