Teklif Borsası Yeni Yatırımıyla Hızlı Büyümek İstiyor

Teklif Borsası Yeni Yatırımıyla Hızlı Büyümek İstiyor

Mart ayında tanıttığımız, hizmet sektörüne özel bir ihale portalı TeklifBorsasi.com'un güncel durumu ve aldığı yatırımlar hakkında bilgi aldık.

İş modelini kurumsal (usta/firma) üyelik bedeli üzerine kuran Teklifborsasi.com'un ilk yatırımı Sina Afra ve Akinon'dan gelmişti. Yaz aylarında gelen bu yatırıma Vallie Invest adlı yabancı bir yatırım firması eşlik etmiş ve TeklifBorsasi.com’un aldığı yatırım miktarı 500.000 TL civarına ulaşmış.

Yapılan son yatırımla, yeni bir firma kurulduğunu aktaran girişimin kurucusu Kerem Ulukan, projenin geleceğinden umutlu ve alınan yatırımla hem işlerini hem de ekibi büyütmeyi planlıyor.

Aldığımız bilgiye göre TeklifBorsasi.com'da en çok ihale inşaat, boya, mantolama ve tadilat sektörlerinde açılmış. Kerem Ulukan, farklı büyüklüklerde projeler için (45 TL'den 15.000.000 TL'ye) ihale açılabildiğini hatırlatıyor ve inşaatların azaldığı kış aylarında olmamıza rağmen, her gün ortalama 50-70 adet arası ihalenin açık olduğunu söylüyor.

Benzer girişimlerdeki ihale sayılarıyla hızlı bir kıyaslama yapamasak da, TeklifBorsasi.com'un aylık sayfa gösteriminin 350.000-400.000 civarında olduğunu öğrenmemiz bir karşılaştırma yapmamıza imkan veriyor.

Kerem Ulukan Mart ayında (açıldıktan 5 ay sonra) TeklifBorsasi.com'un 1,5 milyon tıklamaya ulaştığını paylaşmıştı. Aylık ortalama 300 bin ziyarete denk gelen Mart ayından bugüne baktığımızda, ilginin ilk aylarda çok yüksek olmadığını varsayarak, trafiğin çok yükselmediğini görüyoruz ancak üye sayısının her hafta yaklaşık yüzde 15 ile yüzde 20 arasında arttığını öğrenmemiz bu yöndeki talebin büyüdüğünü somut olarak gösteriyor.

Hizmet sektörünün internet yönelimi, girişimciler için önemli bir potansiyel ve potansiyeli erken değerlendirenler daha karlı çıkacak gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.