Sanalika'nın Yaratıcılarının Yeni Oyunu PETePET Gün Sayıyor!
Genel

Sanalika'nın Yaratıcılarının Yeni Oyunu PETePET Gün Sayıyor!

Birkaç gündür Twitter ve Facebook üzerinden yapılan bildirimlerle haberdar olduğumuz Oyun Stüdyosu'nun yeni oyunu PETePET hakkında öğrendiklerimizi paylaşmak istedik.

Sanalika'nın yaratıcılarının yeni oyunu PETePET'in hikayesi, yeni bir gezegende koloni kuran insanların gezegende buldukları yumurtaların içinden çıkan PET isimli hayvanların yeteneklerinin keşfedilmesiyle başlıyor. Her oyuncu seçtiği karakterin yanında bir de PET'e sahip oluyor.  Eğitici modundaki oyuncu PET'iyle birlikte oyun içinde görevler yaparak ve müsabakalara katılıyor.

Sanalika, içerisinde oyun öğeleri barındırsa da aslında bir sanal dünya uygulamasıydı. PETePET ise seviye yükseltme mantığına dayalı müsabaka ve görevlerin olduğu bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Tasarım süreci halen devam eden oyuna kullanıcılar şimdiden üye olabiliyor, 4 Mart'ta ise PETePET oyuncularının temsilen seçecekleri PET (Potansiyel Eğitilebilir Tür) yumurtalarının satışına başlanacak. Kesin olmamakla birlikte 18 Mart'ta PETePET'in açılması planlanıyor. Oyun Stüdyosu'nun 30 çalışanı oyunu belirtilen tarihte yetiştirmek için çalışıyor.

Sanalika gibi 6-15 yaş grubu kullanıcı kitlesine hitap etmek üzere tasarlanan PETePET'in barındıracağı oyun yapısı, yetişkinlerin de ilgisini çekebilecek. Açılıştan kısa süre sonra Facebook uygulaması için çalışmalara başlanacak olan PETePET'in, Facebook ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşması planlanıyor.

Mahkeme kararıyla erişime engellenen Sanalika tarafında ise sitenin açılması için yasal sürecin devam ettiğini ve en kısa sürede tekrar yayına girmesi için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü bilgisini aldık. Sanalika'da yaşanan talihsizliğin PETePET'te yaşanmaması için de küçük yaştaki kullanıcıları koruma amacıyla detaylı güvenlik önlemlerinin kurgulandığını öğrendik.

Sanalika'da Sanil'leri kalan kullanıcılar için de sevindirici bir haber var. PETePET açıldıktan bir süre sonra dileyen kullanıcılar Sanalika'daki Sanil'lerini PETePET'e aktarıp kullanabilecekler.

Sanalika ile milyonlarca kullanıcıya ulaşan Oyun Stüdyosu'nun yeni oyunu PETePET'i merakla bekliyoruz :)

Yorumlar (22)
 1. Boşwerr Boşwerr

  ne zmn başlıyooo

  1. 18 mart tahmini süreç arkadaşım.. :)

  2. Yukarıdaki yazıya göre 18 Mart açılmak için oyun yetiştirilmeye çalışılıyormuş.

   1. Emre Arslan Emre Arslan

    Hangi oyundan bahsediyorsunuz sanalika mı ? Petepet mi ?

 2. Emre Arslan Emre Arslan

  Hayırlısı olsun...

 3. Gökay Ergene Gökay Ergene

  Dostum Erdener'e yeni projelerinde başarılar dilerim.

 4. Söve Söve

  önceki oyunları gibi güzel olur bence

 5. Gizli Gizli

  Gerçekten büyük bir başarı.Tebrik ediyorum.OyunStudyosu büyük bir projeye yeni bir imza attı!Tebrikler.

 6. Yasin Yasin

  Sanalika geri açılacakmı?

  1. Click Click

   Elbette'ki açılacak ama ona daha zaman var. Sanalikada'ki sanil miktarlarını PETePET'e Aktarabilmemizdeki en önemli unsur burada zaten..:)

   1. Emre Arslan Emre Arslan

    Açılacak inşallah birde PetePet ne zaman açılacak ?

 7. Alaaddin Alaaddin

  Birde şu onlarca nıck açmalara bır kısıtlama koya bılseler.Bazı oyuncular kotu amellerı ıcın kullanıyor bu acıgı küfürü basıyor oyundan uzaklaştırılınca açmış oldugu onlarca nıcden bırını girip kaldıgı yerden devam edıyor hem oyunun kalıtesını dusuruyor hem de sevıyeyı.

  1. Gizli Gizli

   Tabiki oyun resmen kahvete döndü

 8. Serkan Serkan

  4 marttada başlayabilirmiş.

  ben kaplumbağa baykuş yada uzaylıya benzeyen gorili seçerim.

 9. Petepet Fan Petepet Fan

  Gördüğüm kadarıyla petepet sroups'tan daha fazla ses getirdi. Ancak yine de ilgi beklenilen düzeyde değil. Oyun stüdyosu mevcut kullanıcılarını yeni oyunlarına yönlendirmekte başarılı değil bence

 10. Hakan Hakan

  PETePET te ilköncelikle 7Gün beklettirler.5Gün hikayenin açıklanmasını bekledik.Ve 18 Marta kadarda oyunun açılmasını bekliyeceğiniz.Böyle bir girişim çok kötü oldu.Şimdiden PETePET oyunu üyelerini sinirlendirdi.Facebook sayfasına bakıyorumda bazıları küfür etmiş sinirlenmiş durumda.Oyunstudyosu gerçekten büyük bir girişim yaptı.Başta zaten en çok kullanıcı olan Sanalika var.O sanalika açılacağı zamanda PETePET teki kullanıcıların yarısının oraya gideceğine eminim =)Ve tabikide Sroups ta var.Sroups ta açarlarsa büyük bir karmaşık olucağına eminim.Tekrardan söylüyorum oyunstudyosu kötü bir girişim yaptı!

  Başarılar dilerim.

 11. Tın..tın.. Tın..tın..

  Sanalikadaki sanillerimizi aktarabilicez peki sanalikadaki eşyalarımız nolacakk???

 12. Ayşegül Ayşegül

  petepet ayın 18,inde açılacak diyolar ama ayın 18 bugün nie açılmadı bu oyun?

 13. şuanki tarih 28/06/2011 şuan petepete üyeyim ve çok güzel sanalika ile süper oynuyorum bütün herşeyini seviyorum ancak nasıl yeni pet alacağız ve nasıl giysi alacaız onu çözemedim

 14. Ali Buğra Ali Buğra

  sitem sevgili istanbulum petepet oynamak istiyorum güzel bir oyuna benziyor

 15. Emrah Nalcı Emrah Nalcı

  Evet oyun güzel fakat oyunun çok fazla açığı var ayrıca tutmayan bir oyun için bu kadar çok uğraşıyorlar ayrıca şu an sitesi berbat durumda

 16. Tunç Berke Tunç Berke

  bu oyunu ilk çıkacağı zamanlar gördüm şimdi aklıma geldi bakayım dedim hala açılmamıl 3 yıl oldu yuh :( güzel oyun sitesinde hala yakında yazıyo ama çıkacak gibi değil elinizde oyunla ilgili bi bildi varmı