Evan Willams 3. Kez Yeniden Başlamaya Hazırlanıyor

Evan Willams 3. Kez Yeniden Başlamaya Hazırlanıyor

Evan Williams'ı özellikle Twitter'ın kurucularından '@ev' olarak tanıdık. Ancak 1972 doğumlu Williams'ın kariyeri Twitter'dan ibaret değil. Blogger'ın kurucularından olan Amerikalı girişimci şimdilerde yeni 'büyük' girişimin planlarını yapıyor.

Bir süre önce Twitter'ın yönetim kurulu başkanlığını Dick Costolo'ya devreden Williams, kendi blogunda kaleme aldığı yazıda biraz geçmişten, biraz bugünden, biraz da gelecekten bahsetmiş.

Wikipedia'ya göre "blogger" teriminin sahibi olan Williams, bir süre O'Reilly Media'da çalışmış. Serbest bir çalışma döneminin ardından proje yönetimi yazılımı geliştirmek üzere kurduğu Pyra Labs adlı şirketi 2003'te Google'a satarak Blogger'ın temelini atmış.

Blogger için 5.5 yıl çalıştığını söyleyen Williams, gezegenin en iyi 10 web işinden birini çıkarmaktan gurur duyduğunu söylüyor ve devam ediyor..

Evan, Blogger, Twitter, ? Evan Williams'ın Twitter kariyeri de 5 yıl kadar olmuş. Halen sık sık Twitter ekibiyle görüştüğünü söyleyen girişimci, ilk dönemlerde ilgilendiği Odeo adlı podcasting şirketinden de bahsetmiş. Williams, iki yıl boyunca yürüttüğü yönetim kurulu başkanlığı göreviyle de ciddi bir yük taşıdığını söylemiş. Daha önce NY Times da uzun bir yazıyla bu dönemi ve görevini Costolo'ya bıraktığını değerlendirmişti. Williams'ın iyi bir yönetici olamadığına dair görüşlere karşılık, doğru zamanda geri çekilmesini bilen mükemmel bir girişimci olduğu da dile getiriliyor.

Bir süre geri çekildiği Twitter ile yeniden içe içe olduğunu söyleyen Williams, ortadan kaybolmayacağını ve Twitter'ın daha büyük ve daha etkili olduğunu söylüyor. Diğer yandan Twitter'ı güvenli ellere bıraktığını söyleyen 2 yıldızlı girişimci yeni fırsatların değerlendirilmeyi beklediğinden ve çalışmaktan memnun olduğu kişiler olduğundan bahsetmiş.

3. defa çok iyi bir işe imza atabileceğini sorgulayan Ev, Biz Stone'un "Yaratıcılık yenilenebilir bir kaynaktır." sözüyle de iddialı olduğunu göstermiş.

Başarılı işler genellikle iyi fikirler üzerinde çok çalışıldığında ve iyi bağlantılar sayesinde ortaya çıkıyor. Sanırım Ev'in de bu potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kitleleri etkileyecek yeni bir girişime adım atıp atmayacağını ise zaman içinde göreceğiz.

Görsel Kaynak: Cnet

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.