Bilyoner Yatırımından Sonra Grupca.com Artık Bombastik.com Oluyor
E-Ticaret

Bilyoner Yatırımından Sonra Grupca.com Artık Bombastik.com Oluyor

Yaklaşık 2 hafta önce Bilyoner'in grup alışveriş pazarının ilk oyuncularından olan Grupca'ya bir yatırım gerçekleştirdiğini paylaşmıştık. Hatta haberimizin devamında yetkililerin doğrulamalarına ek olarak aldığımız genel bazı bilgileri de yazımızı güncelleyerek aktarmıştık.

Yatırım haberini paylaştığımız günlerde yatırım sonrasında Grupca'nın nasıl şekilleneceği, kurulacak yeni şirketin isminin ne olacağı, satın alınan hisse oranları gibi detay sorularımızın cevaplarını bilmiyorduk ve taraflar da henüz paylaşamayacaklarını belirtmişlerdi. Ancak aldığımız yeni bilgiler ve araştırmalarımızla bu detaylar su yüzüne çıktı.

Öncelikle Grupca.com artık yoluna Bombastik.com olarak devam edecek. Nisan ayı içinde bu yeni marka altında konumlandırılacak olan servisin ilk ekran görüntüsünü de aşağıda paylaşıyoruz.

Yatırım sonrasında kurulmuş olan şirket de yine Bombastik markası göz önüne alınarak Bombastik Bilişim Hizmetleri A.Ş. adıyla kurulmuş. Bilyoner'in yatırımcı olarak giriş yaptığı bu yeni şirketin resmi kayıtlarına göre hissedar dağılımı ve oranları şu şekilde.

Yukarıdaki tabloda da görebileceğiniz gibi Bilyoner gerçekleştirdiği yatırım sonrasında Grupca'dan, yeni adıyla Bombastik'ten, %30 hisse almış. Bir diğer dikkat çeken isim Burak Büyükdemir'in de kurulan şirketteki hissesi %10 olarak gözüküyor.

Şahsen Grupca.com markasının belirli bir bilinirliğe ulaştığını düşündüğüm için Bombastik.com'u biraz yadırgadım. Hatta dürüst konuşmam gerekirse haber tarafımıza ilk ulaştığında tarihin 1 Nisan olmasından dolayı şaka yapıldığını düşündüm. Ancak yaptığımız araştırma sonrasında ulaştığımız yeni şirket bilgileri, marka tescilleri gibi önemli belgeleri görünce, bir de Burak Büyükdemir'den kesinlikle şaka olmadığını doğrulayınca Grupca'nın artık yoluna Bombastik olarak devam edeceğine ikna oldum. Ama açıkcası şu anda bile hala şaka gibi geldiğini söylemek zorundayım. :)

İnanıyorum ki, hem Grupca kurucuları hem de Bilyoner yetkilileri bu kararı alırken uzun süre çalışmışlardır. O yüzden şu anda bu değişimin arkasındaki sebepleri değerlendirmeyi çok doğru bulmuyorum. Önemli olan bundan sonra uygulanacak olan strateji ve Bombastik.com'un konumlandırılması. Bu operasyon doğru şekilde uygulanırsa değişimi zarar görmeden gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

Kesin olan şu ki, arkasına Bilyoner'i alan yeni Grupca önümüzdeki dönemlerde servise farklı açılımlar katacak ve sektöre biraz daha hareket getirecektir. Bu bağlamda, markayı da Bombastik olarak değiştirmelerinin mutlaka önemli sebepleri vardır diye düşünüyorum.

Yorumlar (13)
 1. Mehmet Mehmet

  çok aramışlar mı bu ismi...

 2. Taci Erun Taci Erun

  burak hoca'nin buraya ortak olmasi ilginc. grupanya bir e-tohum sirketi degilmiydi? yarin yeni sirketler e-tohuma basvuracaklari zaman burak hocanin rakiplere ortak olma ihtimalini dusunmek zorunda olacak.

  1. bencede katılıyorum goril a.ş nin heryere ortak olmaması gerekiyor ve e-tohumda yatırım bekleyen birçok site var önce o şirketleri ayaklandırmak gerekiyor geçen sene e-tohuma giren kapanan desteklenmeyen şirketler var

 3. Taci'ye katiliyorum, ama bence Burak hoca ortakliktan ote danisman tarzinda rol aldigi icin hisse sahibi olabilir.

  15bin dolar yatirim miktarini az bulsamda hayirli olmasini dilerim.

  1. 15.000 dolar yatırım aldığını nerden çıkardın? Sanırım hisse adedi rakamıyla karıştırdın

   1. Pardon tl demek istemistim.

   2. @Guru fasulye TL de olamaz. Burada 15.000 rakamı hisse adedine ait, yatırım miktarına değil

  2. Diger siteler ne alemde bu arada bunu merak ediyorum, groupon diger grup ile baslayan sitelere de itirazda bulunmus olabilir. Ama burada bahsedilen konu marka basvurusuna yapilan itiraz. Grupfoni ve diger siteler marka tescili yaptirmislar mi merak ettim simdi.

 4. Ömer Topçu Ömer Topçu

  Uzun yıllardır böyle bir saçmalık görmemiştim. İşin garibi grupca.com'un kurucularının nasıl böyle bir işe he dediği...

 5. Ayakkabilar.org Ayakkabilar.org

  Bombastik marka olur inşallah ne diyelim :)

 6. E iyi de o zaman Bilyoner'in Grupca'ya yatırım yapmış olmasının ne anlamı kaldı?

  Amaç database'i almaksa ellerinde kral database var zaten, amaç ekibi know-how'ıyla almaksa maaşa bağlayıp çalıştırsalarmış, 3-4 kişiden fazla olduklarını sanmıyorum, amaç markayı almaksa, o boşa gitti işte... Anlamsız buldum ben.

 7. hayırlı uğurlu olsun...

 8. geçmiş olsun bombastik bomba gibi patlamış bizim gibi elinde 20-30bin gibi bir yatırım olsa türkiyede en iyi yerlere gelecek projeler çıkarabilecek gençler varken böyle saçmalıklara milyonlar yatıranları ve batıranları allaha havale ediyorum