MySpace İçin Satış Kararı Çıktı
Yenilikler

MySpace İçin Satış Kararı Çıktı

MySpace SatılıkGeçtiğimiz günlerde çalışanlarının %47'sini işten çıkaran MySpace'in satın alınmaya hazır olduğu onaylandı. MySpace'i bünyesinde barındıran News Corp. bir zamanların en büyük sosyal ağını çok geç olmadan elinden çıkartmak istiyor.

Facebook karşısında yaşadığı düşüşün etkisiyle zor bir döneme giren ve daha çok müzik odaklı bir sosyal ağ haline gelmeye başlayan MySpace, logosunu ve profil sayfalarını yenilemiş, kısa süre önce de ünlüleri dahil ettiği Hijacks adlı bir yenilikle gündeme gelmişti. Ancak tüm bunlar MySpace'in trafik kaybetmesinin önüne geçemedi.

MySpace vs Facebook

Google ile yaptığı son arama anlaşmasında da avantajını kaybeden MySpace, bir çok çalışanın işine son vermesiyle de öngörüleri haklı çıkarmaya başlamıştı. Bugün Bloomberg'in resmi ağızdan aktardığı bilgi de MySpace'in satılık olduğunu doğrulanmış oldu.

News Corp.'ın MySpace'i elinden çıkarması ile dijital yayıncılık alanında meşgul olacağına şüphe yok. Ama MySpace'in bir alıcı bulamaması durumunda da buraya yatırım aktarması sözkonusu.

Yahoo!'nun ardından MySpace'in de bu noktaya gelmesi internetin sürekli değişen dengelerde olduğunun bir kez daha gözler önüne seriyor. Facebook'un internetin dengesini değiştirmesi ile diğer sosyal ağlara pek rağbet edilmemesi, bu alanda niş servislerin ilgi göreceği görüşünü canlandırmaya başladı. Google'ın da planlarında olan sosyal ağ dünyasında bakalım 2011 yılı neler getirecek.

Yorumlar (9)
 1. Rıza Rıza

  Bence zaten iyice çöplüğe dönmüştü. Yerinde bir karar olmuş. Umarım satın alan firma güzel geliştirmeler yapar...

 2. Mert Aydın Mert Aydın

  İbretlik bir şirket altavista bir myspace iki.

 3. Çağrı Çağrı

  Site Tom'dayken çok iyidi. Ama Satıldıktan sonra satın alan şirket önce profile 2.0 sonrada profile 3.0 diye saçma profiller çıkartıp, sitenin kullanım özelliklerini değiştirip, kullanımı zor hantal bi site yapınca facebook karşısında ezildi. Bence Siteyi Toma geri versinler.

  www.myspace.com/tom

 4. Cavid Cavid

  Umarım Google satın alır.

 5. Toprak Toprak

  5-6 sene sonrada hatta belki daha öncesinde facebook için aynı haberleri göreceğiz herhalde..

 6. Special Special

  Fake profillerden başka bir şey kalmamıştı zaten, satacaklarına komple kapasalardı bari ama gün gelecek belki bundan bir 10 yıl sonra facebook'ta bazı önlemler almazsa bu noktaya gelecek. Facebook için 600 milyon üyeye ulaştı diyorlar, eminim bunun yarısını fake profiller oluşturuyordur.

 7. alabilecekler arasında ben apple'a daha çok ihtimal veriyorum ama alacaklarını da sanmıyorum hani. hem rakipleri arasında sosyal ağlarda varlık göstermeyen bir tek o var, hem de pink çok başarılı sayılmaz. yerine müzik portföyü geniş daha profesyonel bir ağa sahip olurlar.

 8. facebook'un da sonunun aynı olduğu konusuna ben de katılıyorum. bugün heryerde foto paylaşırsın, oyun oynarsın vs. daha çok kullanıcı, daha çok kullanıcıyı çekiyor. onlar da myspace gibi bugün var yarın yok.

 9. Matbaa Matbaa

  gercektende eski popurilite kalmamıstı hayırlısı artık