Turkcell gnctrkcll ile İlk Türk Twitter Reklamvereni Oldu

Turkcell gnctrkcll ile İlk Türk Twitter Reklamvereni Oldu

Twitter hesabını web sayfası üzerinden ziyaret edenler görecektir ki Turkcell'in gençlik platformu gnctrkcll'nin twitter hesabı Kimi Takip Etmeli (Who To Follow) başlığı altında Sponsorlu hesap olarak yer alıyor.

Halen beta sürecinde olan Twitter'ın reklam modellerinden biri olan Promoted Accounts ile Türkiye'de ilk kez Twitter reklamlarını kullanan şirket Turkcell oldu.

İkinci aşaması akşam saatlerinde yayına girecek kampanya, Promoted Tweets ile devam edecek. Buna göre gnctrkcll hesabından girilecek belirli tweet'ler, kullanıcıların ilgili anahtar kelimeleri Twitter'da yaptığı arama sonuçlarında en üst sırada ve hedef kitlede yer alan kullanıcıların doğrudan ana sayfasındaki zaman akışmalarında Sponsorlu olarak yer alacak.

Türkiye'de ilk Twitter reklamvereni olan Turkcell, bu kampanyayla Twitter'daki takipçi sayısını arttırmayı ve kullancıları gnctrkcll tarifeleri ve kampanyaları hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Publik ve Turkcell'in medya ajansı Mindshare'in işbirliğiyle gerçekleştirilen kampanyanın akşama doğru başlanacak ikinci kısmı ile kampanya daha fazla kullanıcı tarafından görülebilecek. Gündemin çok yoğun olmadığını düşünürsek gnctrkcll, kampanya ile Trending Topic arasına dahi girebilir.

Daha önce Burberry'nin Global bir kampanyasına dahil edilen Burberry Türkiye'nin hesabı Promoted Accounts olarak yer almış ve Türk kullanıcılar tarafından görülmüştü. Ancak kampanya Türkiye'de geliştirilerek yönetilmemişti.

Kapalı beta sürecinde olan ve sadece belli bir büyüklükteki markalarla çalışan Twitter reklamları, bu şekilde Turkcell ile ülkemize de girmiş oldu. Açıkcası bundan sonra diğer büyük markalarımızın da Twitter reklamlarında birbiri ardına yer alacağını tahmin ediyorum. Kampanya bütçesi konusunda bilgi alamasak da yabancı reklam verenlerden duyulduğu kadarıyla Twitter reklamları şu anda pek de ucuz değil :)

Kampanya ile ilgili yeni bilgiler elimize ulaştıkça yazıyı güncelleyeceğim.

Güncelleme: İlk Promoted Tweet yayına alındı. Benim profilimde henüz görüntülenmedi, tanımlamaya göre Turkcell hesabını takipçileriyle benzer ilgi alanlarına sahip kullanıcılarda promoted tweet görünecekmiş.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.