Grupfoni'nin Hisse Satışı Doğrulandı
E-Ticaret

Grupfoni'nin Hisse Satışı Doğrulandı

 • 11 Kasım'da Grupfoni'nin %55'e yakın hissesini kimliği gizli tutulan bir yatırımcı grubuna sattığını paylaşmıştık. Bugün ise konuyla ilgili satışa aracılık eden NOAH Advisors'dan açıklama geldi.

11 Kasım'da Grupfoni'nin %55'e yakın hissesini kimliği gizli tutulan bir yatırımcı grubuna sattığını paylaşmıştık. Bugün ise konuyla ilgili satışa aracılık eden NOAH Advisors'dan açıklama geldi.

Gerçekleşen hisse satışının oranına yer vermeyen ama çoğunluk hissenin satıldığını doğrulayan NOAH Advisors, satın almayı yapan grubu da İsviçre'li bir yatırım şirketi Quants Financial Services AG olarak duyurdu.

Bizlere gönderilen açıklamada Grupfoni hakkında detaylı bilgilere de yer veriliyor. Buna göre, Grupfoni'nin şu anda 1,4 milyon üyesi ve günlük 150.000 ziyaretçisi bulunuyor. Ayrıca şirketin bugüne kadar 1,4 milyon kupon sattığı ve 7000 teklif sunduğu da yatırımla ilgili bilgiler arasında paylaşılmış.

GÜNCELLEME: Grupfoni Genel Müdürü Burak Hatipoğlu NOAH Advisors tarafından gönderilen verilerin güncel olmadığını bildirdi ve bugün itibariyle 1,93 milyon üye, 200-230 bin arası tekil ziyaretçi, toplam 13.595 teklif ve toplam 1.489.000 kupon satışı gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Quants Financial Services AG'nin bizim de ilk haberimizde paylaştığımız gibi Grupfoni'nin ilk yatırımcıları Klaus Hommels ve Oliver Jung'a ait hisseleri satın aldıkları da bu açıklamayla birlikte doğrulanmış oldu. Ayrıca Emre Kurttepeli de gerçekleşen hisse satışında Grupfoni'den çıkış yapan ilk yatırımcılar arasında.

Konuyla ilgili bilgiler bize ulaştıktan sonra Quants Financial Services AG'yi araştırdık ve şirketin yönetim kurulunda Alper Erinç ve Ali Can Kaya isimleri dikkatimizi çekti.

Bu noktada paylaşmamızda fayda var. Yatırımı gerçekleştiren ismi gizli tutulan yatırımcılar burada paylaşmış olduğumuz yatırım şirketinin yönetim kurulu üyeleri olmak zorunda değil. O yüzden yanlış bir algı olmaması gerekiyor. Ama en azından bu araştırmamızla birlikte Quants Financial Services AG isimli İsviçre merkezli bir yatırım şirketi de Türk yatırımcıların bulunduğu bir grup olarak artık radarımıza girmiş bulunuyor.

Aşağıda NOAH Advisors tarafından paylaşılan ve yatırım hakkında genel bilgileri içeren dökümanı paylaşıyoruz.

Grupfoni Transaction Case S... by Arda Kutsal on Scribd

Yorumlar (3)
 1. selamlar,

  Öncelikle ülkemiz adına duyduğumuzda sevindiğimiz haberler..:)

  Burak Bey in güncellemesi ile ilgili gariplik var bence.

  1-) Şirket: 7000 teklif 1.400.000 kupon, 1.400.000 üye derken, güncelleme de 13.595 teklif 1.489.000 kupon 1.930.000 üye denmiş. Yani şirket aslında her teklifin ortalama 200 kişi tarafından alındığını düşünürken güncellenen bilgiyle aslında her teklifin ortalama 110 kez alındığını görüyoruz.

  2- )Güncelleme de günlük ziyaretçi sayısı %33, yapılan teklif sayısı neredeyse 2 kat ama satılan kupon sayısı %1 bile artmamış.

  Rakamlarla oynandığında örnekleri çoğaltmak mümkün.

  Açıkçası yazıyı, istatistikleri ve güncellemeyi okuduktan sonra ya ne aldıklarının farkında değiller, ya da gönderdikleri case study nin farkında değiller diye düşünmekten kendimi alıkoyamadım..

  Yine de internet işlerimizin yabancı yatırımcı alması süper..

  Sevgiler.:)

 2. Tabiki her zaman gelir getirecek bir site, ama grup satis sitelerinin dususte oldugu asikar. Ben sehirfirsatinda lojistik firmasinin reklamini gorunce anlamistim :)

  Enre kurttepeli, cikarak en iyisini yapmis; bundan sonra gelir sabitlenir, fakat hisse degerleri yukselmez.

 3. E-Ticaret & Dijital Pazarlama E-Ticaret & Dijital Pazarlama

  Bu alan biraz çabuk düşüşe geçti . Ben elemeler bekliyordum ama yukarıya oynayanların pazar paylarının artacağını düşünüyordum.

  Sanırım pastanın payda kat sayısı artıyor.