Kadınların Beğeneceği Bir Girişim: VanilyaClub

Kadınların Beğeneceği Bir Girişim: VanilyaClub

Amerika'daki Birchbox.com, Avrupa'daki Glossybox.co.uk benzeri bir proje 1 Ekim'de VanilyaClub adıyla Türkiye'de açıldı! Kurucular Mustafa Ekim ve Beri Bener 'den aldığım bilgilere göre yatırım arayışlarına da başlamışlar.

Sitenin çalışma şekli şu şekilde: Siteye aylık üye oluyorsunuz ve evinize her ay, saç bakımından makyaja, cilt bakımından parfüme kadar birçok kategoride en son çıkan lüks güzellik ürünlerine ait 4-5 adet deneme boyu geliyor. Kullanıcılar beğendikleri ürünlerle ilgili hediye çekleri kazanabiliyor, hatta internet sitesinden de ücretsiz kargo imkanı ile satın alabiliyorlar. Kurucu ortak Mustafa Ekim, sitenin 1 Ekim'de lanse olacağını ve şimdiden 15.000 davetiye talebinde bulunulduğunu söyledi.

Son dönemde kadınların e-ticarete ilgisini hepimiz biliyoruz. Kişisel görüşüm kadınların, özellikle de yeni ürünleri denemeye zamanı olmayan çalışan kadınların yoğun ilgi göstereceğini düşünüyorum. Vanilya Club girişimcileri de girişimlerini video ile anlatma yolunu tercih etmiş.

Kuruculardan aldığım bilgiye göre sosyal medya kullanımını da sonraya bırakmamışlar. Buna göre ilk çalışmalar Facebook üzerinde yapılmış ve VanilyaClub Facebook sayfası şimdiden 8.000 kullanıcıya ulaşılmış.

VanilyaClub servisin açılışına özel olarak Webrazzi okuyucularına da bir teklif sunuyor. Üye olurken CVANILYACLUB kampanya kodunu kullananlar ilk ay 15 yerine 9 TL ödeyerek siteyi kullanabilecekler.

Yenilikçi bir yaklaşımla pazara açılan VanilyaClub'ın kendine nasıl bir yer edineceğiniz izleyip göreceğiz :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.