Sims Social: Sanal Dünya Sims Facebook'a Geliyor
Uygulamalar

Sims Social: Sanal Dünya Sims Facebook'a Geliyor

Sanal dünya Sims, Facebook'a giriş yapmaya hazırlanıyor. Electronic Arts'ın E3 Expo'da yaptığı açıklamaya göre Sims Social adı verilen yeni Sims, Facebook arkadaşlarımızı da oyunun içine katacak.

Sims Social için açılan Facebook sayfasında oyun hakkında kısa bir bilgi yer alıyor. Ücretsiz olacağı bahsedilen Sims Social, sanal ürün ve çeşitli oyun içi yeteneklerin satışına dayalı bir modelle çıkacak. EA, Facebook sayfasının beğeni sayısına göre oyuna ekleyeceği yeni ürünleri de açıklıyor.

Sims SocialFacebook'a taşımak için SimSocial servisini 23 Haziran'da kapatacak olan online eğlence devi, gerçek kişiler ve gerçek ilişkiler ile Sims'e ciddi bir derinlik kazandıracak. Sims Social'ın kişisel bilgilere ne kadar gireceğini şimdilik bilmesek de ulaşacağı oyuncu kitlesini düşünürsek oldukça büyük bir dünyanın kapılarını açacağını söyleyebiliriz. Sims Social'ın mobil uygulama ile destekleneceği de gelen haberler arasında.

EA, şu anda Zynga'nın ardından Facebook'un en büyük 2. oyun geliştiricisi konumunda. Zynga ile arasında büyük bir fark olsa da Sims Social, EA'yi Facebook'ta kesinlikle yükseltecektir.

Playfish‘i 400 milyon dolara, Angry Birds'ün dağıtıcısı olan Chillingo'yu da tahminlere göre 20 milyon dolara satın alan EA, popüler futbol oyunu Fifa'yı da Facebook'a taşımıştı. Son olarak Firemint'i bünyesine katan EA'nin bu alandaki yatırımları hız kesmeyecek gibi görünüyor. Bakalım Sims Social dünyayı Farmville ve Mafia Wars'un elinden kurtabilecek mi..

Yorumlar (6)
 1. Emre Arslan Emre Arslan

  Ohaaaaaaaaaaa...Sims ile büyüyen biriyim çok seviyorum.Şuan 3 oynuyorum hatta bayılıyorum sims çok sevindim doğrusu :)

 2. Mert2407 Mert2407

  anlasilan Gamer filmi gercek oluyor... :)

 3. Ogan Tabanli Ogan Tabanli

  Flash bir uygulamami olacak yoksa , yuklenilebilir bir oyun mu? Eger flash ile birseyler yapmaya calisirlar ise gercekten bu projeye yazik...

 4. Mehmet Güngörenler Mehmet Güngörenler

  Çok geç kaldılar...

 5. cagimizin vebasi : oyle bir gecer zamanki 1, aha bu 2. harektesizlikten tas olmus kadinlari 15 gun icerisinde evinizden toplayabilirsiniz.

 6. The Sims Social The Sims Social

  Güzel bir oyun olucak gibi görünüyor sabırsızlıkla bekliyoruz.