Townster Açıldı!

İlk olarak Webrazzi'den duyurduğumuz ve kapalı beta davetiyelerini dağıttığımız Townster, dün itibariyle herkese açıldı. Davetiyeler hızla tükendiği için sosyal ağlarda özellikle Friendfeed'de davetiye istekleri dile getirilmişti. Yenilenmiş haliyle çok daha sorunsuz bir şekilde karşımıza çıktı.

Kapalı beta döneminin üzerinden uzun süre geçmemesine rağmen oyunda, ilk versiyona nazaran birçok hata giderilmiş ve bir hayli geliştirilmiş. Mesela ilk versiyonda iş yerlerinin hepsi aynı tipmiş gibi kabul edilirken, yeni versiyonda iş yerleri yaptıkları işe göre farklı kazançlar sağlayabiliyor. Bu sayede oyuncular evlerden oluşan kira gelirlerini maksimuma ulaştırmak için farklı iş yeri ve evlerin yerleşim şekillerini tasarlamak durumunda kalıyorlar.

Halen geliştirmeleri devam edilen oyunda sanal parayla (Townster Nakit) özel binalar almak mümkün olacak. Ancak şimdilik sanal paranın kendisini almak mümkün değil. Oyuna ilk başladığınızda 5 Townster Nakit veriliyor ve o parayla yaklaşık olarak 1 adet özel ev alabiliyorsunuz, bunun dışında oyundaki gelişiminize göre Townster Nakitle ödüllendirilebiliyorsunuz. Townster ekibi, Webrazzi okuyucularına özel bir promosyon yaparak oyun sayfasındaki "Ödül Kodu" başlıklı sekmenin altındaki forma "WebrazziNakit" yazan 100 kişiye 10 Townster Nakit hediye edecek. Güncelleme: Promosyon kodumuzun kullanım hakkı dolmuştur.

Kapalı beta testlerinin başlamasından sonra yoğun ilgiyle karşılaşan oyunun, kısa süre içerisinde popüler olacağını, belki Farmville kadar olmasada en azından Türk oyuncular arasında çok oynanacağını tahmin ediyoruz. Aslında bugünlerde popüleritesi geçmiş olan Farmville'ın bile televizyon dizilerine konu edildiğini gördükçe, neden Townster veya başka bir yerli oyun bu tip dizilerde konu edilmesin ki diye düşünüyoruz ister istemez.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.