Facebook'un Yeni Mesaj Sistemiyle Aranız Nasıl?

Facebook'un Yeni Mesaj Sistemiyle Aranız Nasıl?

Facebook'un yeni mesaj sistemini tanıtmasından bu yana yaklaşık 6 ay geçti. Facebook.com uzantılı e-posta hesaplarıyla tanıtılan ve toplu bir mesajlaşma kanalı haline getirilen yeni sistem, bazılarının yüksek beklentilerini karşılamamakla beraber kullanıcılardan da beklenen ilgiyi göremedi.

Yeni mesaj sistemini bir süre kullandıktan sonra ben de görüşlerimi "Facebook'un Yeni Mesaj Sistemi İşe Yarıyor mu?" başlıklı yazıda paylaşmıştım. Hem benim görüşlerim hem de gelen yorumlar pek pozitif değildi.

O yazının üzerinden de 5 aya yakın bir süre geçti ve Facebook bu sürede çeşitli güncellemeler yaptı. Sistemini geliştirdi ve sanırım çoğu kullanıcıya (ya da herkese) yeni mesaj sistemini açtı. Geçtiğimiz hafta da aşağıdaki tanıtım videosunu yayınladı.

Video İngilizce fakat kullanıma dair gereken detayları anlamak sanırım zor değil. Youtube'da videoya (daha doğrusu Facebook'un yeni mesaj sistemine) gelen iki yorum da aradan geçen tüm zamana rağmen olumsuz.

Facebook, sürekli olarak kullanıcı deneyimini geliştirmeye çalışıyor ve bunu çoğunlukla gayet iyi bir şekilde yapıyor. Ancak yeni mesaj sistemi biraz bu durumun dışında gibi. Facebook'un yeni mesaj sistemi sizce hayal kırıklığı mı yoksa iyileşmesi için biraz daha zamana mı ihtiyacı var? Yeni mesaj sistemini deneyimleriniz doğrultusunda başarılı buluyor musunuz yoksa eski mesaj sistemini mi arıyor gözleriniz?

Bu sorunun cevabını almak için Facebook'ta da küçük bir anket hazırladık.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.