Fırsat Bu Fırsat Gelir Ortaklığı Programını Yayına Aldı

Fırsat Bu Fırsat Gelir Ortaklığı Programını Yayına Aldı

Grup satın alma pazarı için bugün kritik günlerden biri. Groupon'un halka arzının nasıl gerçekleşeceği, bu sektörün önümüzdeki dönemde nasıl gelişeceğini de gösterecek. Bu alandaki oyuncuların sayısının artmasıyla ortaya çıkan fırsat toplayıcıların Türkiye'deki heralde ilk örneklerinden olan Fırsat Bu Fırsat, gelir ortaklığı programını bugün yayına alıyor.

Uzun süredir yayında olan ve 80'e yakın fırsat sitesiyle çalışan Fırsat Bu Fırsat, çalıştığı sitelere aylık 1 milyon TL'ye yakın bir gelir sağlıyormuş. Geliştirilen API, widget ve dinamik bannerlar ile yayıncılar Fırsat Bu Fırsat'taki fırsatları sitelerine taşıyarak gelir elde edebilecekler. Farklı boyut ve modellerdeki widget ve bannerlar ile yayıncılar kullanıcılarının ilgisini çekecek şekilde fırsatları sunabilecekleri gibi fırsat bannerlarının Facebook sayfalarında da yayınlanması mümkün.

Sitenin kurucusu ve genel müdürü Oğuz Arslan'dan aldığımız bilgiye göre Fırsat Bu Fırsat, yayıncılar üzerinden yapılan satışlardan elde ettikleri gelirin %60'ını yayıncılara ödeyecekmiş. Bu platformu site sahiplerine en yüksek geliri elde etmeleri için geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen Oğuz, Webrazzi okuyucularına özel bir kampanya sağlıyor.

Buna göre Webrazzi linkinden üye olan ilk 250 yayıncımıza ilk 3 ay gelirin %60'ı yerine %80'i paylaşılacak. Sizde buradaki bağlantıdan üye olarak ilk üç ay boyunca %20 daha fazla gelir kazanabilirsiniz. Henüz beta olarak yayına giren platformun iyileştirilmesine devam edilerek yayıncıların daha yüksek gelirler elde etmesi sağlanmaya çalışılacakmış.

Fırsat Bu Fırsat, bir fırsat toplayıcı olmasına rağmen elde ettiği popülarite ile kullanıcı tarafında sıkça bir grup alışveriş sitesi olarak düşünülebiliyor. Yonja'nın da ortak olduğu ve küçük bir ekiple operasyonunu sürdüren Fırsat Bu Fırsat'ın bugün açıkladıkları Gelir Ortaklığı Programı gibi yenilikçi fikirleri olduğunu biliyoruz. Fırsatları diğer yayıncılara açmak servisin geleceği için de önemli bir farklılaşma noktası olarak şirkete yeni bir yol açabilir. Yayıncı tarafında elde edilen geri dönüşler beklentileri karşıladığında ise alternatif bir reklam ağı konumuna bile gelebilir. Sanırım sonucu görmek için biraz beklememiz gerekiyor.

Not: Yanlış yorumları engellemek için önceden söylemek istiyorum, Webrazzi linkinden üye olduğunuzda bizim tarafımızda herhangi bir kazanç oluşmayacaktır. 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.