Yeni Androidli Tablet ProBook T101 Piyasada
Mobil

Yeni Androidli Tablet ProBook T101 Piyasada

Probook Tablet T101Android işletim sistemi tabletlere ilham vermeye devam ediyor. Galaxy Tab ve Toshiba Folio'nun ardından Probook’un ilk tablet bilgisayarı ProBook T101 de Android 2.1 işletim sistemi ile piyasaya girdi.

Önceki gün satışa sunulduğunu öğrendiğimiz ProBook T101'un teknik özelliklerine bakıldığında diğer tabletlerle kıyaslanmayı hakediyor. Galaxy Tab ve iPad'den daha geniş 10.1 inçlik 1024x600 çözünürlüklü ekrana sahip T101, 1 Ghz işlemci, 512 MB bellek, 4 GB hafızası ile sıradan bir ürün olmadığını gösteriyor.

USB 2.0 ve Mini USB bağlantısına sahip cihazın web kamerası da bulunuyor ve görüntülü konuşma imkanı sunuyor. Wi-fi destekli cihaz Microsoft Exchange Server’a da bağlanabiliyor. Bu nedenle kurumsal müşterilerin ilgisini çekebilir.

Bu bilgilerin dışında ürünün tüm özelliklerine erişemiyoruz ancak 499 TL (kdv dahil) fiyat ile Teknosa mağazalarında, 299 dolar + Kdv ile de ProBook satış noktalarından satın alınabileceğini biliyoruz.

ProBook T101 fiyatı ve ekran boyutu ile iPad ve Galaxy Tab'ın önüne geçiyor ancak cihazın nasıl bir donanıma sahip olduğunu incelemek gerekiyor.

Android'in tabletlere özel yeni sürümü Honeycomb ile daha iyi bir performans sunacağını paylaşmıştık. T101'in Android 2.3'e yükseltilebileceğini tahmin ediyoruz ancak Honeycomb için bahsi geçen bazı sistem gerekliliklerine yanıt verip vermeyeceği net değil. iPad'e benzerliği ile dikkat çeken Probook T101 hakkında önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Yorumlar (4)
 1. Cok buyuk ve ayrica Android 2.1 li tabletten pekde bir sey beklememek gerekiyor.

 2. Hakan Hakan

  Bi masaüstü pc ya da laptop yerine tablet pc almak daha mı mantıklı acaba. Laptop almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım doğrusu.

 3. Demir Gündüz Demir Gündüz

  dedikodu gibi haber olmus

  ayrica toshiba pazara girdi diye haber yaptiniz yok oyle birsey.toshiba turkiye ve mazagalarina sorduk hala gelmemis.honey combu bekliyorlar

  sizi ciddiyete davet ediyorum

 4. Zerdust Zerdust

  Merhaba, lütfen bir haber yapmadan önce küçük bir araştırma yapınız.Mesela (499 TL (kdv dahil) fiyat ile Teknosa mağazalarında, 299 dolar + Kdv ile de ProBook satış noktalarından satın alınabileceğini biliyoruz.)diyorsunuz.

  Peki teknosa magazalarında bu ürünü bulabilliyormusunuz?

  Herkes çıkan haberi kopyalayıp yazıyor, fakat haberi doğrulamak kimsenin aklına gelmiyor.