Tweetdeck iPhone Uygulaması Baştan Aşağıya Yenilendi

Tweetdeck iPhone Uygulaması Baştan Aşağıya Yenilendi

Twitter'a en çok ulaşılan üçüncü parti uygulamaların başında gelen Tweetdeck, iPhone uygulaması baştan aşağıya yenilemiş. Tasarım ve kullanım olarak yenilen uygulama Twitter'ın resmi uygulamasına oranla daha esnek ve özelleştirilebilir. Uygulamanın Twitter'ın resmi uygulamasından biraz daha hızlı olduğunu da söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın Tweetdeck'i 50 milyon dolar gibi bir fiyatla neden satın almak istediğini değerlendirmiştik. Tweetdeck rakipleri ve direkt Twitter'ın kendi uygulamasıyla arasına bir farklılık koymak zorundaydı, yeni siyah tasarımı ve özelleştirilebilen sütun yapısı ilk bakışta çok önemli bir gelişme gibi görünmese de alternatifi göstermek açısından aslında bir şirket stratejisi olarak öne çıkıyor.

iOS uygulamasının yeni özelliklerini yukarıda izleyebileceğiniz video ile tanıtan Tweetdeck ekibi, yenilenen uygulamayı eski seriye oranla daha karanlık ve daha seksi olan yeni Batman serisine benzetiyor :)

Mac'lerde alışılmış görsel aksiyonu PC'ler için de Adobe Air uygulamasıyla sağlayarak ilk kullanıcı grubunu kendine bağlayan Tweetdeck şimdiye kadar 3.8 milyon dolar yatırım almış. Olası bir Twitter veya başka bir grup tarafından satın alınmadığı takdirde yakın bir dönemde bir yatırım da alması gündeme gelecek olan Tweetdeck'in, yeni bir tur yatırım almak yerine şirketi satmayı tercih edeceğini düşünüyorum.

Yenilenen iPhone uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.