Foursquare Symbian Uygulaması Artık NFC Destekli

Foursquare Symbian Uygulaması Artık NFC Destekli

Nokia'nın NFC alanındaki adımlarına bir yenisi daha eklendi. Foursqaure'ın yenilenen Symbain uygulaması artık NFC (yakın saha iletişimi) destekli. NFC etiketleri bulunan mekanlarda, NFC destekli cihazlarla temassız giriş (check-in) yapmak mümkün.

Nokia'nın NFC destekli uygulamaları arasında Angry Birds MagicPokenBounce ve Asphalt5 bulunuyordu ancak NFC'yi daha geniş bir kullanım alanına taşıyacak adım Foursqaure ile geldi. Nokia'nın son dönemde sayılarını artırdığı NFC destekli akıllı telefonları artık Foursquare'ın güncellenen Symbian uygulaması (yakında N9 da desteklenecek) ile isterse uygulamaya dokunmadan giriş yapabilecek.

Geliştiriciler tarafından gerekli tanımlamalar yapıldığı takdirde, NFC destekli Symbian tabanlı akıllı telefonlar otomatik olarak NFC poster ve etiketleriyle iletişim kurabiliyor. Foursquare'da bu özellikten faydalanarak kullanıcılarına zahmetsiz bir yer bildirimi sağlıyor. Kullanıcıların telefonunu ilgili etikete yaklaştırması yeterli oluyor.

Türkiye'deki Foursquare kullanıcılarının genel olarak iPhone ve Androidli akıllı telefonları kullandığını biliyoruz ama ülkemizdeki Nokia 'fanatizmi' NFC'nin teşvik edilmesiyle Foursquare'ı Symbian'da lider yapabilir. Tabii öncelikle mekanların buna hazır olması gerekiyor. Bunun için NFC Hub'dan ve şu bağlantıdan yardım alabilirsiniz. Yeni uygulamanın kullanımı için herhangi bir ülke kısıtlaması belirtilmiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.