Fırsat Bu Fırsat Gelir Ortaklığı Programını Yayına Aldı
E-Ticaret

Fırsat Bu Fırsat Gelir Ortaklığı Programını Yayına Aldı

Grup satın alma pazarı için bugün kritik günlerden biri. Groupon'un halka arzının nasıl gerçekleşeceği, bu sektörün önümüzdeki dönemde nasıl gelişeceğini de gösterecek. Bu alandaki oyuncuların sayısının artmasıyla ortaya çıkan fırsat toplayıcıların Türkiye'deki heralde ilk örneklerinden olan Fırsat Bu Fırsat, gelir ortaklığı programını bugün yayına alıyor.

Uzun süredir yayında olan ve 80'e yakın fırsat sitesiyle çalışan Fırsat Bu Fırsat, çalıştığı sitelere aylık 1 milyon TL'ye yakın bir gelir sağlıyormuş. Geliştirilen API, widget ve dinamik bannerlar ile yayıncılar Fırsat Bu Fırsat'taki fırsatları sitelerine taşıyarak gelir elde edebilecekler. Farklı boyut ve modellerdeki widget ve bannerlar ile yayıncılar kullanıcılarının ilgisini çekecek şekilde fırsatları sunabilecekleri gibi fırsat bannerlarının Facebook sayfalarında da yayınlanması mümkün.

Sitenin kurucusu ve genel müdürü Oğuz Arslan'dan aldığımız bilgiye göre Fırsat Bu Fırsat, yayıncılar üzerinden yapılan satışlardan elde ettikleri gelirin %60'ını yayıncılara ödeyecekmiş. Bu platformu site sahiplerine en yüksek geliri elde etmeleri için geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen Oğuz, Webrazzi okuyucularına özel bir kampanya sağlıyor.

Buna göre Webrazzi linkinden üye olan ilk 250 yayıncımıza ilk 3 ay gelirin %60'ı yerine %80'i paylaşılacak. Sizde buradaki bağlantıdan üye olarak ilk üç ay boyunca %20 daha fazla gelir kazanabilirsiniz. Henüz beta olarak yayına giren platformun iyileştirilmesine devam edilerek yayıncıların daha yüksek gelirler elde etmesi sağlanmaya çalışılacakmış.

Fırsat Bu Fırsat, bir fırsat toplayıcı olmasına rağmen elde ettiği popülarite ile kullanıcı tarafında sıkça bir grup alışveriş sitesi olarak düşünülebiliyor. Yonja'nın da ortak olduğu ve küçük bir ekiple operasyonunu sürdüren Fırsat Bu Fırsat'ın bugün açıkladıkları Gelir Ortaklığı Programı gibi yenilikçi fikirleri olduğunu biliyoruz. Fırsatları diğer yayıncılara açmak servisin geleceği için de önemli bir farklılaşma noktası olarak şirkete yeni bir yol açabilir. Yayıncı tarafında elde edilen geri dönüşler beklentileri karşıladığında ise alternatif bir reklam ağı konumuna bile gelebilir. Sanırım sonucu görmek için biraz beklememiz gerekiyor.

Not: Yanlış yorumları engellemek için önceden söylemek istiyorum, Webrazzi linkinden üye olduğunuzda bizim tarafımızda herhangi bir kazanç oluşmayacaktır. 

Yorumlar (17)
 1. Kayit olduk deneyelim gorelim.Webrazziyede tesekkurler.

 2. Dogru bir adim olmus

 3. Teşekkürler, bağlantınızdan üye oldum. Son zamanlar çok fazla Program Ortaklığı çıkmaya başladı. Fırsat Bu Fırsat farkıda gelirin %60'ını paylaşıyor olması. Deneyelim bakalım.

 4. Yerel siteler için ek gelir kaynağı olabilir.

 5. Bu aralar gördüğü benzer ikinci gelir ortaklığı programı

 6. Devrim Demirel Devrim Demirel

  Çok güzel bir adım. Tebrikler ve bol şanslar, FbF ekibine.

 7. A. Kürşat Özcan A. Kürşat Özcan

  Teşekkürler Webrazzi. Bağlantınızdan üye oluyorum hemen.

 8. Fırsat bu fırsat için güzel bir adım olmuş fakat sıkıntılar doğurabilecek ince detaylar mevcut, şahsi fikrim kendileri yapmalarından ziyade gelirortaklari.com ile çalışmaları daha mantıklı geldi.

