Facebook Zaman Tüneli'ni Tüm Kullanıcılara Açıyor
Yenilikler

Facebook Zaman Tüneli'ni Tüm Kullanıcılara Açıyor

Facebook mühendislerinden Paul McDonald'ın biraz önce Facebook blogunda yayınladığı yazısıyla Zaman Tüneli yani Timeline uygulaması kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara açılacak. Bugünden itibaren aktif olarak özellikle isteyen kulllanıcılar profil sayfalarını Zaman Tüneline geçiş yapabilecekler.

Zaman Tüneline geçmeyen profillerde henüz geçiş işlemi yapılmamış olsa da kısa süre içerisinde konuyla ilgili bir iletinin tüm hesaplarda görüneceğini tahmin ediyorum. Geçtiğimiz hafta deneme turlarına Yeni Zelanda'dan başlayan Zaman Tüneli'ne geçişler başarılı olmuş olacak ki hızla tüm kullanıcıların kullanımına açılma kararı alınmış.

Facebook, Zaman Tüneli geçişinde 7 günlük bir kontrol süresi koymuş. Buna göre hesabınız Zaman Tüneli'ne geçtiğinde isterseniz özelliği anında herkese görünür hale getirebiliryorsunuz veya 7 gün boyunca Zaman Tüneli'ni sadece siz görüyor ve istemediğiniz içerikleri kaldırabiliyorsunuz. 7 günün sonunda ise Zaman Tüneli otomatik olarak yayına giriyor.

Zaman Tüneli'nde görüntülenmesini istemediğiniz içerikleri kaldırabilir veya istediğiniz belli bir grup kullanıcının görmesi için ayarlayabiliyorsunuz. Benim uzun süredir kullandığım Zaman Tüneli'nin standart profil sayfalarından çok daha güzel ve eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki her Facebook tasarım güncellemesinde olduğu gibi değişime direnç gösterenler yine olacaktır diye tahmin ediyorum :)

Yorumlar (9)
 1. Çok estetik olmuş.. Direnç gösterenler çok direnemez (:

 2. http://www.facebook.com/about/timeline

  Tıklayın geçin. Aktif durumdaymış şimdi mashable.com un haberine göre. :)

 3. çok begendm :))

 4. Thesociallab Thesociallab

  Facebook profilinizin Timeline (Zaman Tüneli) görünümüne hemen geçmesini isterseniz Resimlerle anlatılmış bu adımları takip edebilirsiniz;

  http://thesociallab.net/haber/facebo...simli-anlatimi

 5. Mert2407 Mert2407

  Geçenler, eski hallerine dönmek ister ise nasıl kaldıracaklar Zaman Tüneli 'ni? :)

 6. hocam ben bu zaman tüneli olayına fena kıl oldum birtürlü iptal edemedim bunu nasıl iptla edebilirim yardımcı olursanız sevinirim

 7. Timeline gerçekten de hoş tasarlanmış. Ben 2-3 aydır kullanıyorum.

 8. nasıl ıptal edıcez zaman tunelını???

  1. Muhammet Muhammet

   buna nasıl geçiş yapcaz ya:)