Teklif Borsası Yeni Yatırımıyla Hızlı Büyümek İstiyor
Arama
E-Ticaret

Teklif Borsası Yeni Yatırımıyla Hızlı Büyümek İstiyor

Teklifborsasi.com

Teklifborsasi.comMart ayında tanıttığımız, hizmet sektörüne özel bir ihale portalı TeklifBorsasi.com’un güncel durumu ve aldığı yatırımlar hakkında bilgi aldık.

İş modelini kurumsal (usta/firma) üyelik bedeli üzerine kuran Teklifborsasi.com’un ilk yatırımı Sina Afra ve Akinon‘dan gelmişti. Yaz aylarında gelen bu yatırıma Vallie Invest adlı yabancı bir yatırım firması eşlik etmiş ve TeklifBorsasi.com’un aldığı yatırım miktarı 500.000 TL civarına ulaşmış.

Yapılan son yatırımla, yeni bir firma kurulduğunu aktaran girişimin kurucusu Kerem Ulukan, projenin geleceğinden umutlu ve alınan yatırımla hem işlerini hem de 

Aldığımız bilgiye göre TeklifBorsasi.com’da en çok ihale inşaat, boya, mantolama ve tadilat sektörlerinde açılmış. Kerem Ulukan, farklı büyüklüklerde projeler için (45 TL’den 15.000.000 TL’ye) ihale açılabildiğini hatırlatıyor ve inşaatların azaldığı kış aylarında olmamıza rağmen, her gün ortalama 50-70 adet arası ihalenin açık olduğunu söylüyor.

Benzer girişimlerdeki ihale sayılarıyla hızlı bir kıyaslama yapamasak da, TeklifBorsasi.com’un aylık sayfa gösteriminin 350.000-400.000 civarında olduğunu öğrenmemiz bir karşılaştırma yapmamıza imkan veriyor.

Kerem Ulukan Mart ayında (açıldıktan 5 ay sonra) TeklifBorsasi.com’un 1,5 milyon tıklamaya ulaştığını paylaşmıştı. Aylık ortalama 300 bin ziyarete denk gelen Mart ayından bugüne baktığımızda, ilginin ilk aylarda çok yüksek olmadığını varsayarak, trafiğin çok yükselmediğini görüyoruz ancak üye sayısının her hafta yaklaşık yüzde 15 ile yüzde 20 arasında arttığını öğrenmemiz bu yöndeki talebin büyüdüğünü somut olarak gösteriyor.

Hizmet sektörünün internet yönelimi, girişimciler için önemli bir potansiyel ve potansiyeli erken değerlendirenler daha karlı çıkacak gibi görünüyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (10)
 1. Ferdi YÜZMEÇ dedi ki:

  Başarılar, hizmet sektöründeki projeler hem ilgimi çekiyor hemde pazarın boş olduğunu gösteriyor.

  TeklifBorsasi için tek tavsiyem daha yalın ve profesyonel arayüze sahip olmalarıdır.

 2. Gizem dedi ki:

  Merhaba, hizmet sektoru ile ilgili bizde bir proje yapmıstık. is akışı bakımından daha farklı idi. Bu konuyu araştırmış biri olarak soyleyebilirim ki “aynı iş modeli”ne sahip bircok girişim var. Gecen seneler de e-tohum da bu girişimlerden birini secmisti hatta. Yabii ki de fikirle beraber uygulanısı da fark yaratıyor, umarım basarılı olurlar. Ancak belirtmek isterim ki simdiye kadar bu sitelerden hicbirinin kendini gosterememesi hizmet sektorunun boslugunu degil, bu iş modelinin turk insanının ve sektorun alıskanlıgını karsılayamamasındandır.

 3. Mert dedi ki:

  Sitenin logo amatörce yapılmış logoya baktığımda bu logoyu painttemi yapmışlar diyebiliyorum.

 4. İrfan dedi ki:

  Buna benzer bir projede benim dikkatimi çekti.Ona da bir bakın derim.
  mytadilat.com

 5. Teoman dedi ki:

  Servisimo.com diye yeni bir girişim daha var bu alanda

 6. Exorcist dedi ki:

  Bence http://www.birisimvar.com.tr sitesi çok daha başarılı ve daha uzun zamandan beri yayındalar. Siteye reklam alarak ve google reklamları ile şişirilen bir site…

 7. mustafa dedi ki:

  mobilyacıyım.laminat.parke.ve.merdiven.işleri.itinaileyapılır.40.yıllıktecrübeyilen

Bir Yorum Yazın