Facebook’un Yeni Mesaj Sistemiyle Aranız Nasıl?
Arama
Video

Facebook’un Yeni Mesaj Sistemiyle Aranız Nasıl?

Facebook’un yeni mesaj sistemini tanıtmasından bu yana yaklaşık 6 ay geçti. Facebook.com uzantılı e-posta hesaplarıyla tanıtılan ve toplu bir mesajlaşma kanalı haline getirilen yeni sistem, bazılarının yüksek beklentilerini karşılamamakla beraber kullanıcılardan da beklenen ilgiyi göremedi.

Yeni mesaj sistemini bir süre kullandıktan sonra ben de görüşlerimi “Facebook’un Yeni Mesaj Sistemi İşe Yarıyor mu?” başlıklı yazıda paylaşmıştım. Hem benim görüşlerim hem de gelen yorumlar pek pozitif değildi.

O yazının üzerinden de 5 aya yakın bir süre geçti ve Facebook bu sürede çeşitli güncellemeler yaptı. Sistemini geliştirdi ve sanırım çoğu kullanıcıya (ya da herkese) yeni mesaj sistemini açtı. Geçtiğimiz hafta da aşağıdaki tanıtım videosunu yayınladı.

Video İngilizce fakat kullanıma dair gereken detayları anlamak sanırım zor değil. Youtube’da videoya (daha doğrusu Facebook’un yeni mesaj sistemine) gelen iki yorum da aradan geçen tüm zamana rağmen olumsuz.

Facebook, sürekli olarak kullanıcı deneyimini geliştirmeye çalışıyor ve bunu çoğunlukla gayet iyi bir şekilde yapıyor. Ancak yeni mesaj sistemi biraz bu durumun dışında gibi. Facebook’un yeni mesaj sistemi sizce hayal kırıklığı mı yoksa iyileşmesi için biraz daha zamana mı ihtiyacı var? Yeni mesaj sistemini deneyimleriniz doğrultusunda başarılı buluyor musunuz yoksa eski mesaj sistemini mi arıyor gözleriniz?

Bu sorunun cevabını almak için Facebook’ta da küçük bir anket hazırladık.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Volkan Gülez dedi ki:

  Ben pek başarılı bulmuyorum açıkcası.

 2. Hasan dedi ki:

  Aynı şekilde bende pek başarılı bulmadım.

 3. Ben 2-3 aydır bekliyorum ama yeni mesajlaşma davetini alamadım 🙁

 4. ilter dedi ki:

  Facebook’un mesaj sisteminde pek çok bug var. Ayrıca herhalde database’lerin fiziksel olarak farklı kıtalarda bulunuyor oluşundan kaynaklanan gecikmeler de var.
  Mobil arayüzde görünen, ama browser’da görünmeyen hayalet mesajlar dolu.
  Ayrıca attachment sistemi hala çalışmıyor.
  Bence facebook’un sahip olduğu en kötü ürünlerden biri. Chat’ten sonra, (yeni) fotoğraf albümünden önce.

 5. Barış GÜRENÇ dedi ki:

  mail sisteminde bana @facebook.com mailini kullanmayı denedim bir kaç defa mailler gelmiyor..

 6. Gökçen Karan dedi ki:

  Sistem hala aktif olmadı ki?!.. Eşimin facebook frekansı benden az, üyelik süresi daha yeni onunki aktif oldu ama 1 kere bile kullanmadı diyebilirim.

 7. tülay070707 dedi ki:

  bu durum hiç hoşuma gitmedi.benim ki eski sürümdü gayet mutluydum.ama sabah kalktığımda yeni sohbete geçmiş ve beni sinir etti.bu drumu düzeltme sansımız var mı?sohbetin kayıt olması çok rahatsız etti beni.mesajlarla sohbet birbirine karıştı ya

Bir Yorum Yazın