Yeni Facebook Mesaj Sisteminin Detayları

Facebook Yeni MesajlarFacebook mesaj sistemine dair merakla beklediğimiz yenilikler nihayet ülkemizde de devreye girmeye başladı. Dün öğlen saatlerinde ben de bazı kullanıcılarla beraber benim hesabımda yeni sisteme geçiş yaptı.

Öncelikle yeni mesaj sistemine geçmek için Facebook.com/about/messages adresinden istekte bulunulması gerektiğini hatırlatalım. Eğer henüz istekte bulunmadıysanız muhtemelen sistemin herkese açılmış olmasını bekleyeceksiniz. Yeni sistem aktif olduğunda ise profilinizde ilgili bildirimi göreceksiniz.

Yeni Mesajlara Giriş

Yeni mesaj sistemi ile gelişen özelliklerin yanında Facebook.com eposta adresini aktif etme şansına da sahip oluyorsunuz ve mesajlar bölümüne geldiğinizde Facebook’un 3 bildirimi ile karşılaşıyorsunuz. İlk bildirim kullanıcı adınız ile size verilen Facebook.com adresli eposta bilginizi gösteriyor. İsterseniz kullanıcı adınıza göre verilen epostayı aktifleştirebiliyorsunuz. Eğer bir kullanıcı adınız yoksa Facebook sizi kullanıcı adınızı almaya yönlendiriyor.

Yeni Facebook Mesajlarıİkinci bildirimde mesajlarınızı isterseniz aynı anda kısa mesaj olarak da gönderebilmeniz için SMS aktivasyonu var. Burada cep telefon numaramızı aktifleştirmemiz isteniyor ancak Türkiye listedeki ülkeler arasında bulunmuyor.

Üçüncü bildirim sizi Facebook Sohbet için çevrimiçi olmaya davet ediyor.

Sadeleşen Üst Bölüm

Eski sistem ile karşılaştırdığımızda Facebook’un üst bölümü sadeleştirdiğini görüyoruz. Üst kısımda sadece yeni mesaj yazma ve mesaj arama bölümleri yer alıyor. Mesaj sayfasının ana görünümüne bakıldığında ise konu satırının kaldırılmasıyla mesaj metnin sola yaklaştırıldığını ve kişi adının altına alındığı göze çarpıyor.

Yeni Facebook Mesajları Görünümü
Eğer Facebook üyesi olmayan birinden eposta alırsanız profil fotoğrafı yerine bir zarf resmi görüyorsunuz. Mesaj satırının sonunda yer alan iki işaretten biri ile mesajı arşivleyebiliyor, diğeri ile ise mesajı silebiliyorsunuz.

Ayrıca yeni sistem 2 ana bölüme ayrılıyor. İlk bölüm kişilerle mesajlaşmalara ayrılırken “diğer” adlı ikinci bölüm Facebook sayfalarından gelen güncellemeler ve grup mesajlarını gösteriyor. İstenirse kişi mesajları da diğer bölümüne gönderilebiliyor.

Gelişmiş Mesaj Arama

Facebook'ta Mesaj AramaMesaj arama bölümü de yeniliklerden nasibini almış ve aramalar 4 kategoriye ayrılmış; okunmamış mesajlar, arşivlenmiş mesajlar, gönderilen mesajlar ve sadece epostalar. Bu 4 kategori içinde ister kişi isterseniz kelime araması yapabiliyorsunuz. Bir kişi adı yazdığınızda ilgili kişi ve mesajlar hemen öneriliyor.

Herhangi bir kategorideki tüm mesajları görmek isterseniz herhangi bir arama yapmadan enter tuşuna basmak yeterli. Örneğin; mesaj arama kutusuna “is:archived” yazarak tüm arşivlenmiş mesajlarınızı görebiliyorsunuz.

Mesajlara Dair Yeni Özellikler

Yeni sistemde mesajlar bir kişi ile yaptığınız tüm haberleşmeyi(mesaj, sohbet, eposta, sms) kapsadığı için biraz farklı geliyor. Geriye doğru giderek bir anda bir kaç yıl önceki mesajlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Mesaj sayfasındaki “actions” bölümü bir mesaja dair yapabileceklerinizi gösteriyor. Artık mesajları arşivlemek, bir başkasına iletmek, grup mesajlaşmalarına yeni bir kişi eklemek ya da grup mesajlarından çıkmak  mümkün. Spam mesajları işaretlemek, kullanıcıyı şikayet etmek veya engellemek de bu bölümde bulunuyor. Mesajlarınızı isterseniz diğer kategorisine gönderebiliyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken silinecek bir mesajın o kişiyle tüm konuşma geçmişinizi silecek olması.