 9. Güzel yorumlarınız için teşekkürler. İlk günden birçok kayıt aldık. Önümüzdeki günlerde sırayla kayıt yapanlara panel bilgilerini göndermeye başlayacağız. Webrazzi'ye vermiş olduğumuz 250 kişilik kontenjan dolmak üzere, bu yüzden ilgilenen arkadaşlar kayıtlarını bir an önce yapsınlar.

  Bilgilendirme olması açısından, site sahibi olarak diğer gelir ortakları aracılığıyla grup satın alma sektöründe maksimum 15 siteye erişiminiz vardı. Fırsat Bu Fırsat olarak biz bu sayıyı 80'e yükseltiyoruz. Aynı şekilde oran olarak da %60 oran alabiliyordunuz. Biz bu oranı Webrazzi okuyucularına özel %80'e çıkartıyoruz. İş yükünüzü de en aza indirmek için panele elimizden geldiği kadar çok araç (widget, banner, link, API vb.) koyduk. Bu araçları da her geçen gün daha da arttıyor olacağız. Bu nedenle site sahipleri için çok güzel bir seçenek olduğumuzu düşünüyorum.

  Platformu sizlerin de yorumları ile her geçen gün daha da iyileştirmeye çalışacağız. Lütfen yorum ve düşüncelerinizi [email protected] adresine gönderin.

  Herkese bol kazançlar...

 10. Said Murat Said Murat

  Ilk 250 kullanicidan biriyim! :)

  Dogru bir adim olmus. Tesekkurler. :)

 11. firsatbufirsat'ı çok merak ediyorum. anasayfasına bi türlü giremedim de!

 12. Her girişte email adresi isteyen ve sonra da mail adresi şifresi isteyen spamci bir sitenin benim gözümde, porno pop upları fırlayan bir warez sitesinden farkı yoktur.

  1. FırsatBuFırsat artık bu konuda bir geri adım atmalı. E-posta soran ilk ekranda "Zaten Üyeyim" linki olmalı, o linke tıklayan da siteyi doğrudan görüntüleyebilmeli. E-posta toplamak belki çok önemli ama sitenin bu kadar antipatik olmasının sebebi de yine bu.

 13. Güney Yesildag Güney Yesildag

  Konuyu tam olarak idrak edemedim.yardımcı olabilecek birisi var mı?

 14. Taşeronun taşeronu bir durum. A ayakkabı firması B fırsat sitesiyle iletişime geçip komisyon karşılığı kampanya yapıyor. B fırsat sitesi, çok hit aldığı için, fırsatbufırsat.com ile sattığı üründeki karına binaen komisyon karşılığı fırsat yayınlamak için anlaşıyor. Daha sonra D sitesinin sahibi fırsatbufırsat.com'dan para kazanacağım ümidiyle reklam olarak fırsat yayınına başlıyor ve fırsatbufırsat.com'un alacağı komisyona ortak oluyor. Site sahiplerine getirisinin ne olacağı aşikar. Nasreddin hocanın deyimiyle tavşanın suyunun suyunun suyunun suyu...

 15. Fırsatbufırsatın, gelir paylaşımı modeli olarak uyguladığı sistem sanıyorum gelirortaklari.com benzeri bir uygulama olsa gerek. Böyle bir gelir paylaşımının oldukça verimli satış performansı yaratacağını düşünüyorum. Bazı arkadaşların mail toplama pop up ları konusundaki eleştirilerine katılıyorum. En azından daha önceki aylarda facebook aplikasyonu ile entegre çalışan satın alma butonu su anda kaldırılmış. Bu bile oldukça olumlu bir adım.

  Hergun 1500 den fazla fırsat yayınlamak yerine, her fırsat sitesine maximum 20-30 fırsat kotası koyup, daha az sayıda ancak daha kaliteli fırsatları yayınlamalarının daha sağlıklı oldugunu düşünüyorum.

  Aşırı derecede fırsat fırsat çölüğü yaratıyor ve günde 160 fırsat yayınlayan çöp sitelerin oldugunu da düşünürsek; bu sektörün geleceği hakkında hiç de hoş olmayan ipuçları veriyor diyebilirim.

 16. Her siteyi kabul ediyorlar mı acaba?

  en az 1k hit şartı var mı?

  Bir de ödeme alan var mı?