PaymentWall İstanbul Ofisini Açtı

Paymentwall küresel büyüme stratejisinde önemli bir hedef olarak gördüğü Türkiye ofisini İstanbul'da açtı. Onur Günday‘ın kurucusu ve CEO’su olduğu girişim Türkiye ve bölge ülkelerinde pazar payını artırmayı hedefliyor.

Paymentwall Türk internet kullanıcılarının yüksek potantiyelinin farkında. Buna ek olarak altyapı, teknoloji ve beceri bakımından da Türkiye'yi gelecek vaadeden bir internet pazarı olarak görüyor. Ancak dijital ödeme sistemleri konusunda eksiklikleri bulunan Türkiye pazarı Paymentwall için en büyük önemi taşıyor.

İstanbul'da şimdilik 4 kişilik bir ekiple hizmet verecek olan Paymentwall, bir çok ödeme yöntemini tek çatı altında sunan altyapısı ile dijital ödeme pazarında etkin bir rol almak niyetinde. Paymentwall banka transferinden, ön odemeli kartlara, kredi kartından ATM`lere, mobil ödemelerden elektronik veznelere kadar 75’ten fazla ödeme seçeneğini bir arada sunuyor ve mobil gelecek için de ciddi adımlar atıyor.

AliPay ile Çin pazarına da açılan Paymentwall, Glenbrook Türkiye E-ticaret Raporu'na dayanarak, Türk halkının yüzde 34’ünün online tüketici olduğunu ve bir önceki yıla göre yüzde 14 oranında bir artış olduğunu paylaşıyor.

Türkiye'nin Avrupa’da en fazla kredi kartı kullanan ülkelerden biri olduğunu biliyoruz ama bildiğimiz diğer bir gerçek de henüz e-ticaret harmaları konusunda Avrupa ortalamalarının uzağında olduğumuz. Bu durumu değiştirebilmenin önünde online ödeme sistemlerinin güvenilirliği ve basitliği ciddi bir önem taşıyor ve Paymentwall da  Türkiye'de yerel tercihlere en uygun düzenlemelerle ve yeni ürünlerle hizmet vermek istediğini söylüyor.

Paymentwall San Francisco ve Kiev'den sonra Türkiye ofisini açtı ve Almanya hedefi olan Berlin ofisini 2011 yılı bitmeden açmayı planlıyor.  2012 yılında yeni ülkelere ve pazarlara açılmayı hedefleyen Paymentwall, ülkemizde ciddi bir pazarın ilk oyuncuları arasında yer almış oldu ve Onur Günday'ın da etkisiyle nasıl bir büyüme yakalayacağı merak uyandırıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.