Facebook Mesaj Yaz

Mesajları kısa mesaj olarak göndermek de yeni özelliklerden. Ayrıca mesajınıza fotoğraf ve videonun yanında dosya eklemeniz de mümkün kılınmış. Bu şekilde tamamladığınız mesajlarınızı ister bir Facebook arkadaşınıza isterseniz herhangi bir eposta adresine gönderebiliyorsunuz ve saniyeler içinde ulaşıyor. Yeni mesaj sistemi hakkında aklınıza takınlanlara yardım bölümünden Türkçe olarak erişebilirsiniz.

Gözlemlerim

Yeni mesaj sistemi Facebook’un online iletişimin temeli olması yönünde atmış olduğu önemli bir adım. Facebook herhangi bir özelliği mümkün olduğunca basit olarak sunma konusunda da oldukça gayet yetenekli. Ancak hali hazırda 600 milyon kullanıcıya sahip sosyal ağın eposta ile birlikte daha karmaşık bir mesaj sistemine geçmiş olması diğer uygulamaları devreye almak kadar basit bir iş değil. Özellikle kişisel gizlilik eposta sistemi ile daha önemli bir hal alıyor.

Tüm epostalar içinde spam oranının %90’a yakın olduğunu düşünürsek, Facebook’un ciddi bir spame maruz kalacağına şüphe yok. Gizlilik ayarlarından bize kimin mesaj/eposta gönderebileceğini ayarlama ve profilimizde eposta adreslerimizi gizleme şansına sahibiz ancak bu ayarlamayı kullanıcıların hangi oranda yapacağını kestirmek çok da zor değil.

Dolayısıyla tarayıcı çerezleri üzerinden kullanıcı adına erişilen milyonlarca kişiye otomatik spam gönderimleri yapılacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Kullanıcılar bu ayarlamayı yapsa dahi milyonlarca kullanıcı adına sahip korsanlar Facebook’u teknik anlamda zorlayacaktır.

Kısa süreli kullanımımda arama sonuçlarında yanlış kişi/mesaj eşleştirmesi olduğunu da gördüm ama bunların kısa sürede düzeleceğini tahmin ediyorum. Servisin sade ve kullanılabilir olduğunu söylemekte fayda var ama Google’ın eposta iletişimini yeniden şekillendirdiği Wave‘i iptal ettiğini ve tekrar geri dönüş yaptığını hatırlamak gerekiyor. Facebook’un bu yenilik ile online iletişim alışkanlıklarını nasıl etkileyeceğini zamanla göreceğiz.

Yorumlar (86)

 1. gmail ile karşılaştırınca, doğal olarak bu servisin kat kat daha fazla kullanılacağı aşikar. Belki içinde yavaş yavaş geçiş olacaktır fakat sonunda gmail’e bakmamaya başlayacağız.

  İlerde google basit aramalara cevap veren bir servis olacak sanırım. Otel, porno, map, fln gibi. İnternet dediğimizde face anlayacağız.

  Wave konusunda teşekkürler, kapandığında google’ın çok zeki olmadığını düşünmeye başlamıştım. Toplumsal güç diyelim, açılmasına.

  Cevapla
 2. Spam konusunda çok doğru tespitte bulunmuşsunuz. Özellikle maillerin kişinin profiliyle ilişkili olduğu için mailleri gizlesen dahi bulması pek zor olmicaktır. Fakat benim kafama takılan facebook neden kendisine sadece zarar getirecek olan mail pazarına girip bir açılım yapmaya uğraşıyor..
  Acaba sadece kişisel bilgilerimize ulaşmak onlara yetmiyormu? Mail sistemini aktif edip özel mesajlaşmalarımıza – maillerde sakladığımız şifreler vb şeylerede mi ulaşmak istiyor ?

