WeDecide Intel Global Challenge İçin Silikon Vadisi'ne Gidiyor

WeDecide Intel Global Challenge İçin Silikon Vadisi'ne Gidiyor

Grupların karar verme gücünü artıran WeDecide'ı sizlere tanıtmıştık. etohum15 girişimlerinden biri olan WeDecide, Intel Startup Challenge'ın Avrupa ayağında batı bölgesinde ilk ikiye kalan girişimlerden biri oldu. Şimdi Intel Global Challenge için Silikon Vadisi'ne gitmeye hazırlanıyor.

7-11 Kasım'da Silikon Vadisi'nde Intel Global Challenge'a gitmeye hazırlanan We Decide, bu yarışmada ödül kazanan ilk Türk girişimi değil. Geçtiğimi günlerde Endeavor girişimi seçildiğini paylaştığımız İletken, geçen yılın Avrupa kazananları arasındaydı. Bu sene Türkiye'den yarışmaya katılan Pikeman ise We Decide kadar şanslı olamadı.

Intel Capital ile en büyük kurumsal risk sermayedarlarından biri olan Intel, yarışmaya katılan girişimlerde teknolojik yenilikçilik arıyor ve Intel Global Challenge'da 1. seçilecek girişime 50 bin dolar, finalistlere toplamda 100 bin dolar ödül veriyor.

Şimdiye kadar ortaya koyduğu çabanın karşılığını alan WeDecide ekibi dün devreye aldığı bir kaç güncelleme ile finallere hazır görünüyor. Dünyaca ünlü Berkeley Üniversitesi'nde düzenlenecek yarışmada ödül kazanmak hem WeDecide için hem de etohum için iyi bir referans olacak. FikirBorsasi.com'da Türkçe hizmet veren WeDecide'ın ABD'den ödülle dönmesini ve diğer Türk girişimcilere örnek teşkil etmesini umuyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.