dakick'te Yeni Gelişmeler ve Tanıtım Videosu
Etkinlikler

dakick'te Yeni Gelişmeler ve Tanıtım Videosu

Sosyal zaman kılavuzu olarak tek cümlede anlatılabilen dakick için güzel bir tanıtım videosu hazırlanmış. Yabancı internet girişimlerinde rastladığımız tipte bir video olan dakick tanıtım videosunda servisin nasıl kullanılacağından, kullanıcılarına nasıl bir fayda sağlayacağından kadar pek çok soru cevaplanıyor. Sizinde hoşunuza gideceğiniz düşünerek yazının devamında paylaşıyoruz.

İki ay önce açılan dakick'te hızla site içindeki profiller artırılmaya başlanmış ve şu anda 702 binden fazla ünlü ismin profili veritabanında bulunuyor. Ünlü isimlerin dışıdna 2300'den fazla grup,takım ve 958 tane de mekan dakick veritabanında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde kişiye özel e-posta gönderimine başlanan dakick'te, seçtiğiniz etiketlere göre ilgilenebileceğiniz etkinlik haberleri size özel düzenlenerek günlük veya haftalık olarak e-postanıza gönderiliyor.

https://vimeo.com/video/24603665

Dakick'te çalışmaların sürdüğünü bildiğimiz bir diğer yeni  özellik ise Instant Calendar, bu yenilik sayesinde istediğiniz sanatçıyı etiket olarak eklemeden bir hafta içerisinde bulunacağı tüm etkinlikleri anında görebiliyorsunuz. Arama kutusuna yazmaya başladığınız anda aradığınız ismi doldurmaya başlayan arama çubuğunun altındaki takvim alanında ise o sanatçının bulunduğu etkinlikler yerini almaya başlıyor. Gayet kullanışlı olacak yeni özellik sayesinde dakick, diğer özellikleri dışında sadece bir etkinlik arama motoru olarak dahi kullanılabilir.

Webrazzi yazarlarından Serkan Ünsal ve Aksoy Internet Ventures'ın girişimi olan dakick'in yurtdışı planlarının da yavaş yavaş şekillendiği haberini aldık. Sanırım bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde ayrıca bir haber yapabiliriz :)

Yorumlar (7)
 1. çok güzel bir girişim

  videoya bayıldım.

  gelişiyoruz...

 2. Burak K. Burak K.

  Yaa sistem iyi hoşta biraz yetersiz sanırım. Google takvimlerimle sekronize edip. Android isletim sistemi yüklü cep telefonumdan kullana biliyormuyum bu hizmeti? Yoksa yaa bu gün ne etkinlik vardı diye dakick.com'a mı girmem gerekiyor? Eğer öyleyse pekte kullanışlı değil onu söyliyeyim. yani dakick.com'a girmek için harcadığım kas ve beyin güçüyle atıyorum örneğin: tuttuğum futbol takımının son karşılaşması ne zaman. Favori sinema artisttimin yeni filmi neymiş gibi aramaları google'danda yapabilirim.

  1. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

   Merhabalar,

   bir etiket ile ilgili tüm etkinlikleri sekronize etme konusunu çok düşündük, hatta bir müddet test ortamında denedik fakat o kadar çok etkinlik var ki, seçerek google takviminize atmanız en iyisi. Yoksa hergün google takvim veya outlook'unuzu doldurmayı gerçekten istemezsiniz veya birkaç hafta baktıktan sonra takviminizden silmeye başlarsınız.

   Hem takviminizi kalabalıklaştırmayacak hem de hoşunuza gidecek bir yöntem üzerinde çalışıyoruz, bizi takip etmeye devam edin ;)

 3. Etiketlerde ilgi alanımla ilgili pek az etiket bulabildim, (bilim, grafik tasarım, internet) ayrıca gruplar ve mekanlar gibi etiket sayfaları da bir şekilde kategorize edilmeliler. Yani Gruplar sayfasına girdiğimde ilk 3 etiketin futbol takımı olması beni pek etkilemedi.

  1. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

   Merhabalar,

   kişilerde, gruplarda, mekanlarda ve tüm etkinliklerde alt kategorilerimiz ve filtrelerimiz olacak, birkaç haftaya onları da lanse etmiş oluruz.

   Bahsettiğiniz etiketleri içerik sağlayıcılarımızdan otomatik olarak almamız mümkün değil fakat semantic web ile ilgili çalışmalarımız tamamlandığında bu tip etiketleri de ekleyebileceksiniz.

 4. Mert Meriç Mert Meriç

  site süper, fakat bana mı denk geldi bilemiyorum biraz yavaş geldi, etiket eklemekten canım çıktı :D bakalım mail bilgilendirmeleri çok işime yarayacaktır diye düşünüyorum...

 5. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

  Video ile ilgili sorular geliyor, ek bilgi yapayım.

  Ajans:

  http://sonuc.com.tr/

  http://www.sinefekt.com