Sevenice'a İsviçre'den Yatırım Geldi Ve Sevenice Switzerland Oldu

Sevenice'a İsviçre'den Yatırım Geldi Ve Sevenice Switzerland Oldu

Gökçen Karan'ın kurucusu olduğu ve Webrazzi Gündem'lerin de Yayın Sponsoru olan Sevenice, İsviçre'den aldığı yatırım ve girişim sermayesi ile bir İsviçre şirketi oluyor. İnternet özelinde video yapımcılığı, reklam ve tanıtım filmleri hazırlayan, kurumsal Facebook ve iPhone uygulamaları geliştiren şirket, alacağı yatırım ile İsviçre'de yeniden kurulacak.

Zurich Vakfı'nın önderlik ettiği, destekçileri arasında Zurich Kantonal Bank, Stadt Zurich ve MIGROS kulturprozent'in bulunduğu "Serbest çalışan mikrokredi ve danışmalık şirketleri" (ziel selbststaendig) oluşumu adındaki bir organizasyonun yıllık olarak düzenlediği proje fikri yarışmasına katılan Sevenice, 600 proje fikri arasından finale kalan 20 adaydan biri olarak girişim sermayesi alma hakkı kazandı.

2008 yılında kurulan Sevenice, 2010 yılından beri İsviçre'de bulunan DVD kiralama zinciri ve multimedya şirketi olan Cinetopia Gmbh'ın bir markası olarak faaliyetlerine devam etmekteydi. Cinetopia Gmbh altında yürüttüğü faaliyetlerinde değerli bir iş ortağı olduğunu kanıtlayan Sevenice’ın yeni kurulacak şirketine, Cinetopia’nın ortaklarından Ahmet Alabalık 400 bin İsviçre frangı (450 bin $ / 717 bin TL) yatırım yapmayı kabul etti.

Yeni kurulacak şirket Ahmet Alabalık ve Gökçen Karan ortaklığında olacak, İsviçre ve Türkiye pazarını hedefleyecek. Şirketin ismi ve logosu da değişerek Sevenice Switzerland olacak. Türkiye online video pazarında pekçok iş yapan sektörünün bilinen ve sevilen isimlerinden olan Gökçen Karan'ın şirketi Sevenice'ın adını Avrupa pazarında da duyacağımızı düşünüyorum.

İsviçre pazarına açılacak olan Sevenice'ın Türkiye'deki deneyimleriyle İsviçre pazarında da başarılı olacağına inanıyorum. Genelde yabancı şirketlerin Türkiye pazarına girmeleri ve yaptıkları yatırımları yazdığımızı düşünecek olursak, bir Türk firmasının İsviçre pazarı için yeniden yapılanıyor olması bizim için de yeni bir duygu :)

Sevenice ekibini aldıkları yeni yatırım için kutluyor ve İsviçre pazarında başarılar diliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.