Yeni Swabr'ı Artık Her Şirket Kullanabilir
Girişim

Yeni Swabr'ı Artık Her Şirket Kullanabilir

Sizlere Mayıs ayı sonunda tanıttığımız şirket ve grup içi iletişimi kolaylaştıran Swabr.com, kapalı test sürecinin sonuna geldi ve kapılarını tüm kullanıcılara açtı. Almanya'daki Türk girişimcilerimizden Ayhan Koçak'ın liderliğinde devam eden proje öncelikle Türkiye ve Almanya'da büyümeyi hedefliyor.

İlk aşamalarda studentSN ve MangırKart ekiplerinin kullandığı Swabr, kapalı test sürecinde 500 şirket ve 1000'e yakın üye tarafından test edilmiş. Büyük danışmanlık şirketleri, üniversiteler, bankalar ve önemli kuruluşların yanısıra Webrazzi okuyucularının da deneme şansı bulduğu girişim, açık test süreci için daha hızlı ve daha güvenli bir servis geliştirmiş.

Swabr'ın tasarımında yuvarlak hatlara geçiş yapan ekip, sosyal ağlarda konuluşan durum güncelleme karakter sınırını 3000'e sabitlenmiş.

Yeni Swabr

Kısaca hatırlatmak gerekirse Swabr, gruplara özel, profil (kişi) ve iş (görev) odaklı bir paylaşım platformu. Doküman ve fotoğraf paylaşıp, şirket içi ağlara katılabiliyorsunuz. Büyük rakipleri var ve onlarla rekabet etmek için geliştirilebilecek bir çok özellik var. Uygulama tabanlı sosyal grup oluşturma servisi Zwiggo da Swabr için örnek bir girişim.

Samet Aras ve İbrahim Tarlığ'dan aldığımız bilgilere göre Türkiye ve Almanya'da yapacağı tanıtımlarla etkili bir büyüme hedefleyen Swabr'ın mobil uygulamaları da önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak.

Yeni, herkese açık ve ücretsiz olan Swabr'a hemen üye olabilir, yorumlarınızı ve gördüğünüz eksikleri paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (10)
 1. Güzel bir girişim. Gizlilik politikası nedir? Şirket içi belgeleri güvenle paylaşabiliyor muyuz? Ya da yarın bir gün sistemi tamamen bunun üzerine kurduğumuzda pat diye kapanmama garantisi var mıdır? İleri de ücretli olacak mı? Arkaplanda ne gibi teknolojiler ve diller kullanıldı?

  1. Metin Bey, elbette sirket ici belgeleri güvenle paylasabilirsiniz. Sistemimiz Almanya'nin en güvenilir sunucularinda calisiyor. Firewall ile gelebilecek saldirilara karsi korunuyor. 15 kisilik bir ekip proje üzerinde calisiyoruz. VC'ler ile görüsmelerimiz su anda devam ediyor. Pat diye kapatilma kesinlikle söz konusu olamaz. "Basic" ve "Premium" olmak üzere iki modelden olusacak. Su anda sundugumuz fonksiyonlar ücretsiz kalacak.

 2. Anindayorum Anindayorum

  Önünü pek açık görmüyorum...

 3. ufak tefek şirketler için.

 4. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  İlk kullanmaya başladığımızda güzel bir platform gibi görünmüştü. Ancak şirket içi yaptığınız paylaşımların örneğin pdf .. hepsini tek bir havuzda topladığı, gruplama yapmaya izin vermediği için tüm projelerin dosyaları-linkleri-resimleri biribirine karıştı ve sistemi kullanmayı bıraktık. bence çözümü çok basit ama kesinlikle olması gereken bir şey. Paylaşılan dosyalar diye bir kısımda 10 adet projeye ait X00 adet dosyayı bir arada görmek çok sıkıcı, kullanışsız.

  1. Ozan bey, ilginiz ve öneriz icin tesekkür ederim. swabr'in ana hedefi sirket ve organizasyonlarda haberlesmeyi en basit ve hizli sekilde cözmek. Sizin gereksiniminiz daha cok "doküman yönetim araci". Affiniza siginarak size bu konuda isinize yarayabilecek bir cözüm önermek istiyorum: https://onehub.com/

 5. Zeki Özdener Zeki Özdener

  Bence yeni tasarım çok hoş olmuş. Şirket olarak kullanıyoruz. Şirketiçi paylaşımlarda düzeni sağladı. Başarılarınızın devamını dilerim.

 6. Barış Barış

  Şirket olarak inceledik, ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek bir program. Bu girişimin özellikle sizler tarafından olması bizi çok gururlandırdı. İlla ki eksikler olacaktır, bunları eleştirmek yerine, karşılıklı çözüm arayışına girmeyi öngörüyoruz. Programın benzeri de var evet olabilir. Rekabet için yanınızdayız. Sizleri ve çalışmanızı destekliyor ve takdir ediyoruz. Yolunuz açık olsun.

 7. Merve Çetinkaya Merve Çetinkaya

  Firma içi iletişimde kullanilabilecek bir çok uygulama var. Sadeliği ve basitliği ile öne çıkarsa bilmem ama zor bir yol var önünüzde.

 8. mobil çalışanlar için kullanışlı bir uygulama olmuş. basit görünümlü olması artı puan. ama yolu uzun ve zor. emeği geçenlere başarılarının devamını dilerim..