  Cevapla
  • ibrahim şenol |

   Aslında bu düşücenizde çok haklısınız.. Facebook’un kullanıcı verilerinden nasıl pazarlar yarattığını ve başarılı dümenler döndürdüğünü hepimiz biliyoruz..
   Şahben ben böyle bir sistemi kullanmam, ayrıca sanmıyorumki g-mail’i altedebilsin..
   Zaten facebook’un hedef kesiminin bilinçli internet kullanıcıları olmadığını düşünüyorum. Gün geçtikçe çöplüğe dönen bir facebook görüyorum..

   Cevapla
 3. hıc begenmedım eskısı daha guzel veeeee hıcccc bısey anlamadım bundan cok zor cokkkkk

  Cevapla
 4. lıstemdekı arkadaslarıma msj atabılıyorum ama lıstemde olmayan kısılere msj atamıyorum neden cvplarsanız sewınırım detaylı bısekılde

  Cevapla
  • Mesaj attığınız kişi arkadaşları dışındakilerin mesaj ve eposta atmasını engellemiş olabilir. Gizlilik ayarlarından bunu yapabilirsiniz. Yazının sonunda bundan bahsetmiştim.

   Cevapla
 5. değişik bir uygulama kullanışlı olurmu olmazmı zaman gosterecek.

  Cevapla
 6. Spam konusunda katılıyorum.İşlevi iyi ya da kötü elbette kullanılarak anlaşılır.Fakat spam günümüzün büyük sorunlarından birisi.Facebook yakında eposta reklamı işine de girmezse iyi…

  Cevapla
 7. tiryaki@gmail.com |

  sohbet geçmişinin de aynı mesajlar içinde sıralanmış olması ne kadar saçma ve kafa karıştırıcı. ayrıca insan bütün geçmişinin aynı mesaj düzeni altında tutulmasını istemeyebilir. ancak bunların tek tek silinmesine imkan verilmemiş gibi görünüyor? bu hatanın giderilmesini ümit ediyooruz.

  Cevapla
  • Kesinlikle katılıyorum. Sohbet penceremde her ne konustuysam mesajlar bölümünde bunlarla karsılasıyorum ve gercekten buyuk sıkıntı.Bu da uygulamının bir parçasıysa eger çok gereksız olmuş. Sorunsa en kısa zamanda düzeltilmesini temenni ediyorum.

   Cevapla
 8. Güzel bir proje olmuş…Facebook’un yeni profil sistemine geçiş yapacağımı düşünmüyordum fakat otomatik olarak facebook’un yapmış olduğunu gördüm…
  Mecburen alışacağız…

  Cevapla
 9. Bende dün etkin oldu ancak ; Bir şeyler ters gitti ancak bunu en kısa sürede düzeltmek için çalışıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar dene.

  Hatasını alıyorum, giremiyorum.

  Cevapla
 10. mehmet akif |

  arkadaşlar yaklaşık 4-5 gündür mesaj kutuma ulaşamıyorum bir de çevriiçi arkadaşlarımı göremiyor online olamıyorum.bana gelen mesajlar e-maile de gelmiyor.acaba ne zaman çözülecek bu sorun.

  Cevapla
 11. bu yeni mesaj sisteminde mobilden atdığımız mesajlar gönderildi gibi gözüküyor. ama karşı tarafa gitmiyorr..

  Cevapla
 12. mobil den mesaj gonderememete basladım bunun sebebi ne ? hiçbir seklde mesaj gtmyor hergun konustugum kişilere bile mesaj atamıyorum lutfen yardımcı olun

  Cevapla
 13. Bu sistem nezaman aktif olacak acaba. Abimde ve birkaç tanıdığımda aktif olmasına rağmen bende aktif olmadı davet yolladım üstelik.

  Cevapla
 14. eskı mesaj sitemine nasıl donebılırım… bu yenı sıstem hıc gusel olmamıs…bu konuda lutfen yardımcı olabılırmısınız_?

  Cevapla
 15. Eski mesaj sistemine nasıl dönülür yardımcı olabilecek varmı?
  bu sistem cok sacma,telefondan facebook üzerinden rahatlıkla gönderebildigim mesajların bircogu artık gitmiyor.yardım bekliyoruz.

