Hürriyet.com.tr Yenilendi

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen haber sitesi Hürriyet.com.tr bugün yenilendi. Ana ve alt sayfalarda yaptığı tasarım değişiklikleriyle daha modern bir arayüze kavuşan sitede ana yapı korunarak genel tasarımı ve navigasyon menülerinde yenilemeler yapıldı.

Alt sitelerinin de arayüzlerini değiştiren Hürriyet.com.tr'de alt siteler menülerde öne çıkartılmış ve her kategori sitesi içeriğine  uygun şekilde modellenmiş. Klasik renk seçimlerinden vazgeçmeyen sitenin kullanıcılardan ters bir tepki alacağını tahmin etmiyorum.

Hürriyet gibi büyük internet projelerinde yapılan tasarım değişiklikleri genelde sürekli ziyaretçilerde rahatsızlık yaratır. Facebook her tasarım değiştirdiğinde ortaya çıkan eski Facebook'u istiyoruz gruplarını bu duruma örnek gösterebiliriz. Hürriyet'te yapılmış değişiklik ise daha çok işleri doğru yoluna koymak ve görülen eksiklikleri düzeltip biraz parlatmak olarak açıklanabilir. Açıkcası bizde kısa süre içinde buna benzer bir yenileme ve küçük değişiklikler yapmayı planlıyoruz.

Tabi ki kullancılardan gelen geri dönüşlere göre birkaç düzeltme yapılacaktır. Ancak genel yapıda bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Hürriyet.com.tr'nin yeni tasarımında arama kutusu da logonun yanına taşınarak ön plana çıkartılmış. Üst tarafta herhangi bir reklam alanı oluşturulmamış ancak tüm menünün üzerine bir reklam alanının yerleştirilmesi olası görünüyor.

Hürriyet.com.tr gibi günde 2 milyon aylık 20 milyon ziyaretçiyi ağırlayan bir portalda değişiklikler yapmak ve herkesi memnun etmek kolay olmayacaktır. Ancak yenilenen tasarımı hem Hürriyet'in genel tarzına uyması hem de yenilikleri bünyesine katması açısından başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.