LilaKutu: Kadınlara Özel Tester Kulubü
E-Ticaret

LilaKutu: Kadınlara Özel Tester Kulubü

Türkiye'nin ilk internet şirketlerinden biri olan İnternet Holding ve yatırım şirketi Ottoman Ventures'ın birlikte kurduğu LilaKutu, 2010 yılında Birchbox.com ile Amerika'da geniş kitlelere ulaşan modeli Türkiye'ye taşıyor.

Türkiye'nin her yerinden üyelerine her ay içerisinde 5 adet farklı kategoride kozmetik ve güzellik ürünlerinin deneme boyutunu gönderen girişim, aylık olarak 19 TL gibi bir üyelik bedeli alıyor. Gönderdiği test ürünlerinde geri dönüşlerini site üzerinden veya sosyal ağlarda yapan üyelerin ekstra puan kazandığı LilaKutu'da üyeler arkadaşlarını davet ederek de LilaPuan kazanabiliyor.

Şu anda aktif olmasa da yakında aktif olacak alışveriş seçeneğiyle, test ürününü deneyen üyeler kullandıklarını ürünün tam versiyonunu da site üzerinden satın alabilecekler.

https://www.youtube.com/watch?v=UrJDh1x3Ep4?version=3&hl=en_US&rel=0

Üyelerine sağladığı fayda kadar test ürünlerini gönderdiği markalara da geri dönüş sağlayan LilaKutu, Ekim ayında ilk kutularını göndermiş ve Aralık ayında ikinci kutularını göndermeye hazırlanıyor. Facebook'ta şimdiden 22 bin kişiye ulaşan LilaKutu, sosyal ağda aktif bir yönetim gösteriyor.

Amerika'da başarılı olan modelin LilaKutu ile birlikte Türkiye'deki bir diğer aktif temsilcisi olan ve geçtiğimiz haftalarda size tanıttığımız VanillaClub'ın dışında, bu model ile çalışacak başka girişimlerin de olduğunu biliyoruz. Kısa sürede kullanıcı tarafında yoğun ilgi gören modelin yeni örneklerini öğrendikçe sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar (3)
  1. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

    Birebir aynısını çok yakında Rocket Internet de açacak Türkiyede. Ancak ikiside kadınlara yönelik. Girişimcilerden erkeklere yönelik olanını bekliyoruz!

  2. Birchbox modelini Türkiyeye taşırken keşke tasarımını da birebir taşımasalardı. Eğer ortak bir çalışma yürütüyorlarsa kabul edilebilir , ortaklık yok sadece "yürütüyorlar"sa olmamış. Proje modelinin Türkiye için ihtiyac olduğu ve bu alana sektörün içinden daha güçlü oyuncuların da gireceğine eminim. Bu nedenle ilk çıkışları yapan VanillaClub ve LilaKutu daha dikkatli davranıp "Türkiyede ilk olmak" ile "kopya olmak" arasındaki farkı görmeliler.

  3. E-Ticaret & Dijital Pazarlama E-Ticaret & Dijital Pazarlama

    Lilakutu yu kullandım bence harika bir iş modeli umarım başarılı olurlar.