ŞehriKeyif Grup Alışverişi Fiziksel Ortama Taşıdı: Bağdat Caddesi'nde Fırsat Satış Noktası

ŞehriKeyif Grup Alışverişi Fiziksel Ortama Taşıdı: Bağdat Caddesi'nde Fırsat Satış Noktası

Grup alışveriş pazarının önemli oyuncularından biri olan ŞehriKeyif, bugün Bağdat Caddesi'nde açtığı fırsat satış noktası ile grup alışverişi fiziksel dünyaya taşıdı. 2010 Kasım'da açılan ŞehriKeyif adını ilk dönemlerde pek duyurmasa da özellikle son aylarda kendinden söz ettirir hale gelmişti.

Şaşkınbakkal'da açılan fırsat satış noktası ile müşterilerine direkt ulaşmayı hedefleyen ŞehriKeyif, bu adımıyla grup alışveriş konseptini perakendeye taşımış oluyor. Özellikle son 1 yılın en önemli e-ticaret modeli olan grup alışveriş fırsatlarının merkezi bir noktadan son kullanıcıya ulaştırılması, müşteri tarafında bir memnuniyet yaratacaktır. Ancak satışların ne derece yüksek olacağını bekleyip görmemiz gerekiyor.

3-4 grup alışveriş sitesi arasında liderlik yarışının sürdüğü pazarda ŞehriKeyif, belki de pazarın biraz durgunlaştığı yaz döneminde bu hareketiyle bir farklılık yaratabilir. Pazar liderlerinin 5-6 ay önce bugüne kıyasla çok daha yüksek ciroları gördükleri grup alışveriş pazarında, kullanıcıların mevsimsel sebeplerin de etkisiyle biraz ilgisini kaybettiğini söylermek sanırım yanlış olmaz.

Her ne kadar grup alışverişçiler tarafından yaz aylarının etkisi olarak nitelendirilse de yeni müşteri yaratma maliyetinin giderek arttığını duyduğumuz bu alandaki büyümenin devam etmesi için bir takım yeniliklerin yapılması gerekiyor.

ŞehriKeyif'in belki biraz da bunu düşünerek hayata geçirdiği Fırsat Satış Noktası, bu anlamda fayda sağlayabilir. Ancak ben daha çok sunulan fırsatların özelliklerinin geliştirilmesi ve gerçekten ses getirecek fırsatlar ile piyasanın hareketlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Sanırım bu tip çalışmaları görmek için yaz aylarının bitmesini beklememiz gerekiyor.

Yolunuz Bağdat Caddesi'ne düşerse, hep çevrimiçi satın aldığınız fırsatları, çevrimdışı da inceleyebilmek ve satın almak için ŞehriKeyif'in Fırsat Satış Noktası'nı ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.