Google'dan Gmail'a Hızlı İletişim Aracı
E-Posta

Google'dan Gmail'a Hızlı İletişim Aracı

Google bugün Gmail blogundan yaptığı açıklamayla popüler e-posta servisine yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Daha önce Google reklamlarının bulunduğu mesaj bölümünün sağına gelen eklenti ile e-posta gönderdiğiniz kişinin kayıtlı bilgileri, daha önce ki e-postalarınız, twitter hesabı ve Google uygulamalarındaki bilgileri sıralanıyor.

Birden çok kişiye gönderdiğiniz maillerde grup chat özelliği de bu geliştirmeyle kullanılabilecek. Şu anda Türkiye'de kullanılamayan ancak yurtdışında bir kere deneme şansı bulduğum ve çok beğendiğim Google Voice'da widgeta dahil edilmiş. Kısacası Google bu eklentiyle Gmail'i sadece e-posta servisinin ötesinde tam bir iletişim aracı olarak modellediğini gösteriyor.

Aslında Gmail'de e-posta gönderdiğiniz kişinin bilgilerini toplama fikri ilk kez ortaya çıkmıyor. Gmail'in yaratıcılarından Paul Buchheit'in de yatırımcıları arasından bulunduğu Rapportive'in Google Talk ve Voice entegrasyonunu saymazsak daha başarılı bir iş çıkardığını söyleyebiliriz.

Bu sabah kişisel hesabımda aktif olan özelliğin önümüzdeki iki hafta içerisinde tüm Gmail hesaplarında kullanıma açılması planlanıyormuş.

Yorumlar (3)
  1. Yasin Koç Yasin Koç

    Valla google napıo ben çözemedim tam. Ara sıra bu özellik benim hesabımda da aktif oluyo, bi görünüyo gidiyo :)

  2. bence güzel olur.

  3. Mahmut Yerlikaya Mahmut Yerlikaya

    Kendi bilgisayarımdan bir tanıdığa bir mail hesabı açtım. sonra kendi hesabıma ulaşamaz oldum. Efendim "hesapları tek hesaptan yönetin" o tanıdığa açtığım "oturum aç sayfası çıkıyor (farklı hesap aç seçeneği falan yok) benim kendi hesabıma girme olayı kayıp. Bu nasıl bir olay anlamadım?