  Cevapla
 16. eskiiii mesaj uygulamasına dönmek istiyorum cevap atarsanız sevınırım tşkrler

  Cevapla
 17. yenilik her zaman iyi olmayabilir. Şuan 0.facebook.com üzerinden mesajlar gönderilmiyor. Bu teknik arızadan yöneticilerin haberi olmasa gerek. Tabi böyle büyük bir projeyi hayata geçirme çabaları varken böyle ufak bir işle uğraşmak pek ehemmiyetli olmasa gerek

  Cevapla
 18. arkadaşlar bendede aynı problem,geçmez olaydım nasıl geçtim bilmiyorum bende.Özel mesajlarımın hepsi kayboldu gitti.Arkadaşlarımın gönderdikleri fotoğraflar kayboldu.Çok sinirim bozuk bu konuda,geri dönüşü yok diyorlar.Napabiliriz arkadaşlar ? Ben ne e-posta ne de sms uygulamasını etkinleştirdim. Bu uygulamadan nasıl çıkarım ?

  Cevapla
  • bulursan banada haber verebilirmisin bende sevmedimm bunuu iptal edemiyorumm nasıl olduğunu bulursan bana söyle lütfen olurmuuu 🙁

   Cevapla
  • derya akın |

   mesajlara tıklıyosun ya orda mesajlara tıkladığın yerin altında “diğer” isminde bi link daha var istersen bi oraya bak aradığın mesajlarını orada bulabilirsin. bide bunun geri dönüşü yok alışmak zorundasın yeda yeni bir facebbok hesabı alabilirsin ama alışınca seveceksin bence. Konuşmanda memnun olmadığın mesajalrı mesajlaştığın sayfanın sağ üstünde bulunan “işlemler” kısmından mesajları sil diye bi seçenek var ordan seçip silinmesini istediğin konuşmanın başına tik işareti atıp “seçilenleri sil” kısmından silebilirsin yada o kişiyle ilgili bütün mesajların silinmesini istiyosan “seçileni sil” değil “tümünü sil”i seçmelisin.

   Cevapla
 19. Ya Bende bu mesaj sistemini kullanıyorum eskisine geçmek istiyorum nasıl yapacağım lütfen yardım edin

  Cevapla
 20. peki hocam yanlışlıkla kabul ettiysek ve hiç beğenmeyip iptal etmek istiyorsak ne yapmamız gerek ?

  Cevapla
  • ewt yaa yanlışlıkla kabul etmişim ama hiç begenmedim bu yeni msj sistemini degiştirme imkanımız yok mu acil cwp werirseniz sevinirim

   Cevapla
 21. 0.facebooktan mesaj gönderiliyor sadece yanıtla diyemiyorsun arkadaşınızn proflne gırıp mesaj gönder deyince gidiyor öyle konusabilirsniz.

  Cevapla
 22. benım sohbette konustugum tüm yazılar msjıma kaydediliyor ben bu uygulamayı sevmedim cünkü kız arkadasımda giriyor bazen ben bu uygulamayı nasıl iptal edebilirim yardımcı olurmusunuz 🙁

  Cevapla
 23. sohbet kısmında sohbet ettiğim bütün yazışmlar mesajlar kısmına otomatik kayıt oluyor bu nasıl düzelir bana yardımcı olun lütfen

  Cevapla
 24. ben hiç alışamadım ayrıca bana mesaj geliyor ama ben cevaplayamıyorum.s

  Cevapla
 25. o kadar pişman oldumki yeni mesaj sistemini yüklediğime..telefondan her mesajı alamıyorum..ve cevap yazamıyorum gitmiyorum..eski mesaj sistemine dönmek isterim ama olmuyor..

  Cevapla
 26. nasıl iptal edebılırım bu yenı uygulamayııı???

  Cevapla
 27. ben sistemden hiç hoşlanmadım konuşmalarımın kaydedilmesini istemiyorum naısl yapabilrim?

  Cevapla
 28. ben eski haline geçmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ya da sohbetlerin arşive kaydolması, bir de ordan uğraşıp silinmesi uzun hikaye bunu kaldırabilir miyim yardımcı olursanız çok teşekkürler

  Cevapla
  • Okan Karakurt |

   ARKADAŞLAR ÜZGÜNÜM AMA FACEBOOKTA SAYFANIZI VE ÖZELLİKLERİNİZİ YÜKSELTMENİZ HALİNDE GERİ DÖNÜŞÜ SÖZ KONUSU BİLE DEĞİL !
   İLLAKİ ESKİ MESAJ SİSTEMİ DİYORSANIZ YENİ ÜYELİK AÇMAYI DENEYİN … BOŞUNADA ARAMAYIN Bİ ÇÖZÜMÜ YOK OLSA SÖLERDİK

   Cevapla
 29. Eski sisteme geri dönüş nasıl oluyor?

