Sanalika’nın Yaratıcılarının Yeni Oyunu PETePET Gün Sayıyor!
Arama
Genel

Sanalika’nın Yaratıcılarının Yeni Oyunu PETePET Gün Sayıyor!

Birkaç gündür Twitter ve Facebook üzerinden yapılan bildirimlerle haberdar olduğumuz Oyun Stüdyosu‘nun yeni oyunu PETePET hakkında öğrendiklerimizi paylaşmak istedik.

Sanalika‘nın yaratıcılarının yeni oyunu PETePET’in hikayesi, yeni bir gezegende koloni kuran insanların gezegende buldukları yumurtaların içinden çıkan PET isimli hayvanların yeteneklerinin keşfedilmesiyle başlıyor. Her oyuncu seçtiği karakterin yanında bir de PET’e sahip oluyor.  Eğitici modundaki oyuncu PET’iyle birlikte oyun içinde görevler yaparak ve müsabakalara katılıyor.

Sanalika, içerisinde oyun öğeleri barındırsa da aslında bir sanal dünya uygulamasıydı. PETePET ise seviye yükseltme mantığına dayalı müsabaka ve görevlerin olduğu bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Tasarım süreci halen devam eden oyuna kullanıcılar şimdiden üye olabiliyor, 4 Mart’ta ise PETePET oyuncularının temsilen seçecekleri PET (Potansiyel Eğitilebilir Tür) yumurtalarının satışına başlanacak. Kesin olmamakla birlikte 18 Mart’ta PETePET’in açılması planlanıyor. Oyun Stüdyosu’nun 30 çalışanı oyunu belirtilen tarihte yetiştirmek için çalışıyor.

Sanalika gibi 6-15 yaş grubu kullanıcı kitlesine hitap etmek üzere tasarlanan PETePET’in barındıracağı oyun yapısı, yetişkinlerin de ilgisini çekebilecek. Açılıştan kısa süre sonra Facebook uygulaması için çalışmalara başlanacak olan PETePET’in, Facebook ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşması planlanıyor.

Mahkeme kararıyla erişime engellenen Sanalika tarafında ise sitenin açılması için yasal sürecin devam ettiğini ve en kısa sürede tekrar yayına girmesi için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü bilgisini aldık. Sanalika’da yaşanan talihsizliğin PETePET’te yaşanmaması için de küçük yaştaki kullanıcıları koruma amacıyla detaylı güvenlik önlemlerinin kurgulandığını öğrendik.

Sanalika’da Sanil’leri kalan kullanıcılar için de sevindirici bir haber var. PETePET açıldıktan bir süre sonra dileyen kullanıcılar Sanalika’daki Sanil’lerini PETePET’e aktarıp kullanabilecekler.

Sanalika ile milyonlarca kullanıcıya ulaşan Oyun Stüdyosu’nun yeni oyunu PETePET’i merakla bekliyoruz 🙂

Yorumları GösterYorumlar Gizle (23)
 1. Boşwerr dedi ki:

  ne zmn başlıyooo

  1. tayfun dedi ki:

   18 mart tahmini süreç arkadaşım.. 🙂

  2. DaS dedi ki:

   Yukarıdaki yazıya göre 18 Mart açılmak için oyun yetiştirilmeye çalışılıyormuş.

   1. Emre ARSLAN dedi ki:

    Hangi oyundan bahsediyorsunuz sanalika mı ? Petepet mi ?

 2. Gökay Ergene dedi ki:

  Dostum Erdener’e yeni projelerinde başarılar dilerim.

 3. söve dedi ki:

  önceki oyunları gibi güzel olur bence

 4. Gizli dedi ki:

  Gerçekten büyük bir başarı.Tebrik ediyorum.OyunStudyosu büyük bir projeye yeni bir imza attı!Tebrikler.

 5. yasin dedi ki:

  Sanalika geri açılacakmı?

  1. click dedi ki:

   Elbette’ki açılacak ama ona daha zaman var. Sanalikada’ki sanil miktarlarını PETePET’e Aktarabilmemizdeki en önemli unsur burada zaten..:)

   1. Emre ARSLAN dedi ki:

    Açılacak inşallah birde PetePet ne zaman açılacak ?

 6. Alaaddin dedi ki:

  Birde şu onlarca nıck açmalara bır kısıtlama koya bılseler.Bazı oyuncular kotu amellerı ıcın kullanıyor bu acıgı küfürü basıyor oyundan uzaklaştırılınca açmış oldugu onlarca nıcden bırını girip kaldıgı yerden devam edıyor hem oyunun kalıtesını dusuruyor hem de sevıyeyı.

  1. gizli dedi ki:

   Tabiki oyun resmen kahvete döndü

 7. serkan dedi ki:

  4 marttada başlayabilirmiş.

  ben kaplumbağa baykuş yada uzaylıya benzeyen gorili seçerim.

 8. petepet fan dedi ki:

  Gördüğüm kadarıyla petepet sroups’tan daha fazla ses getirdi. Ancak yine de ilgi beklenilen düzeyde değil. Oyun stüdyosu mevcut kullanıcılarını yeni oyunlarına yönlendirmekte başarılı değil bence

 9. Hakan dedi ki:

  PETePET te ilköncelikle 7Gün beklettirler.5Gün hikayenin açıklanmasını bekledik.Ve 18 Marta kadarda oyunun açılmasını bekliyeceğiniz.Böyle bir girişim çok kötü oldu.Şimdiden PETePET oyunu üyelerini sinirlendirdi.Facebook sayfasına bakıyorumda bazıları küfür etmiş sinirlenmiş durumda.Oyunstudyosu gerçekten büyük bir girişim yaptı.Başta zaten en çok kullanıcı olan Sanalika var.O sanalika açılacağı zamanda PETePET teki kullanıcıların yarısının oraya gideceğine eminim =)Ve tabikide Sroups ta var.Sroups ta açarlarsa büyük bir karmaşık olucağına eminim.Tekrardan söylüyorum oyunstudyosu kötü bir girişim yaptı!
  Başarılar dilerim.

 10. Tın..Tın.. dedi ki:

  Sanalikadaki sanillerimizi aktarabilicez peki sanalikadaki eşyalarımız nolacakk???

 11. ayşegül dedi ki:

  petepet ayın 18,inde açılacak diyolar ama ayın 18 bugün nie açılmadı bu oyun?

 12. berkay dedi ki:

  şuanki tarih 28/06/2011 şuan petepete üyeyim ve çok güzel sanalika ile süper oynuyorum bütün herşeyini seviyorum ancak nasıl yeni pet alacağız ve nasıl giysi alacaız onu çözemedim

 13. ali buğra dedi ki:

  sitem sevgili istanbulum petepet oynamak istiyorum güzel bir oyuna benziyor

 14. Emrah Nalcı dedi ki:

  Evet oyun güzel fakat oyunun çok fazla açığı var ayrıca tutmayan bir oyun için bu kadar çok uğraşıyorlar ayrıca şu an sitesi berbat durumda

 15. Tunç Berke dedi ki:

  bu oyunu ilk çıkacağı zamanlar gördüm şimdi aklıma geldi bakayım dedim hala açılmamıl 3 yıl oldu yuh 🙁 güzel oyun sitesinde hala yakında yazıyo ama çıkacak gibi değil elinizde oyunla ilgili bi bildi varmı

Bir Yorum Yazın