Bilişim Zirvesi'11 Başladı

3 – 5 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’11 bugün itibariyle başladı. Kürselleşmenin fiziksel ve zihinsel tüm sınırları belirsizleştirdiği, değişen ekonomik ve sosyal ilişki biçimleri etkisiyle belirlenen "Sınırlar Kalkıyor" temasına sahip olan 3 gün sürecek etkinlikte 23 ülkeden 244 konuşmacı yer alacak.

John Perkins ve Michael McQueen gibi önemli konuşmacıların yer alacağı bu ilk günü sonrasında konferanslara paralel oturumlarla devam edilecek. Sınırsız iletişim, sınırları kaldıran sosyal medya, geleceğin ticaretinin e hali ve sınırsız oyun oturumları etkinliğin ikinci gününde yer alacak konulardan bazıları. Bilişim Zirvesi'nin üçüncü ve son gününde ise; mobilişim, bölgesel finans çözümleri ile bilişim meslekleri ve eğitimi forumu oturumlardan bazılarının temaları.

Bilişim Zirvesi'nde ayrıca uluslararası arenada bilgi ve teknoloji transferi ile yeni iş birliklerinin gelişmesini teşvik etmeyi amaçlayan ICT Summit Eurasia Awards için başvuruların 8 Eylül’de tamamlanmasının ardından finalistler belirlendi. ICT Summit Eurasia Awards’da 12 şirket finale kaldı: Arvento, Cybersoft, Ekin Elektronik, Gantek Teknoloji, İdeal Teknoloji, İnnova, KoçSistem, Nettera, Pozitim, TAV, Telenity ve Vodafone Teknoloji. Ödül töreni ise etkinliğin ilk gününde saat 18:30'da gerçekleştirilecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.