  Cevapla
 30. selam bu nasıl bişi yaw arkadaslarla sohbet ediyorum mesaj bölümünden arkadasımın ne yazıdgı çıkıor sil sil bitmıor ben hergun bunu silecekmiyim eskiden güzeldi geri nasıl eski haline getirebiliriz bir yolu varmı mesaj bölümünde sadece gelen mesajlar olurdu şimdi arkadaslarla ne konustum bile mesaj bölümünde nasıl düzeltecem bunu yhaw hiç güzel değill

  Cevapla
 31. arkadaşlar ben 0.facebook.com girdiğimde mesajlar butonu tıkladığım zaman şu geliyor Bir şeyler ters gitti ancak bunu en kısa sürede düzeltmek için çalışıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar dene ama bilgisayarda giriyo başka telofonda denedim ama olmuyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler

  Cevapla
 32. yhaa biride şuu eski msj sistemine nasıl döneceğimiziii sölesin yhaa bilen yoqmuu hiçç yha… 🙁 🙁 lütfen..

  Cevapla
 33. Abi rezalet birşey bu ya… geçmez olaydım, eskisine de dönemiyorum… sohbetimi filan mesaj olarak kayıtlaması, kayıtlı mesajların yada konuşmaların silinmesi samanlıkta iğne aramak gibi… hiç kullanışlı değil, eskisine geçiş yapabilir miyim???!

  Cevapla
  • ya bu yenı msj uygulaması gizliliği su yüzüne çıkardı sohbet kısmında konuşulanları msj olarak kaydediyo böyle bi saçmalık varmı ya artık sohbet yerıne msj sılme çıktı başımıza bide eski sistem şahaneydi hem bu yeni sistem bi sürü ayrılığa neden olur çünkü konuştuklarını kız arkadaşın yanlış anlayabılır böle bi nalet sistem gizlilik denen hiç bişey kalmadı eski sisteme dönmek istiyoruzzzz..

   Cevapla
   • derya akın |

    arkadaşlar yapacak bişey yok çünkü yükseltilen bişey bi düşük bölüme indirme şansımız bi tek mesaj sisteminde değil çoğu şeyde geçrlidir. Örneğin bilgisaarınıza microsoft office 2007 kurdunuz sonra menun kalmadınız office 2003 kurmak istediniz kurulua başladığında size hata verir ilerlemez. derki bilgisayarınız da daha yükseği var kurazmazsınız der. b uda böyle bişey düşüğe inemezsizinz. Anca yeni bi facebook hesabı alırsınız öyle olur. Ama sanıırm bi tek bu yeni mesaj uygulamalarından ben memnunum benim çok işime yarıyo. En azından kimle ne konuştuğumu biliyorum. herhangi bi durumda bunları kanıt olarak göstermek gibi bi avantajım var ayrıca hepsini bi anda silmek istiyorsananız seçmenize gerek yok alt kısımda seçilenleri silden ayrı bi seçenek daha var oradan hepsini silebilirsiniz.

 34. ben sohbetten konuşamıyorum. arkadaşlarımın yazdıkları mesaj kutusuna geliyor, sohbette yazdıklarım gitmiyor felan bunu düzeltmemiz mümkünmü tamam kaydetsin ama sohbetten konuşmamada izin versin. hiç güzel bir uygulama değil.

  Cevapla
  • aynısı bendede var esra kız arkadaşımla konuşamıyorum sinir oldum kafayı yicem kızın gönderdikleri bana benim gönderdiklerim ona gitmiyo offf of

   Cevapla
 35. Bir şeyler ters gitti ancak bunu en kısa sürede düzeltmek için çalışıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar dene.
  bu mesaj nedir arkadaş mesajlarımı göremiyorum ….

  Cevapla
 36. sohbette konuşulanlar msjlara kayıt oluyor herkesin ama benim olmuyo onu nasıl yapabilirim ???

