Hürriyet Bumerang Yenilendi - Webrazzi'ye Özel 2 Kat Gösterim Fırsatı!
Yenilikler

Hürriyet Bumerang Yenilendi - Webrazzi'ye Özel 2 Kat Gösterim Fırsatı!

Hürriyet Bumerang, geçtiğimiz haftalarda hem yeni arayüzüne hemde yeni yapısına kavuştu. Bumerang'ı kısaca anlatmak gerekirse bir blog yazarı veya site sahibi Bumerang'a üye olduktan sonra Bumerang'ın şablonlarını web sitesine ekliyor ve bunun karşılığında belli oranda Hürriyet sitelerinde kendi sitesinin reklamları yayınlanıyor.

Servisin ilk zamanlarında Bumerang şablonlarının siteden aldığı tıklama kadar Hürriyet sitelerinde  reklam gösterimi yapılıyordu. Yeni modelde ise siteye eklenen Bumerang şablonlarına tıklanma oranlarının 10 katı reklam gösterimi kazanacaklar ve ayrıca günlük en az 10000 gösterim hediye edilecekmiş.

Eskisine göre daha sade ve kullanışlı bir arayüze kavuşmuş olan servis, üyelerine sunduğu istatistik ekranlarında da geliştirmeler yapmış. Link paylaş özelliği ile üyeler sosyal mecralarda ve siteleri üzerinde paylaştıkları Hürriyet linklerinin tıklanma sayısından da 10 katı reklam gösterimi kazanabilecekler.

Üyelik tiplerini de 3'e çıkaran servise Bronz, Altın ve Platin tiplerinde üye olunabiliyor. Üyelik dereceleri içerik zengilinliği, güncelleme sıklığı ve tasarımsal çekicilik gibi ölçütlerle Hürriyet editörleri tarafından değerlendiriliyor.

Servisin yenilenmesi sebebiyle Webrazzi okuyucularına Bumerang'dan 31 Ekim'e kadar devam edecek bir kampanya geldi. Kampanyaya göre bumerang hesabına yeni site ekleyen kullanıcılar Kampanya Kodu olarak "WBRZ01WB" yazdıklarında Ekim ayı içerisinde geçerli olacak şekilde 2 kat fazla reklam gösterimi kazanacaklar. Kampanya kapsamında Altın üyeler ayda 600.000 gösterim yaparken, Platin üyelerin reklamları ayda 1.2 milyon gösterim yapabilecek.

Özellikle sitelerinin görünürlüklerini artırmak isteyen blog yazarlarının ilk çıktığı zamanlarda çok tercih ettikleri servis, bakalım yenilenen yapısıyla etkili olabilecek.

Yorumlar (10)
 1. Kemal Yonga Kemal Yonga

  İnternet üzerinden sömürü. 1 kere tiklandiginda 10 kere hürriyette gösterim. Hürriyet ne kadar karlı çıkıyor bu işten. 1 tıkın ortalama maliyeti 5 kuruşken ve 1 CPM'in maliyeti de yaklasik 50 kuruşken oturun hesabi kendiniz yapin. Hürriyet için sudan ucuz reklam firsati. Eskiden tiklandigi kadar gösterim kazaniliyormus simdi 10 kati gösterim yapacakmis. Bunlar çok uyanikda bu servisi tercih edenlere ne demeli.

  1. Boilingpoint Boilingpoint

   Merhaba, Kemal böyle demişsin ama o tıklanma başına değil zaten kendiliğinden gösterim hakkı kazanıyorsun. Tıklanmalar bonus. sen tıklansanda tıklanmasanda gösterimin yapılıyor. istersen bi bak derim. ben uzun zamandır kullanıyorum http://bit.ly/bDPDcD

  2. Ahmet D. Ahmet D.

   Kemal bey bence yalnış düşünüyorsunuz daha dün kullanmaya başladım ve gerçekten yeni siteler için gerekli kendinizi duyurmak istiyorsanız en masrafsız yönü bu..

 2. Digital Dünyam Digital Dünyam

  Katılmak gerekir...

 3. Zaten iyi takipciler bu fırsatları kaçırmıyor.Bir süredir kullanılıyor bu sistem.Ek olarek Hürlist yeni açıldı.

  Anlatıldığı kadar güzel fakat daha fazlasını kesinlikle kimse beklemesin.Büyük umutlara kapılmayın yani (:

 4. Mrt_Kml Mrt_Kml

  Şablonları eskiden kötüydü ama yenilenen şablonlar sayesinde sitelerde kötü durmuyo.Trafiği arttırmak için öneririm.

  1. üye oldum bakalım göricez Bumerang işe yarayacak mı :)

 5. Myilmaz Myilmaz

  Yakın zamanda Yazarkafeye platin üye olarak kabul edildim. Reklam gösterimlerinden gelen trafiğin yanı sıra, yazarkafeye gönderdiğim içeriklerden ötürü de yazarkafe üzerinden trafik alabildiğimi söyleyebilirim. Sonuçta okunsun diye yazıyoruz..

 6. Emrah Öztürk Emrah Öztürk

  Bence gayet hoş. Etkileşim iyi birşey.

 7. Ahmet D Ahmet D

  Yazıyı Okuduktan Sonra Direk Kaydoldum Bence Yeni Açılan Bir Site İçin Gerekli.