Facebook Zaman Tüneli'ni Tüm Kullanıcılara Açıyor

Facebook Zaman Tüneli'ni Tüm Kullanıcılara Açıyor

Facebook mühendislerinden Paul McDonald'ın biraz önce Facebook blogunda yayınladığı yazısıyla Zaman Tüneli yani Timeline uygulaması kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara açılacak. Bugünden itibaren aktif olarak özellikle isteyen kulllanıcılar profil sayfalarını Zaman Tüneline geçiş yapabilecekler.

Zaman Tüneline geçmeyen profillerde henüz geçiş işlemi yapılmamış olsa da kısa süre içerisinde konuyla ilgili bir iletinin tüm hesaplarda görüneceğini tahmin ediyorum. Geçtiğimiz hafta deneme turlarına Yeni Zelanda'dan başlayan Zaman Tüneli'ne geçişler başarılı olmuş olacak ki hızla tüm kullanıcıların kullanımına açılma kararı alınmış.

Facebook, Zaman Tüneli geçişinde 7 günlük bir kontrol süresi koymuş. Buna göre hesabınız Zaman Tüneli'ne geçtiğinde isterseniz özelliği anında herkese görünür hale getirebiliryorsunuz veya 7 gün boyunca Zaman Tüneli'ni sadece siz görüyor ve istemediğiniz içerikleri kaldırabiliyorsunuz. 7 günün sonunda ise Zaman Tüneli otomatik olarak yayına giriyor.

Zaman Tüneli'nde görüntülenmesini istemediğiniz içerikleri kaldırabilir veya istediğiniz belli bir grup kullanıcının görmesi için ayarlayabiliyorsunuz. Benim uzun süredir kullandığım Zaman Tüneli'nin standart profil sayfalarından çok daha güzel ve eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki her Facebook tasarım güncellemesinde olduğu gibi değişime direnç gösterenler yine olacaktır diye tahmin ediyorum :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.