  Cevapla
 37. mesajların hepsini birden silemiyor muyuz? tek tek silmekten başka çare yok mu ayrıca bende hiç beğenmedim bu uygulamayı.

  Cevapla
 38. kullanıcı adı aldıktan sonra ne ben ne de diğer arkadaşlarım profilimi göremiyor sadece ana sayfamı görebiliyorum.. profile giriş yaptığımda sayfa bulunamadı gibi bir yazıyla karşılaşıyorum .. yardımcı olursanız sevinirim …

  Cevapla
 39. Çok kötü hiç begenmedim istenmeyen mesajları silemiyorum ancak tek girip sil war ve bu cok zahmetli eski sistemi istiyıyoruz!

  Cevapla
 40. Fcebook ta bir gruba attığım beğlantı ve yayınlar ben dışında kimse tarafından gözükmüyor. Neden acaba? Grup yöneticilerinin silmediğine eminim.

  Cevapla
 41. birinden gelen mesajlar sildigimde o sildigim mesaj o kişi tarafından görülüyormu…????

  Cevapla
 42. şimdi mesela ben hesabımı kapattıgımda (tamamen) eski mesajlar yine mesajlaştıgım kişilerin mesaj kutusunda yani arşivlrinden silinicekmi ben bunu merak ediyorum ?

  Cevapla
 43. arşivle die bi seçenek varr arşivledikten sonra nasıl görebilirim mesajlarıı

  Cevapla
 44. az once cep telefonuma facebook tan bır mesaj geldı bır arkadasım ıcın senınle facebookta arkadas olmak ıstıyor dıye.1-facebook hesabım kapalı (donuk) olduğundan bu msj nasıl gelebilir 2- acaba bırı benım adıma bır hesap acıp telefon numaramı oraya yazdıda ondan dolayımı ekleme talebı geldığınde aynı zamanda telefonuma sms olarak gelıyor,kı sadece bır kısıden geldı bu su ana kadar oda telefonunda benım adımın kayıtlı oldugu bır arkadsım 3- telefonunda benım adım ve numaram kayıtlı oldugu ıcın benı telefondan ekledıgınde sahte profıl olsa bıle sadece ad soyad oldugu ıcın ceptede aynı sekılde kayıtlı oldugumdan mı geldı acana sms,cunku ıphone dan ekleme talebı yolladıgını soyluyor..

  Cevapla
 45. facebokta sohbet bölümünde teknik sorun yaşıyorum mesaj gönderemiyorum

  Cevapla
  • yenı sıstem yapılıyo tunel dıye bsy bndede aynısı oluyo bnde kımseye msj gnderemıyorum kımsede benım acık oldugumu gorumuyo bu bı suru boyle devam etcekmıs

   Cevapla
 46. Arkadaşlar ben arkadaşıma mesaj attığım zaman profil resmi yerine mektup görünüyormuş. ben bu durumu nasıl düzelteceğil yardımcı olurmusunuzz lütfen?

  Cevapla
 47. Bora Biçen |

  Bu yeni msj uygulamasının gerçekten ciddi derecede arşivleme sorunu var.Her yazıştığının kişiyle sohbetten, msj kutusuna bi doluşum söz konusu.Üstelik bu birçok soruna davetiye çıkarıyor.Kullanıcının başkasının görmesini istemediği konuşmaları,sohbetleri msj kutusuna geliyor ve ordan sil komutunu uyguladığında direk arşivleniyor mesaj olarak her konuştuğunuz kelime. Ayrıca arşivlenen mesajların tümünü birden silme özelliği de yok sadece tek tek konuştuğun kişilerin mesajlarına girerek bir silme söz konusu bu da eğer arşiviniz baya kabarmışsa çok zaman kaybı demektir

  Cevapla
 48. müge bodur |

  ben zaman tüneline geçtim yani yeni sisteme fakat eski profilim gibi olmasını istiyorum. tekrar eski haline nasıl döndürebilirim ?

