Twitter Yenilenen Bahsedenler ve Aktiviteler Sekmeleriyle Daha Fazla Kullanım İstiyor

Twitter bugün yayınladığı blog yazısıyla ana sayfasındaki Bahsedenler sekmesinde yaptığı yenilikleri ve yeni oluşturduğu Aktiviteler sekmesini duyurdu.

Twitter bugün yayınladığı blog yazısıyla ana sayfasındaki Bahsedenler sekmesinde yaptığı yenilikleri ve yeni oluşturduğu Aktiviteler sekmesini duyurdu. Yenilenen Bahsedenler sekmesinin başlığı bundan sonra @kullanıcıadınız şeklinde olacak. Aktiviteler ismindeki sekme ise sizin ve takip ettiğiniz kullanıcıların Twitter'da başına gelen aksiyonları gösterecek.

Genel olarak bu şekilde anlatılabilecek yeni Aktiviteler sekmesi sizin takip ettiğiniz kullanıcıların Favorilerine eklediği tweetleri, Retweetleri ve o kullanıcıyı takibe alan yeni kullanıcıları da gösterecek. Takip ettiğiniz kullanıcıların ikinci hatta üçüncü adımdaki aksiyonları gösterecek olan yeni sekme, Twitter içerisindeki etkinleşimi biraz daha arttırmak için geliştirilmiş.

Geliştirilmiş Bahsedenler sekmesi de artık sadece sizin adınızın geçtiği tweetleri değil, Twitter'da sizinle ilgili olan tüm aksiyonları gösterecek. Favorilere eklenen ve Retweetlenen tweetler, direkt sizden bahseden tweetler ve yeni takipçiler bu sekme altında yer alacak. 

Yeni iki sekme bugünden itibaren aktif olmaya başlamış. Şimdilik kısıtlı sayıda kullanıcının kullandığı yeni sekmeleri bir süre sonra tüm twitter kullanıcıların kullanımına açılacak.

İlk popüler olduğu dönemlerde yoğun kullanıma dayanamayan ve sürekli sunucu hatası veren Twitter, bugünlerde servise eklediği yeni özelliklerle ziyaretçilerin sitede daha çok zaman geçirmesini ve daha fazla etkileşim kurmaları için çabalıyor. Twitter'ın sisteminin artık çakılmamasında tabii ki bu süreçte aldığı toplam 760 milyon dolar yatırımında payı olduğunu söyleyebiliriz :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.