Facebook'un Zaman Tüneli Önce Uzaklarda Açılacak

Facebook'un Zaman Tüneli Önce Uzaklarda Açılacak

Facebook'un ilk kez olarak bundan yaklaşık 2,5 ay önce duyurduğu ve kullanıcıların büyük bir merakla bekledikleri Zaman Tüneli nihayet açılıyor. Şimdiye kadar 1 milyonun üzerinde beta başvurusu alan Facebook, Zaman Tüneli'ni ilk olarak Yeni Zelandalı kullanıcıların beğenisine sunacak.

Zaman Tüneli; tüm yaşantınıza dair önemli detayları görsel yapısı ile arkadaşlarınıza sunacak olan bir yenilik. Her ne kadar ilk başlarda gizlilik ile ilgili bazı tereddütlere de neden olmuş olmasına rağmen Facebook Zaman Tüneli'ne büyük önem veriyor ve kullanıcılar arasında da kısa sürede çok popüler hale geleceğine inanıyor.

Bu tip önemli yeniliklerin başlangıçta kısıtlı çevrelere sunularak test edilmesi alışıldık bir uygulama ama Yeni Zelanda'nın seçilmesinin de bir tesadüf değil…

Facebook'un Gigaom'a yaptığı açıklamaya göre Yeni Zelanda'nın seçilmesinin en önemli nedeni bu ülkenin ABD dışında İngilizce konuşulan bir ülke olması. Böylece test süreci hem nispeten gözlerden uzak (en azından ABD ve Avrupa'nın dışında) bir bölgede gerçekleşmiş olacak, hem de Zaman Tüneli ile ilgili yorumlar İngilizce olarak geleceği için Facebook tarafından değerlendirilmesi hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Bu konuyla beraber çok yakın zamanda Facebook'un Gowalla'yı satın alması da ayrı bir önem kazanıyor. En popüler sosyal ağ sitesinin yeni gözdesi olan ve yavaş yavaş gün ışığına çıkmaya hazırlanan Zaman Tüneli'ne lokasyon bazlı özellikler eklemek Facebook'a transfer olan Gowalla ekibinin öncelikli görevlerinden biri olacak gibi görünüyor…

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.