Eviniz.com: Yeni Evinizi Harita Üzerinde Bulun

Eviniz.com: Yeni Evinizi Harita Üzerinde Bulun

Eviniz.com güzel bir isimle size yeni evinizi Google Maps tabanlı harita üzerinde bulmanıza yardımcı oluyor. Projenin arkasında sağlık sigortası ve finans sektörlerinde halen profesyonel kariyerlerini devam ettiren iki girişimci var.

Bir çok örnekte olduğu gibi Eviniz.com da biraz ihtiyacı karşılamak için hayata geçirilmiş. Harita tabanlı bir gayrimenkul arama sitesi tasarlamak bir evin nereye ne kadar mesafede olduğunu rahatça görebilmek için gerçekten mantıklı. Benzer bir modeli uygulama mağazaları için düşündüğümü de yeri gelmişken paylaşayım.

Eviniz.com kurucuları henüz bir gelir modellerinin olmadığını ve bu konuda bir kaygı taşımadıklarını söylese de, tek amaçlarının "gayrimenkul arama denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olmak" olarak belirtiyor. Zaten bunu sağladıklarında karlı bir iş modeli kurmamaları için bir sebep yok. Trulia ve Zillow gibi önemli gayrimenkul arama sitelerini örnek almaları da girişimin varmak istediği nokta hakkında fikir veriyor.

İki kişilik ekip, diğer sitelerden bilgi derleyen bir bir toplayıcı site olmayı istemiyor ama ilk başta kullanıcıların karşısına boş bir site olarak çıkmamak için bu yola başvurmuş. Sanırım bu yazıdan sonra ve emlakçılar tarafından keşfedildiğinde Eviniz.com'un yeni ilan sayısı artmaya başlayacaktır.

Projenin mevcut durumu hem tasarım hem de işlevsellik açısından gayet başarılı buldum. Genel üyelik bilgilerinin yanında Eviniz.com'da arama sonuçları gayet bilgilendirici. Gayrimenkul türü, fiyat aralığı ve alan (metrekare) filtreleriyle arama yapabiliyorsunuz. Ancak yakınlık açısından bir filtre olmamasını bir eksiklik olarak gördüğümü söyleyebilirim. Örneğin Kadıköy sahilden 3 kilometreye kadar olan alandaki gayrimenkulleri göremiyorum.

Arama sistemi kadar kolay bir şekilde harita üzerinde evinizi işaretleyip gayrimenkul ilanı girebiliyorsunuz. İlanlara iletişim bilgilerinizin yanısıra resim ve video da ekleyebiliyorsunuz.

Gayrimenkul listelerken yada arama yaparken adres yerine Eviniz Konum Kodu ("EKOD") yazarak istediğiniz sonuca ulaşabiliyorsunuz. Bulunduğunuz yerin EKOD'unu öğrenmek için eviniz.com'a akıllı telefonunuzdan bağlanabilir ya da web tarayıcınızın konumunuzu belirlemesine izin verebilirsiniz.

Eviniz.com girişimcilerinin hali hazırda ayrı bir iş sahibi olmaları belli bir noktaya kadar kazanç sağlamadan ilerlemesini sağlayacaktır. Bu süreç içinde gereken ilgiyi göreceklerini ve gelişeceklerini tahmin ediyorum. Diğer yandan geçtiğimiz haftalarda tanıttığımız Bazlia dan sonra Eviniz.com'un bize ulaşması bu sektörün büyüyeceğine dair sinyaller veriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.