comScore'a Göre Türkiye'nin Kasım Ayındaki En Popüler Siteleri

comScore'a Göre Türkiye'nin Kasım Ayındaki En Popüler Siteleri

comScore Türkiye beklenen Kasım ayı raporunu bizlerle paylaştı. Bu sayede Kasım 2010'da Türkiye'nin en çok ziyaret edilen web siteleri de belirlenmiş oldu. Yazının devamında paylaştığımız ilk 20 listesinde tahmin edebileceğiniz gibi Google, Facebook, MSN dışında Blogcu.com, İzlesene.com, Mynet gibi siteler bulunuyor.

15 yaş altı, mobil cihazlar ve internet kafeler hariç olarak yapılan ölçümlere göre Türkiye'de Kasım ayı itibariyle 22,506 milyon internet kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların 21,609 milyonu ise Google.com.tr'yi ziyaret etmiş.

İlk 20 site arasında en çok zaman geçirilen site, trafiği de göz önüne alınınca, Facebook olurken, ziyaret başına en çok zaman geçirilen site Sahibinden.com olmuş.

Aynı şekilde ilk 10 site arasında Türkiye merkezli şirketlerin sitelerine baktığımızda da sadece Nokta'nın sahibi olduğu Blogcu.com, İzlesene.com ile birlikte MyNet'i görüyoruz. Listenin geri kalanında ise Hurriyet.com.tr, ekolay.net, sahibinden.com, Milliyet.com.tr, Vidivodo.com ve GittiGidiyor.com bulunuyor.

Bu da Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 20 web sitesinin 11 tanesinin yabancı siteler olduğunu gösteriyor. Biraz daha dikkatli bakacak olursak Türkiye'nin en popüler 20 web sitesinin 4 tanesinin Microsoft'un, 4 tanesinin de Google'ın sahibi olduğu adresler olduğunu görebiliyoruz.

Sözü fazla uzatmadan aşağıda comScore Kasım 2010 raporunun ilk 20 web sitesini paylaşıyoruz.

Önümüzdeki günlerde comScore'un Webrazzi'ye özel olarak paylaştığı birkaç kategorideki durumları da detaylarıyla aktarıyor olacağız. İlginizi çekeceğini düşünüyorum...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.