ifttt.com: Akıllı Bildirimler ve Otomatik Güncellemeler

İnternette takip edilecek veya paylaşılabilecek o kadar çok şey var ki, adeta elimizi verince kolumuzu kaptırıyoruz. Bu hızlı akıştan kendinizi kurtarmak istiyorsanız ifttt'yi tanımanız iyi olur.
ifttt.com: Akıllı Bildirimler ve Otomatik Güncellemeler

iftttİnternette takip edilecek veya paylaşılabilecek o kadar çok şey var ki, adeta elimizi verince kolumuzu kaptırıyoruz. Bu hızlı akıştan kendinizi kurtarmak istiyorsanız ifttt'yi tanımanız iyi olur. ifttt, sosyal ağlardan cep telefonunuza kadar 25 kaynağı, akıllı kombinasyonlar oluşturmanız için birbirine bağlıyor.

ifttt ile oluşturulabilecek "şöyle olursa böyle yap" kombinasyonlarının sayısı oldukça fazla. Örneğin 9 kaynak ile 168 kombinasyon oluşturabiliyorken, 5 kanal daha eklediğinizde oluşturabileceğiniz kombinasyon sayısı 520'ye çıkabiliyor.

Kullanılabilecek kaynaklar arasında da sanırım tüm popüler sosyal ağlar var ve 25 kaynağın hepsini aktif ettiğinizde binlerce tetikleyici (uyaran, eylem, hatırlatma...) ile karşılaşabilirsiniz.

ifttt

ifttt ile yapabilecekleriniz çok fazla ama bir kaç örnek vermeden geçmeyeyim. Ben ifttt ile Twitter'da benden bahseden tweet'leri e-posta adresime almayı tercih etmiştim (ifttt'te 1509. kayıt, bugün 20 bin'e yakın kayıt var) ve ocak sonundan bugüne dek 339 kez  e-posta almışım. ABD'de olsam polen seviyesinin artışını SMS olarak cep telefonuma gönderilmesini isteyebilirdim veya Google'ın hisse değeri belli bir seviyenin altına düştüğünde Facebook'tan bu durumu otomatik olarak paylaşabilirim. Vimeo'da bir videoyu beğenirsem bunu e-posta ile birine gönderebilir veya Twitter'da paylaşabilirim.

ifttt'te örnek bir görev

Kısacası ifttt ile yapılabilecekler buraya sığmayacak kadar fazla. En fazla 20 görev tanımlayabiliyorsunuz ve işinizi kolaylaştıracakları seçmek size kalmış. İş ve sosyal paylaşım yoğunluğundan biraz kurtulmak için kesinlikle değerlendirebilirsiniz. Eğer geliştiriciyseniz ifttt'nin Api'sini kullanarak bir şeyler yapabilirsiniz.

Servisi kullanmak için şimdilik davetiye kodu istemeniz gerekiyor ama bu yazıya yorum yapan 5 Webrazzi okuyucusuna davetiye gönderebiliriz. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.