FMyLife.com Artık Türkçe - AMKhayat.com

FMyLife.com Artık Türkçe - AMKhayat.com

Yayına girmesini takiben tüm dünyada çok hızlı büyüyen, farklı dillerdeki versiyonları yayına alınan, kitapları çıkan, Hollowood hakları satılan, hatta Facebook'ta 2009 yılında "FML" ile en çok aranan kelimeler arasına giren FMyLife.com artık Türkçe olarak Türkiye'de de hizmet vermeye başlıyor.

FMyLife.com'un anlamını herhalde açıklamam gerekmiyor, bu durumda servisin Türkçe versiyonu olan AMKhayat.com'un da aynı şekilde anlamını sormayacağınızı umuyorum. :)

FMyLife.com, Türkçe versiyonuyla AMKhayat.com, aslında bizim çok yakından tanıdığımız itiraf.com'un global versiyonu. Hatta servisle ilgili giriş cümlemde yazmış olduğum büyüme süreçleri de sanıyorum ki itiraf.com'un geçmişini bilenler için oldukça tanıdık gelecektir. Ersan Özer'in kulakları çınlasın...

AMKhayat.com'un Türkiye'deki ortakları bir zamanlar Sinema.com'un sahibi olan, daha sonra alan adının anlaşması bittiği için yola Filmlerim.com'la devam eden Soda Medya. Konuyla ilgili şirketin ortaklarından Özgür Poyrazoğlu ile görüştüm ve FMyLife.com ile gerçekleşen anlaşma ile ilgili bilgi istedim.

Kendisinden aldığım bilgiye göre, FMyLife.com'un global versiyonunu takip eden Soda Medya ekibi servisin Fransız sahipleriyle iletişime geçip Türkçe versiyonunu yayına almayı teklif etmişler. Teklifleri kabul görmüş ve FMyLife.com kurucuları ile başlatılan ortaklık neticesinde AMKHayat.com beta testlerine başlamış.

Beta sürecinde bazı çeviri düzenlemeleri yapılırken bir taraftan da kullanıcıların içerik yaratması söz konusu olduğu için sitenin zenginleşmesini bekliyorlar. Önümüzdeki günlerde yapılacak lansman sonrasında sanıyorum ki basında bol miktarda AMKhayat.com ismini duyuyor olacağız.

Kısacası henüz lansmanı yapılmayan AMKhayat.com'u bu fırsatla öncelikli olarak sizlerle paylaşmak istedik. Eğer FMyLife.com'u beğeniyorsanız ya da geçmişte sıkı itiraf.com takipçilerindenseniz ilginizi çekebileceğini düşünüyorum.

Bu arada biliyorum kaçınılmaz bir gerçek olacak ama bu yazının yorumlarında normalin üzerinde "AMK" geçmezse çok güzel olur. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.