Facebook Telefonları Dalga Dalga Geliyor

Facebook'un bir telefon ile hayatımıza gireceği sürekli konuşuluyordu ama Facebook artık bir değil bir kaç telefon ile hayatımızda olacak. Facebook Blog'dan yapılan açıklama gösteriyor ki şirket kendine has bir telefon ile uğraşmaktan daha çok mobil üreticilerle kafa kafaya vermiş.

Hatırlanacağı gibi 0.Facebook.com ile mobil internetten Facebook'a erişimi ücretsiz hale getiren şirket, çok özellikli orta sınıf telefonlara Facebook'u yerleştirmek için de Snaptu ile çalışacağını açıklamıştı.

Başarılı bir uygulama olan Snaptu ile 2,500 farklı cihaza erişmeyi başaran Facebook, artık akıllı telefonlara temelden el atmayı planlıyor.

Daha önce bahsettiğimiz INQ markalı Cloud Touch ve Cloud Q adıyla 2 özel bir telefon ile bir kaç gün önce basına tanıtılan HTC'nin Facebook telefonlarından(HTC Salsa ve HTC Chacha) bahseden Charles Wu, Facebook'un mobil cihazlara gösterdiği ilgiyi netleştirdi.

Facebook'un mobil bölüm mühendislerinden olan Wu, mobil cihaz üreticileriyle yakından çalışıldığını ve Facebook'un hareketli dünyasını içinde barındıracak yeni telefonlar için çalışıldığını aktarıyor. Çoğu kişi için interntte en çok vakit geçirilen sitelerden biri olan Facebook, mobilde de kullanıcılarıyla bağlantıyı kesmemek istiyor.

Her ne kadar Facebook markasını taşımasa da Facebook'un kendine özel telefonlar hazırladığı artık bir gerçek. Özellikle Facebook Kredileri'ni NFC üzerinden mobil cihazlarla gerçek hayata bağlamasını beklediğim Facebook, gelecekte bir mobil işletim sistemi ile karşımıza çıkar mı diye düşünmeden edemiyorum?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.