x

Turkcell gnctrkcll ile İlk Türk Twitter Reklamvereni Oldu

Twitter hesabını web sayfası üzerinden ziyaret edenler görecektir ki Turkcell’in gençlik platformu gnctrkcll‘nin twitter hesabı Kimi Takip Etmeli (Who To Follow) başlığı altında Sponsorlu hesap olarak yer alıyor.

Halen beta sürecinde olan Twitter’ın reklam modellerinden biri olan Promoted Accounts ile Türkiye’de ilk kez Twitter reklamlarını kullanan şirket Turkcell oldu.

İkinci aşaması akşam saatlerinde yayına girecek kampanya, Promoted Tweets ile devam edecek. Buna göre gnctrkcll hesabından girilecek belirli tweet’ler, kullanıcıların ilgili anahtar kelimeleri Twitter’da yaptığı arama sonuçlarında en üst sırada ve hedef kitlede yer alan kullanıcıların doğrudan ana sayfasındaki zaman akışmalarında Sponsorlu olarak yer alacak.

Türkiye’de ilk Twitter reklamvereni olan Turkcell, bu kampanyayla Twitter’daki takipçi sayısını arttırmayı ve kullancıları gnctrkcll tarifeleri ve kampanyaları hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Publik ve Turkcell’in medya ajansı Mindshare‘in işbirliğiyle gerçekleştirilen kampanyanın akşama doğru başlanacak ikinci kısmı ile kampanya daha fazla kullanıcı tarafından görülebilecek. Gündemin çok yoğun olmadığını düşünürsek gnctrkcll, kampanya ile Trending Topic arasına dahi girebilir.

Daha önce Burberry’nin Global bir kampanyasına dahil edilen Burberry Türkiye’nin hesabı Promoted Accounts olarak yer almış ve Türk kullanıcılar tarafından görülmüştü. Ancak kampanya Türkiye’de geliştirilerek yönetilmemişti.

Kapalı beta sürecinde olan ve sadece belli bir büyüklükteki markalarla çalışan Twitter reklamları, bu şekilde Turkcell ile ülkemize de girmiş oldu. Açıkcası bundan sonra diğer büyük markalarımızın da Twitter reklamlarında birbiri ardına yer alacağını tahmin ediyorum. Kampanya bütçesi konusunda bilgi alamasak da yabancı reklam verenlerden duyulduğu kadarıyla Twitter reklamları şu anda pek de ucuz değil 🙂

Kampanya ile ilgili yeni bilgiler elimize ulaştıkça yazıyı güncelleyeceğim.

Güncelleme: İlk Promoted Tweet yayına alındı. Benim profilimde henüz görüntülenmedi, tanımlamaya göre Turkcell hesabını takipçileriyle benzer ilgi alanlarına sahip kullanıcılarda promoted tweet görünecekmiş.

Yorumlar (15)

 1. Ülkemde böyle globalleşmeleri görünce gurur duyuyorum.

  Cevapla
 2. Serkan Ünsal |

  Geri dönüşleri ölçmek isteyenler için kısa bira takip yaptım:

  10 Kasım’daki takipçi sayısı artışı:
  17:35, 9094
  17:43, 9120
  17:45, 9129
  17:46, 9140
  17:54, 9176
  17:58, 9203
  18:01, 9214

  isteyenler gördükleri anda güncel takipçi sayısını yazarak katkıda bulunabilir.

  Cevapla
 3. turkcell geç bile kaldı, turkcell artık türkiye standantında bir işletme değil, ABD standartında bir işletme

  Cevapla
 4. sadece para var huzur var diyorum çünkü twitterdan reklam vermek facebook a oranla çok çok pahalı her marka için olası değiş

  Cevapla
 5. Merhaba,
  Konuyla ilgisiz olacak ama ben sizin sitenizin en üstünde yer alan featured posts widgetinden arıyordum. Menünün altında yan yana sıralanmış üç featured yazı kutusundan ben de bloguma koymak istiyordum. Bunu nasıl yapabilirim, bunun için WordPress widget var mı?

  Cevapla
 6. Evt. Bu sabah HootSuite’de de Home Feed alanında çıktı.

  Bence pek gurur duyacak birşey yok. Sonunda para ile satın alınmış reklam alanı. Ya parayı kim veriyor, biz müşteriler.

  Cevapla
 7. O kadar pahalı ki fiyatlar, TURKCELL’in ilk reklam vermesi gayet doğal.

  Cevapla
 8. 7000 TL, Civarından başlıyor reklamlar. Parayı basan düdüğü çalar marka fln aramaz twitter, bir ton gereksiz reklam çıkıyor.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın