EticaretMAG: Deneyimli İsimlerden E-ticaret Odaklı Blog
E-Ticaret

EticaretMAG: Deneyimli İsimlerden E-ticaret Odaklı Blog

Türkiye e-ticaret pazarının geçtiğimiz sene tarihinin en iyi yılını geçirdiğini biliyoruz. Peki e-ticaret pazarı gelişirken bu büyümeyi sürdürecek yeterli bilgi aktarımını yapabiliyor muyuz? Webrazzi olarak sektör için önemli istatistikleri ciroları ve büyüme rakamlarını paylaşmaya çalışıyoruz.

Ancak e-ticaret gibi geniş bir konuda odaklanmamız ve bu konuda derinlemesine analizler yapıp rehberler hazırlamamız pek mümkün olmuyor. Neyse ki bu konudaki uzman isimlerden oluşan bir kadro yeni bir blog hayata geçirmiş: Eticaretmag.

New York'ta yaşayan ve e-ticaret sektöründe uzun süre çalışan Ahmet Kırtok'un geçtiğimiz ayki İstanbul ziyaretinde e-ticaret konusunda deneyimli isimler bir araya gelerek Eticaretmag'i hayata geçirme kararı almışlar. Blog geçtiğimiz günlerde yayınına başlamış.

E-ticaret odaklı haberler ile okuyucularını karşılayan sitede konusunda uzman kişilerin kaleme alacağı sektörel analizler, röportajlar ve araştırmalar yayınlanacak. E-ticaret özelinde yabancı bloglar bulmak mümkün, ancak bu konuda Türkçe kaynak bulmak o kadar da kolay değil. Daha önce benzer yayınlar hazırlanmaya çalışılmıştı, ne yazık ki bu blogların büyük çoğunluğu ayda birkaç yazının ilerisine geçememişti. Eticaretmag'in çok daha doyurucu bir içerikle uzun süreli içerik yaratmaya devam edeceğini umut ediyoruz.

Eticaretmag'de şu anda Ahmet Kırtok ile birlikte Fulya Uygun, Sami Güzel, Serbay Arda Ayzıt ve Uğur Özmen yazar olarak bulunuyor. Ahmet Kırtok'tan öğrendiğimiz kadarıyla konusunun uzmanı birçok yazar önümüzdeki dönemde siteye katılacakmış.

E-ticaret konusunda önemli bir kaynak olacağını düşündüğümüz EticaretMag'e başarılar dileriz.

Yorumlar (6)
 1. Barbaros Fendi Barbaros Fendi

  Uzun süredir boş olan bir alandı. Çalışmayı yapan arkadaşlarında boşluğu iyi dolduracağına inandım. Emeği geçenlere teşekkürler, sevgiler.

 2. Ahmet Kırtok'un böyle bir projeye imza atması bizler için süper bir bilgi kaynağı olacaktır.

 3. Eticaretmag.com Ekibi Eticaretmag.com Ekibi

  Yayına çıkış haberimizi okuyucuları ile paylaşan, başta Arda Kutsal olmak üzere bütün Webrazzi ekibine teşekkür ederiz.

  Türkiye E-ticaret sektörü için faydalı paylaşımlar yapmayı umuyoruz.

 4. Emre Anıl Gözel Emre Anıl Gözel

  Güzel bir girişim olmuş. Hoş ve sade bir site olmasıda içeriği ön plana çıkartıyor. Umarım dahada gelişir ve istedikleri beklentiyi alırlar.

 5. E-Ticaret E-Ticaret

  Sürekli takip ettiğimizde ve okuduğumuz blog teşekkürler.

 6. Burak Erdem Burak Erdem

  e-ticaret üzerine her şeyi sanalpazar24.net adresinden bulabilirsiniz.