Webrazzi 5 Yaşında!

10 Ağustos 2006'da "Sosyomat" yazısıyla yayın hayatına başlayan Webrazzi, bugün 5. yaşını doldurdu.

10 Ağustos 2006'da "Sosyomat" yazısıyla yayın hayatına başlayan Webrazzi, bugün 5. yaşını doldurdu. Arda Kutsal'ın bireysel çalışması olarak başlayan Webrazzi, bugün çok yazarlı, ayda yüzün üzerinde yazının yayınlandığı ve Türkiye internet sektörünün gündemini belirleyen bir merkez konumunda.

İlk kurulduğu yıllarda günde 1 yazı yayınlanan Webrazzi'de bugün günde ortalama 6-7 yazı/haber yayınlanıyor. Ayda ise 130-150 arasında yazının yayınlandığı Webrazzi'de bu sayının bile artık okuyucularımıza yetmediğini aldığımız geri dönüşlerden net bir şekilde görebiliyoruz. :)

2010 yılı Ağustos'dan bugüne, yani son 1 yıla baktığımızda Webrazzi'de 1300'ün üzerinde yazı yayınlanmış ve biri Webrazzi Summit 2010 olmak üzere 6 tane sektör toplantısı gerçekleştirmişiz. Bugünlerde ikincisinin hazırlıklarını sürdürdüğümüz Webrazzi Summit 2011 ile yerli ve yabancı, bu sektöre ve Türkiye pazarına ilgi duyan herkesin dikkatini çekmek için çalışıyoruz.

Her geçen gün büyüyen Webrazzi, bugün yabancı yayınların Türkiye internet pazarı hakkında direkt bilgi aldığı, kaynak gösterdiği, yerli girişimler kadar yabancı girişimlerin de yer almak istediği bir konuma geldi. Dolayısıyla artık gönül rahatlığıyla global sektör oyuncularının da takip ettiği bir mecra olduk diyebiliyoruz.

Türkiye internet pazarının büyümesi, yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmesi ve sektörde yer alan herkesin pastadaki payını artırması için geçen 5 yıl boyunca elimizden geleni yaptık. Bugün geldiğimiz noktadan ve sizlerin sayesinde emeklerimizin karşılığını almış olmaktan mutluyuz.

Webrazzi bugün 5 yaşında ve geriye dönüp baktığımızda Türkiye pazarındaki değişimi birebir yaşamış bir ekip olarak hepimizin doğru yolda olduğunu görebiliyoruz. Elbette burada en büyük pay sizlerde! Çünkü biz sizin yaptıklarınızı paylaşırken, bu sektörün sesini ilgili yerlere ulaştırmaya çalışırken, bize malzeme sağlayan, asıl yükü omuzlayan sizler oldunuz.

Bu süreçte bizimle birlikte olan ve destekleyen sizlere tüm Webrazzi ailesi olarak sonsuz teşekkürler ediyoruz!...

6. yılımızda bizden neler beklediğinizi Facebook anketimizde bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.