Mynet Sinema'nın iPhone Uygulaması App Store'da Yerini Aldı
Uygulamalar

Mynet Sinema'nın iPhone Uygulaması App Store'da Yerini Aldı

Türkiye'nin en büyük portallarından biri olan Mynet, sinema bölümü için yeni bir iPhone uygulaması hazırlamış. Bizim de birkaç gündür deneme şansı bulduğumuz uygulama, bugün itibariyle App Store'da yerini aldı. Son derece pratik olan uygulamada, mobil sinema içeriği başarılı bir şekilde yerleştirilmiş.

Diğer sinema uygulamalarında da olduğu gibi konum tabanlı sinema bulmak ve gösterimdeki filmleri incelemek uygulama ile mümkün oluyor. Keşke Mynet'in uygulamasında diğer rakiplerinden farklı olarak bu menüden bilette alabilseydik. Bu çeşit bir çalışmanın neden yapılamadığını bilemiyoruz. Neredeyse tüm büyük sinemaların online bilet satışı MyBilet'te ve bu konuda şirketin bir çalışması olması gerekli diye düşünüyorum.

Uygulamaya dönecek olursak, başarılı bir şekilde düzenlenmiş arayüzlerle temiz bir şekilde filmin detaylarını görebiliyorsunuz. Film fragmanları ve sinema haberlerinin de yer aldığı uygulamadan Mynet Sinema bölümü altında eski yazılmış içerikleri aramak da mümkün.

Yanlış hatırlamıyorsam 2007 yılında Beyazperde.com'u Young New Media'dan satın alan Mynet, geçtiğimiz yıl başarılı sinema servisini Allocine.com'a satmıştı. O tarihten sonra yeniden portal içerisindeki sinema bölümünü ayağa kaldıran Mynet, iPhone uygulamasıyla mobil içeriğe de ilgi duyduğunu gösteriyor. Bu arada Beyazperde bugün itibariyle tasarımı değiştirmiş ancak eski tasarımının çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Birçoklarına göre portalların günü geçmiş olsa da(hatta en son Superonline.com'un kapanmasını örnek gösterebiliriz) halen pek çok sitenin ulaşamayacağı ziyaretçi sayılarına ulaştıklarını unutmamak gerekiyor. Portal okuyucularının ortak bir özelliği de sadakatleri ve mutlaka düzenli olarak siteyi ziyaret etmeleri.

Mynet'in Sinema uygulamasını App Store'dan indirebilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. MyBilet'in mobil arayüzü oldukça başarılı.

  Bir uygulama yapmaya kalksalar iOS, Android ve Symbian için ayrı ayrı çalışılması, bütçe ayrılması gerekecek. Her işletim sisteminin 2-3 versiyonunda da çalışabilen ve düzgün bir deneyim yaşatabilmek adına yüzlerce adam/saat harcanması gerekecek.

  Uygulama yapmak yerine tüm şirketler mybilet'inki gibi bir mobil web sitesine sahip olsalar keşke.

  1. Bora Arslan Bora Arslan

   Emirhan, genel olarak haklısın. Bence de mobil cihazlara uygun web siteleriyle girmek önemli ancak uygulamaların da kendi avantajları var. Özellikle iPhone için push notification, daha geniş ekran alanı gibi detaylar kullanıcı deneyimini artırmak adına önemli.

 2. Ayhan Şahin Ayhan Şahin

  Mybilet'in iphone uygulaması mevcut bu arada. Yerlerinde olsam kendim giderim tüm sinema uygulaması sahiplerine ve teknik destek veririm.