Forbes İnternet Pazarını ve Webrazzi’yi Kapağa Taşıdı
Genel

Forbes İnternet Pazarını ve Webrazzi’yi Kapağa Taşıdı

İş dünyasının önde gelen aylık dergisi Forbes bu ayki sayısında internet pazarına odaklandı. Sektörün son yıllarda gördüğü başarı hikayeleri, gerçekleşen yatırımlar, büyüme ivmesi ve sahip olduğu potansiyele vurgu yapan Forbes, Webrazzi'yi ve Arda Kutsal'ı da kapağa taşıdı.

İnternetin önde gelen firmalarının yöneticileriyle röportajlar ve onların görüşlerine de yer verilen haberde, detaylarıyla Webrazzi'nin bugün geldiği nokta da paylaşıldı.

Sektörün geçmişten bugüne tüm detaylarını derleyen ve önemli sayılar, bilgiler ve istatistiklere yer veren Forbes'un Ekim sayısı umuyoruz ki Türkiye internet pazarının ışığını sektörün bu alana henüz bakmayan şirketlerinin de görmesine yardımcı olacaktır.

Yorumlar (23)
 1. Kapak şahane, ve de slogan =) Dergi çıkar çıkmaz alıp inceleyeceğim...

 2. Muhammet Ünal Muhammet Ünal

  Az önce aldım öğlen arasında okuyacağım. Fakat Arda'ya blogcu havası vermeye çalışmışlar sanırım t-shirt falan tuhaf kaçmış, diğer boyutuda vardıya neyse belkide doğru olan budur internet camiası için :)

  Onun dışında forbes kapağı olması ve ana konunun internet olması çok önemli buraya olan yatırımların ve reklamların artmasında uzun vadede etkili olacağını düşünüyorum.

 3. Mathiaxbars Mathiaxbars

  800 milyonmu , yanlış yazmışlar bariz.E ticaret hacmi nerden baksan 11 milyarı geçer.

  Takipmi etmiyorlar nedir...

 4. 50.000 TL olayı basit olmuş. zaten insanlar interneti süper zengin olma platformu olarak görme eğilimi ile manasız girişimler sevdasındalar bir de böyle haberler ile işinde gücündeki insanları ya işlerinden daha da soğutacaklar veya ben yarısının yarısını kazansam yeter mantığıyla silikonik kurtlar vadisine kanalize olmaya çalışacaklar..

  1. Tugba Avci Tugba Avci

   "Silikonik kurtlar vadisi" bunu kullanacagim destur var mi? :)))

   1. Murat Murat

    tabi tabi güzel olmuş ben de kullanayım bundan sonra :)

 5. Guru Fasulye Guru Fasulye

  Arda Kutsal sadece blogundan mi kazaniyor 50 bin ? Sag taraftaki bannerlar 4 adet, tanesinden 2 bin alsa ayda 8bin eder, diger reklamlardan da 2 bin kazansa maximum 10 lira eder, ki 4-5 adet yazar daha var. Arda bey bence asil bloglardan degil organizasyonlardan para kazaniyordur. Ki kendisi sadece blog yazari da degil..

  Elbetteki amacim Arda beyin kazancini irdelemek degil, allah kazancini da artirsin :) Ama sadece bir blogdan bu kadar para kazanmak pek inandirici gelmiyor tr'de bana.

 6. Ayşw Akyol Ayşw Akyol

  pek çok gelişmeler var bu konuda, ben bu markafoni ve sehirfirsati.com hikayeleri grupanya vs ile baya bi ilglendim ama hala anlamadığım şey çok güzel alan adlar sitelerin açıkt oluşu, mesela invest grup işletmelerinden seri-ilan.com, firsatyagmuru.com galiba ve ve 1 tane daha ismini anımsamadığım siteleri daha vardı adlarını unuttum, bizzat kanadalı bi firma 400.00 dolar civarı para vrdiler 2 sitelerine şahidim yani ma olmadı.geliştirmek ve % 70-80 i için anlaşabildilermi bilmiyorum, sonra nokta.com grubunun başka girişimleri var vs vs hala burada parası oana büyük imknlar var..keşke param olsaydı diyorum ben burada baya ciddi yer alırdım.böyle çok güzel alan adlrı siteler var tc de hala havada asılı duran..ah para para ...:-)

 7. Mustafa Namoğlu Mustafa Namoğlu

  Yorumlar beni meraklandırdı. Umarım gerçekten detaylı araştırmalar sonucu çıkmıştır bu sayı.

