İnternetime Dokunma Yürüyüşü Binlerce Kişiyi Biraraya Getirdi

İnternetime Dokunma Yürüyüşü Binlerce Kişiyi Biraraya Getirdi

BTK'nın 138 kelimelik listesi ile başlayan daha sonra 22 Ağustos'tan itibaren uygulanacak filtrelerin gündeme düşmesi ile alevlenen internette sansür tartışmaları bugün "İnternetime Dokunma" yürüyüşü ile 31 ilde binlerce kişiyi tek ses olarak biraraya getirdi.

Tamamen çeşitli internet kanallarından organize edilen yürüyüşe Ekşi Sözlük ve Bobiler.org büyük destek sağlamıştı. Binlerce kullanıcının Facebook, Twitter ve bloglar üzerinden paylaştığı yürüyüş, Facebook'ta açılan etkinlik sayfasında 600 binden fazla katılımcıya ulaşmıştı.

Bugün saat 14:00'de 31 ilde başlayan yürüyüşe kaç kişinin katıldığını bilemiyoruz ancak Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda 400 binden fazla kişinin yürüyüşe katıldığı dile getirildi.

İnternetteki erişim engellemeler ve internet sansürü konusunda son yıllarda gerçekleşen en kapsamlı ve en geniş katılımlı organizasyon olan "İnternetime Dokunma" yürüyüşü önümüzdeki dönemlerde BTK'nın uygulamaya alacağı filtre sisteminde geri adım atılmasını sağlayacak mı, hep birlikte göreceğiz.

31 ilde bugün saat 14:00'de başlayan yürüyüş ile ilgili en güncel gelişmeleri Twitter'da #turkeynetban, #internetimedokunma, #15mayis ve #22agustos etiketlerini takip ederek öğrenebilirsiniz. "İnternetime Dokunma" hareketi ile ilgili resmi bilgilere de organizasyonun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yürüyüşle ilgili detaylara, fotoğraf ve videolara Yeni Medya Düzeni ve Dipnot.tv'nin haberlerinden ulaşabilirsiniz.

Görsek Kaynak 1: Yeni Medya Düzeni Görsel Kaynak 2: Dipnot.tv

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.