Twitter 100 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı Toplam Kullanıcıların Yüzde 40'ı Pasif

Twitter 100 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı Toplam Kullanıcıların Yüzde 40'ı Pasif

Twitter, Dick CostoloTwitter CEO'su Dick Costolo, Twitter hakkında bazı istatistikler paylaştı. Twitter giderek büyüyor ama büyük bir kesim halen sessiz. Hedef 2 milyar cihaza erişmek.

Resmi blogda da paylaşılan bilgilere göre Twitter'in aktif kullanıcı sayısı 100 milyona ulaşmış. Costolo, aktif kullanıcıları ayda en az bir kez siteye giriş yapan ve kullanan kişiler olarak tanımlıyor ve Twitter'in yüzde 40'ının halen pasif olduğunu ekliyor. Aktif kullanıcıların yüzde 55'i mobil kullanıcılar.

1 Ocak 2011'den bu yana aktif kullanıcı sayısı yüzde 82 artmış ve Twitter.com'a gelen tekil ziyaretçi sayısı 400 milyona ulaşmış.

Yakında 17 dilde hizmet vereceği öğrenilen mikro bloglama servisi, üye sayısını ve yeni reklamlarla gelirlerini katlamaya odaklanmış. Hedef dünya çapında 2 milyar cihazda Twitter'ı görmek. Eğer her 2 cihazı 1 kişi olarak düşünürsek, bu görüş, şu an için her 2 internet kullanıcısından birinin Twitter kullanıcısı olması demek.

Costolo, Twitter'da şu anda günde 230 milyon paylaşım yapıldığını ve bunun yıl başından bu yana yüzde 110 oranında artışa tekabül ettiğini söylüyor. Temmuz ayında bir günde gönderilen güncelleme sayısı 200 milyon olmuştu. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Twitter üzerinden günde gönderilen tweet sayısı ise sadece 65 milyondu.

Yeni özellikleriyle kullanıcıların daha fazla ilgi ilgi göstermesini bekleyen Twitter, 800 milyon dolarlık yatırımın ilk yarısını da kasasına koymuş. Halka arz için henüz erken olduğunu düşünen Costolo, bir ara oldukça baş ağrıtıcı olan trafik yüküne bağlı sorunları iyice azaltmak istediklerini açıklıyor.

Bu ifadeler gösteriyor ki Twitter internetin sesi olmak konusunda kararlı. Google ve Facebook'a pabuç bırakmayacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.