 8. İnternetin Delisi İnternetin Delisi

  Bir İmza Alabilirmiyim :)

 9. Alper Kanat Alper Kanat

  "Arda Kutsal da 50K TL kazanıyormuş" diyenleri duyar gibiyim :)

 10. Ali Aygün Ali Aygün

  Bence burada önemli olan konu Finans ağırlıklı bir dergiye kapak olmak,yavaş yavaş ekmek yediğimiz sektörün gündeme oturmaya başlaması hepimiz için olumlu bir gelişmedir diye düşünüyorum,bundan 4-5 ay kadar önce sanıyorum ya Hürriyet ya Sabah'ın pazar ekinde Arda Kutsal ve Burak Büyükdemir'in röportajları vardı,ekin diğer sayfaları finans sektörüne ilişkin al gülüm ver gülüm başarı hikayeleriydi her zamanki gibi.Gazetelere reklam veren finans kurumları al gülüm ver gülüm başarı hikayeleri yazdırıyorlardı.Bu anlamda çok başarılı buluyorum forbes'a çıkmayı,tebrikler.

 11. Burak Burak

  İşin bir de şu yanı var ki kimi insanlar (knz:eşisözlükte webrazzi başlığı) Arda Kutsal ne üretiyor ki,Techcrunch'ın Türkçe versiyonu resmen diyeceklerdir. Techcrunch'a site düzeni olarak çok çok benzediği konusunda hemfikirim bence görsel tabanı kısa zamanda değiştirilmeli(poizitif bir yaklaşım) ancak ayda 50 bin tl kazanıyor gibi söylemler insanların ilgisini çektiği kadar itici bir imajda oluşturacaktır. Bunun da ayrıca değerlendirilip sitenin kendini konumlandırmasını rica ediyorum. Yani şöule ki çok faydalı bir site birçok kişi takip ediyor o bu şu yerine buradan bu kadar kazanılıyor işte buraya yatırım yapın dermişçesine bir imaj veriliyor metinin ardında. İnsanlar teşvik edilecekse en azından rakam söylenmesi?? Kimin ne kadar yatırım aldığı konuşulabilir ancak kimin ne kadar kazandığı biz Türkler'de çok konuşuluyor bari belli bir seviyesi olan bu çevreler yapmasın..

  1. Murat Murat

   katılmamak elde değil. lahmacuncuda otururken bir taraftan dükkanın gelir gider hesabını yapıp kalkmadan yıllık giderini cirodan çıkaran, muhasebe düşkünü bir milletiz zaten genel olarak. hiç olmazsa bu gibi saygın yayınlar bi seviyede tutsun dimi bu işleri.

 12. Vavvv baya iyi kazanıyorsunuz :)))

 13. Barbaros Fendi Barbaros Fendi

  Enteresandır; iki ekonomi derigisi (Forbes ve Platin) internet yatırımlarını ve girişimlerini bu ay kapağına taşımış.

  İkisi de hemen hemen aynı isimlerle konuşmuş. Ama verdikleri rakamlar hep farklı.

  Küçük bir örnek; Forbes Trendyol.com'u Tiger Global'in 4.3 milyon TL'ye satın aldığını yazıyor. Platin ise 8.2 milyon TL'ye yatırım yaptığını... vb...

  1. Mustafa Biyikli Mustafa Biyikli

   Paranın konuşulduğu her kitap, her dergi her vs. çok satmıştır herzaman. Editörlerin bunu çok iyi bildikleri de ortada. Hala Türk halkı ile oynamaya devam ediyorlar. Üzülüyorum....

  2. Doğrusu ikisinin birleşimi gibi;

   4.3 Milyon yatırım ile ortak oldular.

 14. Arda harika!

  çok tebrik edeirm.

 15. Çağatay Çağatay

  internetten para kazanıldığının en canlı ve en güzel örneklerinden bir tanesi :)

 16. Atilla Oğuzhan Atilla Oğuzhan

  Arda Bey,

  Adınıza çok sevindim. Emeğin ve çalışmanın ödülü. Ayrıca bence önemli olan, böyle bir haberin kesinlikle tüm internet girişimlerini ve yatırımlarını pozitif yönde etkileyeceğine inanıyorum.

  Başarılarınızın devamını diliyorum.

 17. bu yazıya ulaşmamızın bir yolu varmı dergiyi anca gördüm kaçırdım ekim sayısına nasıl ulaşabilirim?

 18. okulu bırakıyorum arkadaş ben de site yapıp köşeyi döneyim :) .