Webrazzi 5 Yaşında!
Arama
Genel

Webrazzi 5 Yaşında!

10 Ağustos 2006’da “Sosyomat” yazısıyla yayın hayatına başlayan Webrazzi, bugün 5. yaşını doldurdu. Arda Kutsal’ın bireysel çalışması olarak başlayan Webrazzi, bugün çok yazarlı, ayda yüzün üzerinde yazının yayınlandığı ve Türkiye internet sektörünün gündemini belirleyen bir merkez konumunda.

İlk kurulduğu yıllarda günde 1 yazı yayınlanan Webrazzi’de bugün günde ortalama 6-7 yazı/haber yayınlanıyor. Ayda ise 130-150 arasında yazının yayınlandığı Webrazzi’de bu sayının bile artık okuyucularımıza yetmediğini aldığımız geri dönüşlerden net bir şekilde görebiliyoruz. 🙂

2010 yılı Ağustos’dan bugüne, yani son 1 yıla baktığımızda Webrazzi’de 1300’ün üzerinde yazı yayınlanmış ve biri Webrazzi Summit 2010 olmak üzere 6 tane sektör toplantısı gerçekleştirmişiz. Bugünlerde ikincisinin hazırlıklarını sürdürdüğümüz Webrazzi Summit 2011 ile yerli ve yabancı, bu sektöre ve Türkiye pazarına ilgi duyan herkesin dikkatini çekmek için çalışıyoruz.

Her geçen gün büyüyen Webrazzi, bugün yabancı yayınların Türkiye internet pazarı hakkında direkt bilgi aldığı, kaynak gösterdiği, yerli girişimler kadar yabancı girişimlerin de yer almak istediği bir konuma geldi. Dolayısıyla artık gönül rahatlığıyla global sektör oyuncularının da takip ettiği bir mecra olduk diyebiliyoruz.

Türkiye internet pazarının büyümesi, yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmesi ve sektörde yer alan herkesin pastadaki payını artırması için geçen 5 yıl boyunca elimizden geleni yaptık. Bugün geldiğimiz noktadan ve sizlerin sayesinde emeklerimizin karşılığını almış olmaktan mutluyuz.

Webrazzi bugün 5 yaşında ve geriye dönüp baktığımızda Türkiye pazarındaki değişimi birebir yaşamış bir ekip olarak hepimizin doğru yolda olduğunu görebiliyoruz. Elbette burada en büyük pay sizlerde! Çünkü biz sizin yaptıklarınızı paylaşırken, bu sektörün sesini ilgili yerlere ulaştırmaya çalışırken, bize malzeme sağlayan, asıl yükü omuzlayan sizler oldunuz.

Bu süreçte bizimle birlikte olan ve destekleyen sizlere tüm Webrazzi ailesi olarak sonsuz teşekkürler ediyoruz!…

6. yılımızda bizden neler beklediğinizi Facebook anketimizde bizimle paylaşabilirsiniz. http://on.fb.me/webrazzi6

Yorumları GösterYorumlar Gizle (37)
 1. Tebrikler, daha nice yaşlara. Sizin bu sektörde bulunmanız gerekiyor ki bloglar da var olsun.

 2. fatih dedi ki:

  Nice Senelere WR 🙂 iyiki varsınız 🙂

 3. Herzaman kaliteli.. öz ve doğru haberleri ile internet camiasına katkılarınızdan dolayı çok tesekkurler. zevkle ve keyifle takip etmeye devam edeceğiz. Nice yıllara WEBRAZZI.

 4. Ümit Kuzan dedi ki:

  Tebrikler.Birlikte nice senelere 🙂

 5. Mahi Döğenci dedi ki:

  Bence webrazzi bu sektöre şunları öğretti: siteler ne kadar kullanıcı odaklı, içerik eklemek için değilde kaliteli içerik eklemek için yapılırsa, er ya da geç başarılı olur. Ve bir sitenin başarılı olması için çok büyük bir yatırım ve reklam ile kurulmasına gerek yoktur.

 6. Oguz ARSLAN dedi ki:

  Tebrikler… Tum yazarlarinizin ellerine saglik 🙂

 7. Turgay Yılmaz dedi ki:

  Her ne kadar sürekli ters yorumlar yapsam da bu sefer düzgün bir yorum yapacağım.

  Türkiye’de takip ettiğim tek blog diyebilirim. 🙂

 8. Webbuzzy dedi ki:

  Başarılarla dolu nice 5. senelere!.

 9. Bülent Sakarya dedi ki:

  Tebrikler, umarım daha nice yıllar yazılarınızı okurum.

