FMyLife.com Artık Türkçe – AMKhayat.com
Arama
Girişim

FMyLife.com Artık Türkçe – AMKhayat.com

Yayına girmesini takiben tüm dünyada çok hızlı büyüyen, farklı dillerdeki versiyonları yayına alınan, kitapları çıkan, Hollowood hakları satılan, hatta Facebook’ta 2009 yılında “FML” ile en çok aranan kelimeler arasına giren FMyLife.com artık Türkçe olarak Türkiye’de de hizmet vermeye başlıyor.

FMyLife.com’un anlamını herhalde açıklamam gerekmiyor, bu durumda servisin Türkçe versiyonu olan AMKhayat.com‘un da aynı şekilde anlamını sormayacağınızı umuyorum. 🙂

FMyLife.com, Türkçe versiyonuyla AMKhayat.com, aslında bizim çok yakından tanıdığımız itiraf.com‘un global versiyonu. Hatta servisle ilgili giriş cümlemde yazmış olduğum büyüme süreçleri de sanıyorum ki itiraf.com’un geçmişini bilenler için oldukça tanıdık gelecektir. Ersan Özer’in kulakları çınlasın…

AMKhayat.com’un Türkiye’deki ortakları bir zamanlar Sinema.com’un sahibi olan, daha sonra alan adının anlaşması bittiği için yola Filmlerim.com’la devam eden Soda Medya. Konuyla ilgili şirketin ortaklarından Özgür Poyrazoğlu ile görüştüm ve FMyLife.com ile gerçekleşen anlaşma ile ilgili bilgi istedim.

Kendisinden aldığım bilgiye göre, FMyLife.com’un global versiyonunu takip eden Soda Medya ekibi servisin Fransız sahipleriyle iletişime geçip Türkçe versiyonunu yayına almayı teklif etmişler. Teklifleri kabul görmüş ve FMyLife.com kurucuları ile başlatılan ortaklık neticesinde AMKHayat.com beta testlerine başlamış.

Beta sürecinde bazı çeviri düzenlemeleri yapılırken bir taraftan da kullanıcıların içerik yaratması söz konusu olduğu için sitenin zenginleşmesini bekliyorlar. Önümüzdeki günlerde yapılacak lansman sonrasında sanıyorum ki basında bol miktarda AMKhayat.com ismini duyuyor olacağız.

Kısacası henüz lansmanı yapılmayan AMKhayat.com’u bu fırsatla öncelikli olarak sizlerle paylaşmak istedik. Eğer FMyLife.com’u beğeniyorsanız ya da geçmişte sıkı itiraf.com takipçilerindenseniz ilginizi çekebileceğini düşünüyorum.

Bu arada biliyorum kaçınılmaz bir gerçek olacak ama bu yazının yorumlarında normalin üzerinde “AMK” geçmezse çok güzel olur. 🙂

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Taha Ketenci dedi ki:

  Güzel yazı ve güzel domain AMKhayat.com (:

 2. hasan dedi ki:

  FMylife’in türkçesini bir sene once açmistim ben zaten. Tabi küfürsüz bir domain ile Bugunben.com diye. Tescil tarihine baktimda yarin birinci yili olacakmis. 🙂 bi de vakit bulup ilgilenseydim ve sunucu degistirirken tasisaydim keske.

 3. Desmal dedi ki:

  Tasarım yönünden oldukça zayıf kaldığını düşünüyorum. Bir de şu AMK’nın anlamına değinilseydi yazınızda 😀

 4. Yalçın dedi ki:

  İnci Sözlük varken buna ne gerek vardı şimdi!

 5. Ersin dedi ki:

  vay AMK demeyi canı gönülden istesem de, terbiyem gereği sadece başarılar dilemekle yetiniyorum.

 6. murat dedi ki:

  türkiye’de bu tarz paylaşım siteleri ne yazık ki pek tutmuyor.

 7. Ensar Günel dedi ki:

  FMyLife ın Türkçesinimi Açsak AMK dedim arkadaşa, deyiş o deyiş, patladı gitti

 8. Halil dedi ki:

  amkhayat.com giriş engellendi bu ne hız ;?

 9. Ozan dedi ki:

  Bir de eksihayat.com var uzun amandir takip ettigim. Sanirim bu haberden sonra bu tarz siteler group siteleri gibi mantarlayacak 🙂

Bir Yorum Yazın