Intel Capital Grupanya Yatırımını Gerçekleştirdi - Grupanya'nın Değeri Yaklaşık 40 Milyon Dolar!
E-Ticaret

Intel Capital Grupanya Yatırımını Gerçekleştirdi - Grupanya'nın Değeri Yaklaşık 40 Milyon Dolar!

Mart ayında aldığımız duyumlara dayanarak paylaşmış olduğumuz Intel Capital'in Grupanya yatırımının, bugün itibariyle sonuçlandığını öğrendik. Bu yatırım Intel Capital'in Nokta'ya gerçekleştirdiği yatırımdan sonra şirketin Türkiye pazarındaki ikinci yatırımı konumunda.

Gerçekleşen yatırımla ilgili iletişime geçtiğimiz Grupanya yetkilileri konuyla ilgili henüz yorum yapmak istemediler.

Ancak şirketlere yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre imzalar atılmış ve ilk haberimizde paylaştığımız gibi yaklaşık 40 milyon dolar değerlemeden Intel Capital grup alışveriş pazarının önemli oyuncularından olan Grupanya'nın azınlık hissedarı olmuş.

Türkiye pazarı için yine önemli bir gelişme olarak gördüğüm Intel Capital Grupanya yatırımının detaylarını büyük olasılıkla önümüzdeki günlerde şirketler açıklayacaklardır.

Konuyla ilgili gelişmeler olması durumunda bu yazıyı güncelliyor olacağız.

Bu haber Webrazzi’nin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden yayınlanması durumunda yasal işlem başlatılacaktır.

Yorumlar (9)
 1. Güzel bir habermiş gibi görülüyor ama Türkiye'nin en büyük internet siteleri yabancılara ait oluyor. Google, facebook, youtube, windows live, blogger, twitter, msn, wikipedia, dailymotion vs. bi mynet, sahibinden felan var ama onların bir kısmıda yabancı yatırım almış siteler. örneğin gittigidiyor ebayın sayılır.

  1. onların yaptığı yatırımları yapan var mı türkiyede?

   projelenin kazanmasını ve kazandırmasını istiyorsan yabancılara satacaksın.

   gelişmekte olan ülkeler bu sermayelere muhtaç.

   arkanda o yatırım devleri yoksa tınlamazlar bile seni.

  2. Turk yatirimcilar uyansinlarda yabancilara kaptirmasinlar. Girisimcilere destek olsunlar. Yoksa arkadan bakakaliriz...

  3. Hala böyle nasıl düşünüyorsunuz anlamıyorum. Kaç defa webrazzi yorumlarında bu konular tartışıldı. Yabancı yatırım alınca Türkiye çöküşe doğru gitmiyor. Daha da yeni projeler ortaya çıkıyor. Bunu gören yeni girişimciler de her seferinde daha düzgün iş yapmaya çalışıyorlar.

  4. Türk yatırımcılar 10 sene sonra başlar ancak yatırım yapmaya.

 2. www.modajenik.com -a kapı açıldı galiba. Tebrikler. Aldıkları yatırımlarla yeni projelere imza atarlar artık.

 3. Ne kadar garip yorumlar yapiyorsunuz arkadaslar? Ulkemiz interneti adina guzel gelismeler goruyoruz. MArkafoni, trendyol, grupanya. Bu sirketlerle gurur duymamiz gerekli. Ayrica unutuyorsunuz ki bu sirketlerin yatirimcilari da turklerdi ilk basta. Sina Afra, Emre Kurttepeli, Cem Sertoglu. Belli bir boyua geldikten sonra yabanci yatirim almalari da dogal. Cunku bu boyutta turk sirketlerine yatirim yapabilecak boyda yerli yatirimci yok. En azindan internete yatirim yapmiyorlar.

  Grupanyayada tebrikler. COk kalabalik firsat siteleri arasinda kalitesini bozmadi. Liderlik koltugundan inmedi. Kendisinden daha yuksek sermayeli yabanci rekabetle basarili basedebildi.

  Bence intel capital turkiye internetinin iki gozbebegine yatirim yapmis oldu. Nokta ve Grupanya. Intelede tebrikler.

  Almanyadaki turk girisimcilerle konusuyoruz. Mesela eCift. Boyle basari hikayeleri duyuldukca turkiyeye daha cok ilgi olacak.

 4. kendilerini tebrik ederim.. gururlanabilecegimiz baska bir basari hikayesi

 5. Tebrikler Grupanya, kalitesini bozmadan yayınına devam eden tek site olarak görüyorum, gerçekten bu yatırımı sonuna kadar hakettiler. Ben İzmir'liyim, İzmir'de de liderliği almışlar gibi görünüyor. Harikasınız, tekrar tekrar tebrik ederim.