Specific Media MySpace'i 35 Milyon Dolara Kurtardı

Specific Media MySpace'i 35 Milyon Dolara Kurtardı

Bir süre önce işlerin kötü gitmesi nedeniyle satışa çıkarılan MySpace, Specific Media tarafından satın alındı. Paylaşılan rakamlara göre MySpace NewsCorp'a satıldığı değerin çok çok altında bir fiyata yeni sahibinin oldu.

Bir zamanların önemli sosyal ağı konumundaki MySpace, 2004-2005 arasında hızlı bir şekilde yükselmiş ve 2005 yılında News Corp. tarafından 580 milyon dolara satın alınmıştı. MySpace'in yeni sahibi olan Specific Media'nın ödediği rakamın ise 35 milyon dolar gibi oldukça düşük olduğu ifade ediliyor. Diğer yandan News Corp. MySpace'te yüzde 5'lik bir hisseyi elinde tutmaya devam edecek.

MySpace, Facebook'un yükselişi karşısında oldukça kan kaybetmiş ve bir çok çalışanın işine son vererek teslim olduğunu göstermişti. Şu anda 63 milyon üyesi olduğu bilinen daha çok müzik odaklı sosyal ağ, Google ile süregelen arama-reklam anlaşmasında da yara almıştı.

MySpace'in Facebook karşısında büyük düşüşü

Specific Media bir interaktif medya şirketi olarak online reklamcılık alanında yenilikçi ve verimli işler yapıyor. MySpace'i de bu vizyonla yeniden yapılandırarak kar etmek istiyor. Bu bakışla özgün video gösterileri ve müzik içerikleri yeni MySpace'in önemli bir parçasını oluşturacak. Bu yenilenmenin MySpace'i nereye götüreceğini ise zaman gösterecek.

Satın almayı çalışanlarına aktaran MySpace Yönetim Kurulu Başkanı Mike Jones, kendisinin de görevden ayrıldığını paylaşmış. Daha ilginç bir nokta ise yatırımda ABD'li ünlü şarkıcı Justin Timberlake'in de yer alması. Specific Yönetim Kurulu Başkanı Tim Vanderhook, Timberlake'i hem yatırımcı hem de stratejist olarak konuya dahil etmiş.

MySpace'in Google Plus'ın hemen ardından satılmış olması şirketi daha kötü günler görmekten kurtardı ama yoluna nasıl devam edeceği halen merak konusu..

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.