  Cevapla
 49. Serkan KAHRAMAN |

  Mrb arkadaşlar. x isminde (isim misali) birisi davet gönderdi. kabul ettim. daha sonra sildim. şimdi ise sürekli ben davet göndermişim gibi görünüyor. profiline giriyorum arkadaşlık isteği gönderildi yazıyor. isteği iptal ettiğimde arkadaş ekle geliyor. buraya kadar herşey normal.ama sayfayı yenilediğim anda arkadaşlık isteği gönderildi oluyor. Nasıl kurtulucam bu durumdan? yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 50. Yanlış kişiye mesaj attım nasıl okumamasını görmemesini sağlayacağım ? 🙁

  Cevapla
 51. facebook dan çok fazla mesaj geliyor telefonuma bunun nedeni nedir? yardımcı olun lütfen

  Cevapla
 52. facebookta listemde olmayan birine mail gönderdiğimde direk mesaj aolarak değil diğer mesajlara gidiyor okumama ihtimali çok yüksek ki bende okumuyorum diğer mesajları. listemde olmayan kişilere nasıl mail yollayabliirm diğerlerine gitmeden

  Cevapla
  • arkadaşalr merhaba ;arkadaş listemde olmayan bir kişiye attığım mesajın kendisi tarafından okunup okunmadığını göremiyormuyum? onceden mesajın hemen altında biliyorsunuz göründü yazısı cıkıyordu.10 kadar arkadaşa mesaj attım ama hiçbirisinde bu görüldü yazısı cıkmadı :S herkes mi fake yaa 🙂

   Cevapla
 53. sessizsular |

  merhabalar.
  Bende bu msj siteminde takıldığım bir şey oldu.
  Facebook’uma kayıtlı kişiden aldığım rahatsız edici msjları nasıl kaydedip.bir başkasına veya e_maile gönderbilirim konuşmaları?

  Cevapla
 54. konuştuğum bi arkadaşımın nereden bağlandığını nasıl öğrene bilirim hangi ilden bağlanıyo

  Cevapla
 55. facebookta arşive kayıt olan sohbetın tamamını göremıyorm bır kısmı gözukuyor yukarı dogru cekerken asagı ınıverıyor tamamını okuyamyorm

  Cevapla
 56. Doğan Doğu |

  Merhaba, ben kişisel facebook sayfama ek olarak sayfamdan facebook grubu kurdum. Bu gruba eklediğim bir arkadaşımı daha sonra gruptan çıkarttım ve gruptan engelledim. Şimdi o arkadaşımla normal facebook sayfamda yine arkadaşız ve mesajlaşıyoruz. Fakat ben aynı arkadaşımı gruma eklemek istediğimde ” engellenmiş bir kullanıcıyı geri ekleyemezsin ” notu çıkıyor. Bu grup engelini nasıl kaldırabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler, başarılar.

  Cevapla
 57. ödül uyar |

  şu anda ne kimseye mesaj atabiliyorum ne gelen mesajları okuyabiliyorum nasıl olacak peki böle..

  Cevapla
 58. murat doğan |

  ben bu sistem hiçde hoşuma gitmedi eski isteme nasıl geçebilirim yardımcı olursanız sevinirimm..eski sisteme geçmek istiyorummm normalde face bu isstemi kullanmak isteyene kullanadırmalı.misal örnek çanak okeydeki gibi yeni yüz eski yüz gibi olmalı kişi hangisinden memnunsa onu kullanamalıı…tekrar dediğim gibi ben eski sistemi kullanmak istiyorumm …yardımcı olun lütfen

  Cevapla
 59. güzel bir özellik. Facebook bağımlılığını biraz daha artıracak.

  Cevapla
 60. 2011 haberi hortlamış

  Cevapla
 61. İSMAİL TEKMEN |

  Hiç haz etmedim birde mesenjer çıkardınız yaaa insanlara çektiriyorsunuz
  Bine ya bana Msj gelmiş okuyamadım
  Nevarki diye çatlıyorum
  Kredi Kartı kullanmak zorundamıyım yani
  Lütfen bunu kaldırın veya ben hepsini silicem ihtiyacınız varsa daha gidince dilenin yani cami önlerinde koskoca bir milyonlarca kullanıcının ihtiyacını sosyal hayatını etkileyen bir uygulama
  Nasıl oluyorsunuzda bukadar düşmeyin lütfen
  Yardım bekliyorum eski mesajı olan Facebook daha iyiydi

  Cevapla
 62. Facebook Otomatik Cevap Sistemi

  Cevapla

Bir Cevap Yazın