Twitter'da Takipçi Edinmek İçin Para Öder Misiniz?
Pazarlama

Twitter'da Takipçi Edinmek İçin Para Öder Misiniz?

Son günlerde raporlama altyapısı üzerinde çalıştığı konuşulan Twitter, gelen duyumlara göre şimdi de profiller üzerinden reklamcılığa başlıyor.

Twitter'ın iş modelini geliştirmek adına yaptığı bu çıkış, "who to follow" modelinde çalışacak ve bir kaç alanda servise abone olan profilleri takip edilmesi için önerecek. Markalar ve ünlülerin Twitter'da daha büyük kitlelere ulaşması için planlanan bu servisin çıkışı, Peter Kafka'nın duyumlarına göre oldukça yakın.

Yeni bir reklam modeli olarak adlandırılabilecek uygulama Facebook Pages için kullanılan algoritma gibi mümkün olduğunca kişiye özel içerikler sunacak.

100.000 dolardan başladığı söylenen Promoted Tweets modelinin etkisi şimdilik net olarak ölçümlenemese de "Promoted Accounts" adını alabilecek yeni modelin, Twitter içinde etkileşimi arttıracağı tahmin ediliyor. Servisin kazanılan takipçi başına ücretlendirileceği söyleniyor ancak detaylar net olmadığı için markaların bu modele nasıl bir tepki vereceği bilinmiyor.

Jason Calacanis'in bu tarz bir servis için ortaya attığı bir teklifi hatırlatan yenilik, "Twitter'da Takipçi Edinmek İçin Para Öder misiniz?" sorusunu akıllara getiriyor.

Görsel kaynak: Monkeyworks

Yorumlar (5)
  1. Genç bir arkadaşımız www.retweeter.com ile bunuy apmaya çalışıyor onu da burada tanıtmanız hoş olacaktır diye düşünüyorum.

    1. http://www.retweetter.com olacak yanlış yazmışım :)

  2. Ben öderdim.

    Nasıl ki, Facebook Page-lərin reklamını yapmak için para harcanıyor aynı şekilde şirket accountları için iyi bir reklam fırsatı.

  3. Teoman Teoman

    Ben de oderim, hatta azda olsa odemisligim de var. Dogru hedef kitleye ulasmak mumkunse her yol mubahtir degil mi :)

  4. Bende öderim düzenli takipçi bütün webmasterların isteği :)