Filmlerim.com ve Gencsinema.com Birleşti!
Eğlence

Filmlerim.com ve Gencsinema.com Birleşti!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene sinema.com alan adı sahibine devredilmiş ve Sodamedya birikim ve tecrübesini gencsinema.com üzerinde yoğunlaştırmıştı. Bir yandan da Filmlerim.com projesini geliştiriyorlardı.

Alan adı değiştirmek ve marka haline getirmek oldukça riskli ve zaman isteyen bir konu. Fakat kurucuları ile konuştuğumdan edindiğim bilgilere göre hem sıfırdan bir altyapı geliştirmişler, hem de uzunca süredir müşterilerinin istediği birçok özelliği de devreye alma fırsatı yakalamışlar.

Geliştirme süreci sonunda gencsinema.com ve filmlerim.com birleşmiş ve filmlerim.com olarak tek bir marka ve alan adı altında toplanmış.

Filmlerim.com ile ilgili edindiğim güzel bilgiler ise şunlar:

 • 99 ülkeden toplam 370.000 film ve 1.480.000 sanatçı bulunuyor.
 • Türkiye genelinde irili ufaklı 600 sinema salonuna ait seans bilgileri mevcut.
 • 20.000 den fazla fragman ve 350.000’inin üzerinden fotoğraf arşivi var.
 • Her gün ortalama 10 haber ve yazı yayınlanıyor.
 • Arşivinde 15.000 haber ve makale bulunuyor.
 • Ayrıca 160.000 aktif kullanıcı 170.000 yorumla filmlerim.com üzerinden bilgi alışverişinde bulunuyor.

Sitenin yeni tasarımı birkaç eksiğe rağmen oldukça şık ve eski dar tasarıma oranla oldukça kullanışlı olmuş.

Siteye girdiğimde en dikkatimi çeken özellikler ise sitede olup bitenleri takip edebileceğiniz bir sayfamın olması ve kendi film listenizi oluşturabilmeniz olarak özetlenebilir. Artık kendinize ait bir liste oluşturup paylaşabiliyor veya başkalarının listelerine bakabiliyorsunuz.

Sodamedya ekibinin yeni alan adıyla ve standart sinema sitesi yapısını biraz daha geliştirerek kurdukları yeni servisi ile ne kadar başarılı olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yorumlar (6)
 1. Said Yavuz Said Yavuz

  güzel olmuş sırf sadece şekli şemali için değil bazı hoş fonksiyonları var birde şu videolara embed özelliği de koysalar çok daha güzel olacak

 2. Ece Keskin Ece Keskin

  Sinema.com alanadı devredildi derken sanki sahibiydi de sattılar ya da verdiler izlenimi yaratmak istemişsiniz.

  Ama sadece Sodamedya'ya kiralanmıştı bir süre.

  1. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

   Ece Hanım, öyle bir izlenim yaratma niyetinde değilim. Devretme kelimesini sözlük anlamındaki gibi kullandım. "bir mal üzerindeki hakkı başkasına geçirmek". Alan adı sahibine geri verildi demek yanlış olur, ticari bir anlaşma var sonuçta ortada, ve belirtilen süre içerisinde de alan adının sahibi bu firma. Belki cümleye alan adı sahibine devredildi dersek yanlış anlaşılmalar azaltılabilir.

   Kullandığınız "bir süre" kelimesi oldukça yanlış olabilir. Emin olmamakla beraber 9-10 yıldır sinema.com belirttiğim firma tarafından işletiliyordu diye hatırlıyorum.

 3. Pelin Acar Pelin Acar

  Sinema.com domaini Sodamedya'da iken doğru düzgün bir sinema sitemiz vardı. Son derece güzel film sayfalarıyla, yazılarla, dosyalarla sinefiller için rehber gibiydi. Şimdi içeriği çok zayıf bir video sitesi oldu sinema.com.. Yazık ettiler, iyi bir domaini harcadılar, ama iş domain de bitmiyor işte.

 4. Özgün Özgün

  gerçeten sinema.com'un şu anki içeriği eskiyi mumla aratıyor. keşke sinema com bu hale düşmeseydi şu anki haliyle vasatın altında. gereksiz bir işlev yürütmekte.

 5. Güzel birşeyler ortaya çıkar umarım. Türk kullanıcıların bir türlü yeterli kalitede bir sinema portalına ulaşamadığını düşünüyorum.