Grupca Sonunda Bombastik.com'a Taşındı
E-Ticaret

Grupca Sonunda Bombastik.com'a Taşındı

BombastikGrup alışveriş modelinin bilinen oyuncularından Grupca'nın Bombastik adıyla yoluna devam edeceğini paylaşmıştık ve bu değişimin artık gerçekleştiğini görüyoruz. Grupca.com'a girildiğinda bir karşılama mesajıyla ziyaretçilerini karşılıyor ve Bombastik.com ile yola devam edileceği söyleniyor.

Hatırlarsanız Grupca'nın isim değişikliği ile alakalı olarak Groupon'un isim benzerliği nedeniyle Türk Patent Enstitüsü’ne yaptığı bir itiraz vardı. Son duruma baktığımızda Grupca'nın itiraz savunmasına halen bir cevap verilmediğini ve sonucun beklemede olduğunu görüyoruz.

Grupca - Bombastik

Yasal sonuç bekleniyor ama bu noktadan sonra Grupca'nın isim konusunda bir geri adım atması pek olası görünmüyor. Yayınlanan mesajda da Bilyoner yatırımından bahsediliyor ve yeni marka ile hizmet verileceği dile getiriliyor.

Groupon'un marka haklarını korumak adına, benzer iş modellerine yönelik başlattığı yasal işlemler devam edebilir. Yayında ve Groupon ile isim benzerliği olan grup alışveriş siteleri için beklemekten başka çare yok ancak yeni açılacak (eğer hala düşünen varsa) benzer iş modellerinin bu konuya dikkat etmesi gerektiğini tekrar hatırlatalım.

Yorumlar (4)
  1. yaratıcı olmak adına www.gununindirimi.com alan adini oneriyorum...Groupon'un itirazlarına maruz kalmak istemiyorsanız...

  2. acaba bilyoner %kaç hisseyi kaç liraya aldı merak ettım şimdi

  3. Yazılım Yazılım

    Grupanya gibi fırsat siteleri gittikce artmakta. Çok sayıya da takip eden ve kullanan var. grup adından kurtularak markalaştırmaya gidilmesi mantıklı bi yaklaşım bence.

  4. adamlar http://www.kacirmadan.com diye fırsat sitesi açmış. yakında sözlükte kelime kalmayak :)