Fırsatlarla Yaşayanlara Hızlı Filtreleme Yapabilen Aggregator: Firsanya.com
E-Ticaret

Fırsatlarla Yaşayanlara Hızlı Filtreleme Yapabilen Aggregator: Firsanya.com

"Fırsatlarla Yaşıyorum" sloganıyla yayın hayatına başlayan Firsanya.com, şu anda toplam 22 grup alışveriş sitesinin fırsatlarını listeliyor. Cihan Savsar ve Aytaç Aydın tarafından kurulan Firsanya.com, toplam 5 kişilik bir ekibe sahip.

Firsanya.com'u diğer fırsat aggregatorlardan ayıran özelliği ise "Hızlı Fırsat Bulucu" olarak adlandırdıkları ve çok başarılı çalışan filtreleme arayüzleri. Adından da anlaşıldığı gibi fırsatları türüne ve bulundukları ilçeye göre ayırabilen Hızlı Fırsat Bulucu başarılı arayüzüyle, hızlıca aradığınız tipte fırsata ulaşmanızı sağlıyor.

Grup satın alma fırsatlarını kelime bazlı aramak pek mümkün değil, ancak bu şekilde bir hızlı filtreleme sisteminin ziyaretçileri memnun edeceğini düşünüyorum. Firsanya'da şimdilik sadece GelirOrtakları'ndan gelen 22 grup alışveriş sitesinin fırsatları yayınlanıyormuş. Bu sayının daha da artmasıyla hızlı filtrelemenin çok daha başarılı sonuçlar döndüreceğini düşünüyorum.

Şu anda gelir beklentisinden çok kullanıcı memnuniyeti sağlayarak, sadık ziyaretçiler kazanma amacından olan Firsanya ekibinin geliştirdikleri filtreleme sistemiyle müşteri memnuniyeti sağlayabileceğini düşünüyor.

Burada teknik anlamda çok büyük bir gelişmeden bahsedemeyiz ancak fırsatların nasıl sunulduğu ve sistemin ne kadar hızlı çalıştığı ayırt edici özellik olacaktır. Eminim benzer sistemler üzerinde çalışan girişimler de vardır ancak Firsanya en azından benim şimdiye kadar gördüğüm en başarılı filtreleme sistemine sahip.

Tabii ki fırsat listeleme işinin her zaman grup alışveriş şirketlerine göbekten bağlı olduğunu unutmamak gerekiyor. Geçtiğimiz yıl kısa bir süre yaptıkları gibi liderler ortak hareket ederek ortaklık programlarını durdurmaları söz konusu olabilir. Ancak bugün takip edilemeyecek sayılara ulaşan fırsat sitelerinin hepsinin birden aynı kararı alamayacakları için bu modelin en azından şimdilik eskiye oranla daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar (15)
 1. Güzel site. Takip listemde yerini aldı bile:)

 2. Ilhan Turan Mersinli Ilhan Turan Mersinli

  Biz şirket olarak buna benzer birşey yapmak için firsatabak.com sitesini sırf alan adı nedeniyle almak istedik satmayı düşünmediler, firsatikap.com da bunlarda, onu satıyorlar alan adı olarak ama fiyatta anlaşamadık..sanıyorum kendileri bir altyapı değişikliği ile konsept değiştireceklermiş..tabi alan adı iyi değilse o zaman çok reklam yapmak lazım ona çok para lazım..bence iyi alan adına makul fiyat verip girmek önemli bu konuda..

  1. Merhaba, www.markanya.com domaini satılık.İlginizi çekebilir

  2. .com, .me, .ly, .at vs. domainlerede bakabilirsiniz ;)

 3. Mert Meriç Mert Meriç

  ilçeleri sağda neye göre sıralamışlar acaba?

  sağ taraf çok saçma olmuş bence, ama fırsatları sol menu ile filtrelemek güzel... sağ tarafa fırsat haritası gibi google maps üzerinden lokasyonlar konsaymış daha güzel olurmuş bence...

  1. Mehmet Günsur Mehmet Günsur

   Tam olarak yazacağım yorumu yazmışsınız. Aynen katılıyorum. Başarılar...

 4. Güzel bir çalışma olmuş.

  www.hangifirsat.com da rakip olarak yakında geliyor :)

 5. Ne ilk, ne de son. Piyasada pek cok benzeri var. Arkadaslarin yorumlarindan da anlasildigi gibi, pek cok yeni rakip te yayina girmek uzere.

 6. Tutku Sepeti Tutku Sepeti

  Bu fırsat fırsatcılığını bırakalım artıkda yeni işlere kafa yoralım bence :) Her gün yeni bir fırsat ve fırsat listeleme sitesi açılıyor - bunun sonu nereye gider merak ediyorum...

 7. Eros Medikal Eros Medikal

  Ülkemizde nedense cinsel sağlık ürünleri bu sitelerde yer bulmuyor. Halbuki ne kadar büyük bir market. Garip bir toplumuz gerçekten. Herkes kullanıyor ancak kimse açıktan istemiyor :)

 8. Fırat Bora Taş Fırat Bora Taş

  Benzer konuda farklı sektörlere yönelik hayata geçirmediğim bir girişmim var.

  Yazıyı okuduktan sonra paylaşmak istedim.

  Reyonfaresi.com site adı.

  Gelir modeli, işleyiş vs. tanıtım dahil tüm gerekenler projelendirildi ancak siteyi tek başıma kodlayıp hazırlayamayacağımdan halen yayında değil.

  Projeyle ilgilenen programlama yapabilecek arkadaşlar varsa ortak çalışabiliriz ya da alan adını transfer etmeyi düşünebilirim.

  1. Nezih Mutlu Nezih Mutlu

   Merhaba, sizle nasıl iletişime geçebilirim?

 9. Mehmet Mehmet

  Sanırm yeni yüzü yayınlamış fırsanya nın bu yeni yüzü eskisine nazaran daha güzel olmuş.

 10. Mehmet Mehmet

  harika bir site hergün takip ediyorum