Google Çeviri Uygulaması iPhone'lara Geldi
Mobil

Google Çeviri Uygulaması iPhone'lara Geldi

Google Çeviri, Türkçe de dahil onlarca dilde online çeviri sunuyor. Google ve Apple arasında süregelen mobil işletim sistemi savaşı devam etse de Google, servislerini birbirini ardına iOS platformunda kullanıcılara sunmaya devam ediyor.

Metin bazlı çevirinin yanısıra sesli çeviri de yapabilen Google Çeviri uygulamasının ilk denemelerimizde başarılı bulduğunuzu söyleyebiliriz.

Google Çeviri uygulaması, 15 dilde sesli veri alabilirken 50 dilde çeviri yapabiliyor. Çevirilen içeriği ise 23 dilde okuyabiliyor. Sayılar birbirinden neden bu kadar farklı bilmiyoruz, ancak Türkçe ses girişini ve çıkışını desteklediğini biliyoruz. Uzun cümlelerde web sayfasında olduğu gibi yanlış çeviriler yapabiliyor olsa da güzel hatta eğlenceli bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Google Çeviri halen kusursuz olmasa da ilk açıldığı zamana kıyasla büyük ilerleme kaydettiğini söyleyebiliriz. Bugün bize ulaşan ve iPhone'da Türkçe-İngilizce, İngilizce-Türkçe'ye çeviri yapan yerli bir uygulama da dikkatimizi çekti. Dilixiri isimli iPhone uygulaması $4.99'dan iTunes üzerinden satışa sunulmuş. Uygulamanın fiyatı ortalamanın biraz üzerinde olsa da çeviri konusunda uygulama arayanların deneyebilecekleri başka bir alternatif olarak sayılabilir.

Yorumlar (4)
 1. Can Mert Can Mert

  Selamlar, iphone'lar için ücretsiz ve çok güzel çalışan bir uygulama var: "Çevirmen"

  Uzun süre Türkiye'den en çok indirilen uygumalar sırasında birinci kaldı.

  Eminim işine yarayacak olan vardır..

 2. Sesli çeviri uygulaması sağlıklı çalışırsa yurt dışı görüşmelerinde hayat kurtarıcı olabilir. En kısa sürede deneyeceğim.

 3. Taha Doğan Güneş Taha Doğan Güneş

  Selamlar, Bu arada uygulamayı denemek isteyenlere Dilixiri Free'de bulunmakta. Şuradan bakabilirsiniz. http://itunes.apple.com/tw/app/dilixiri-free-for-a-month/id394998263?mt=8)

 4. dilixiri.com ve iPhone uygulaması Türkçe İngilizce - İngilizce Türkçe cümle çevirisi yapan yerli bir çalışmadır. Google çeviri sistemini kullanmaz. Kullanıcıların desteklerini bekliyoruz. iPhone için link http://itunes.apple.com/tr/app/dilixiri/id391637521?mt=8