  Artık Webrazzi’nin başka bloglar satın almasının zamanı gelmedi mi?

 10. Vadi Efe dedi ki:

  Webrazzi’nin ilk yazısının yayımlandığı günü dün gibi hatırlıyorum. 5 sene çok çabuk geçmiş. Google’da sosyomat’la ilgili yazılanları ararken Webrazzi’ye rastlamıştım. O günden beri düzenli olarak takip ediyorum.

  Türkiye’de dijital sektörü ele alan, internete odaklı yayıncılık adına bağımsız bir girişim olarak günden güne kendisini geliştiren, profesyonel çizgisini koruyan, Türkiye internetinin “meeting point” i haline gelen Webrazzi’ye nice 5 yıllara, tebrikler…

 11. Ogulcan akbulut dedi ki:

  Tüm webrazzi ekibini tebrik ederim, giderek büyüyen ivmenizi keyifle seyrediyoruz.
  Sevgiler
  OSA

 12. Özer dedi ki:

  Arda ve takım üyelerini tebrik ederim. Sizlerin sayesinde bir ülkenin kalkındığını görebiliyoruz.

  Teşekkürler.

 13. Emre YENER dedi ki:

  Nice 5 yillara diyelim. Sektorde takip ettigim kaliteli sitelerden bir tanesi.Umarim bu kaliteniz hi azalmaz. tebrikler.

 14. Onur Alp dedi ki:

  Bir de artık şu tasarımı değiştirseniz. Hangisi başlık hangisi link, hangisi reklam belli değil.

 15. Hüseyin dedi ki:

  İyiki webrazzi ile tanışmışım. Her sabah maillerimden bile önce açıyorum bu siteyi. İyiki doğdun 🙂

 16. Pınar dedi ki:

  Hala çok eski yazılara bile ihtiyaç oldukça aratıp baktığım, değerlendirmelerinden çok faydalandığım bir kaynak. Nice yaşlara Webrazzi!

 17. Emre Arslan dedi ki:

  Nice senelere webrazzi…Ekibinize başarılar. 🙂

 18. Göksel dedi ki:

  Webrazzi web girişimlerinin mutfağı, Gerçekten yaptıkları takdire değer… Webrazzi’nin 5.yaşını kutlar, yazarlarına başarılar dilerim.

 19. Baturhan dedi ki:

  5 sene oldu mu bilmiyorum ama kaç senedir sabah kahvemi sizinle paylaşıyorum 🙂

 20. Kudret TÜRK dedi ki:

  Son iki yıldır neredeyse her gün girip takip ettiğim bu siteyi kuranları ve yazılarıyla katkı sağlayan herkesi tebrik ederim. Nice yıllara.

 21. Serdar Kara dedi ki:

  Yazılarını keyifle okuduğum bir blog.Nice senelere…

 22. gezqin dedi ki:

  İlk günden buyana aynı temamı yoksa değişime uğradımı 🙂 onlarıda yayınlasanız 🙂 Tebrikler…

 23. mertjoo dedi ki:

  nice başarı dolu senelere .)

 24. Orkun Tekin dedi ki:

  Henuz gorebildim , sonsuz tebrikler. Daha nice 5’lere…

 25. Taner KAYMAN dedi ki:

  Ben de dün gibi hatırlıyorum Toplantılarda Arda ‘nın mücadelelerini Webrazzi günlerini. Çok önemli işlere imza atan bir yapıyı ayağa kaldırığı için Webrazziye ve ekibine teşekkürler

 26. emre dedi ki:

  tebrikler nice yaşlara

 27. pcdefteri dedi ki:

  6. sene yaklaşıyor. Tebrikler, umarım daha nice yıllar yazılarınızı okurum.

 28. tv izle bedava dedi ki:

  Tebrikler… Tum yazarlarinizin ellerine saglik 🙂

 29. eğitimci dedi ki:

  acaba 15. yılınızı görebilecekmiyiz

 30. deniz dedi ki:

  Merhabalar çok keyif aldığım webrazzi yi kutluyorum daha nice senelere iyiki varsınız zamanımın tümünü keyifle geçiriyorum özellikle girişim ofislerine bayılıyorum ümit öncel ve noyan ayan beyfendiye selamlar emeğinize yüreğinize sağlık başarılarınızın devamını diliyorum girişim ofislerinin yeni bölümlerini sabırsızlıkla bekliyorum tüm webrazzi çalışanlara selam ve saygı ile…

Bir Yorum Yazın