PaymentWall İstanbul Ofisini Açtı
E-Ticaret

PaymentWall İstanbul Ofisini Açtı

Paymentwall küresel büyüme stratejisinde önemli bir hedef olarak gördüğü Türkiye ofisini İstanbul'da açtı. Onur Günday‘ın kurucusu ve CEO’su olduğu girişim Türkiye ve bölge ülkelerinde pazar payını artırmayı hedefliyor.

Paymentwall Türk internet kullanıcılarının yüksek potantiyelinin farkında. Buna ek olarak altyapı, teknoloji ve beceri bakımından da Türkiye'yi gelecek vaadeden bir internet pazarı olarak görüyor. Ancak dijital ödeme sistemleri konusunda eksiklikleri bulunan Türkiye pazarı Paymentwall için en büyük önemi taşıyor.

İstanbul'da şimdilik 4 kişilik bir ekiple hizmet verecek olan Paymentwall, bir çok ödeme yöntemini tek çatı altında sunan altyapısı ile dijital ödeme pazarında etkin bir rol almak niyetinde. Paymentwall banka transferinden, ön odemeli kartlara, kredi kartından ATM`lere, mobil ödemelerden elektronik veznelere kadar 75’ten fazla ödeme seçeneğini bir arada sunuyor ve mobil gelecek için de ciddi adımlar atıyor.

AliPay ile Çin pazarına da açılan Paymentwall, Glenbrook Türkiye E-ticaret Raporu'na dayanarak, Türk halkının yüzde 34’ünün online tüketici olduğunu ve bir önceki yıla göre yüzde 14 oranında bir artış olduğunu paylaşıyor.

Türkiye'nin Avrupa’da en fazla kredi kartı kullanan ülkelerden biri olduğunu biliyoruz ama bildiğimiz diğer bir gerçek de henüz e-ticaret harmaları konusunda Avrupa ortalamalarının uzağında olduğumuz. Bu durumu değiştirebilmenin önünde online ödeme sistemlerinin güvenilirliği ve basitliği ciddi bir önem taşıyor ve Paymentwall da  Türkiye'de yerel tercihlere en uygun düzenlemelerle ve yeni ürünlerle hizmet vermek istediğini söylüyor.

Paymentwall San Francisco ve Kiev'den sonra Türkiye ofisini açtı ve Almanya hedefi olan Berlin ofisini 2011 yılı bitmeden açmayı planlıyor.  2012 yılında yeni ülkelere ve pazarlara açılmayı hedefleyen Paymentwall, ülkemizde ciddi bir pazarın ilk oyuncuları arasında yer almış oldu ve Onur Günday'ın da etkisiyle nasıl bir büyüme yakalayacağı merak uyandırıyor.

Yorumlar (10)
 1. Erkin Tek Erkin Tek

  Fake bir servis mi? Hiç bir yerde oranlardan ücretlendirmeden bahsetmemişler. %30~%50 gibi oranları var veya el ele verip koyun pazarlığı yapar gibi pazarlık mı yapıyorlar acaba?

  Online ödeme, fraud analizi, Tr'deki bankaların "girişimciye desteği" ile birleşince bence çok bakir ve karlı bir alan olarak duruyor. Derli toplu çözüme ihtiyaç var ve yazı bu açığın kapandığını söylüyor.

  Ama dediğim gibi ciddi bir servis olmayı düşünüyorsa api, araçları vb. gibi ücretlendirme konusunda da açık olmalı.

  1. Erkin Tek Erkin Tek

   I registered and plan to use your system. But I can't find any pricing information.

   Dear Erkin Tek.

   Thank you for your interest in Paymentwall.

   Please describe your application a bit more. What kind of services would you like to provide to your users and what pricing would you like to use for your services?

   Oturup pazarlık yapıcaz anlaşılan

   1. Mert Meriç Mert Meriç

    türkiyedeki mobil ödeme firmalarına da ulaşın, onlar da böyle, bir kaç kere soru sorun oranlarla ilgili, onlar da aynı sabırla ne yapacağınızı sorarlar, en sonunda oran verirler, sitelerinde de yer almaz yine komisyonlar.. oyunlarda farklı, fizikssel üründe farklı vs. çeşitli oranları mevcut... büyük ihtimalle kimin alacağına göre pazarlık da vardır...

 2. Mehmet Sadık Mehmet Sadık

  Vasat bir servis gibi. Ekstra hiçbir özelliği yok. Sadece farklı ödeme alt yapılarını birleştirmiş bir site gibi. Alipay ile bugün ben gitsem de çalışabiliyorum. Matah birşey değil ki.

 3. Paymentwall İstanbul Paymentwall İstanbul

  Paymentwall olarak, dünya çapında 2200 içerik sahibine ve 50 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet vermekteyiz.

  Oranlarımız ve diğer tüm bilgiler sözleşmenizde yazmaktadır, ayrıca entegrasyon tamamlandıktan sonra şeffaf raporlama ekranlarımız sayesinde her veri incelenebilmektedir.

  Sisteme giriş yaptıktan sonra size yardımcı olması için müşteri yetkilisinden başvurunuz.

  Teşekkürler

  1. sizinle iletişime geçmek istiyorummm

  2. Guven Guven

   ödeme yaptım size ama karşılığını alamadım trx ile başlayan referans kodu istiyor. bu konu da yardımcı olabilir misiniz ?

 4. Ruzzgar Ruzzgar

  İstanbul şubesi gösteriş amaçlı açılmış galiba. Bir pazarlama taktiği gibime geldi. Kaç gündür arıyorum açan yok telefonu..

 5. Kurucusu Türk, İstanbul ofisi var ama sitede Türkçe kaynak yok.

 6. Bülent Kayran Bülent Kayran

  Dün payementwall'a bir şans veriyim dedim, vermez olaydım. 80TL'imi hiç ettiler. İstanbul ofisi yalan, ne telefon ne email hiçbirşeye dönüş yapmıyorlar. Bildiğin dolandırıcılık. Internet zaten peyementwall türkiye şubesine yapılan eft ve hiç olan eft'lerle ilgili şikayelerle dolu. Yurtdışı ile bağlantıya geçtim. Onların da çok bir farkı yok. Çok daha başka online para ödeme serverisleri var. Onları tercih edin.